10 lipca 2021 r., po trzech tygodniach pobytu w dalekiej Hiszpanii powróciła18-osobowa grupa uczniów technikum, którzy pod opieką nauczycieli zdobywali tam nowe doświadczenia zawodowe. Młodzież z dwóch kierunków: technik logistyk  oraz technik usług fryzjerskich, odbyła praktykę u renomowanych pracodawców Walencji, zdobywając szlify zawodowe w salonach fryzjerskich Eseene Peluquerias i Daniel Matallin Peluqueria y Estetica oraz firmach logistycznych Mon Orxata, Ar Regalos i Taller del Cuadro.

Wyjazd był realizowany w ramach projektu europejskiego Power Vet „Mobilność młodych kreatorem zawodów przyszłości”. Nie trzeba przekonywać, że uczniowie  wrócili pełni wrażeń. Początek wakacji spędzili w słonecznej Hiszpanii, gdzie poza umiejętnościami zawodowymi bliżej poznali język hiszpański, pogłębili swój angielski, poznali historię  regionu Walencja oraz główne atrakcje tego uroczego miasta. Warto być dobrym uczniem szkoły, bo to stanowiło główne kryterium kwalifikacji na ten staż – zgodnym chórem mówili ci, którzy właśnie zaliczyli ciekawe doświadczenie nie tylko zawodowe.

 

 

 

W piątek 25 czerwca 2021r. w Szkołach im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor Katarzyna Kołodziejska podziękowała uczniom i pracownikom za trudny rok nauki i pracy oraz wręczyła wyróżnionym świadectwa z biało czerwonym paskiem. Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły otrzymał Bartłomiej Rogala, za aktywność i zaangażowanie w życie szkoły i czynny udział w działaniach przyczyniających się do utrwalenia pozytywnego wizerunku Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

11 czerwca 2021 r. ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie klas pierwszych. Jak co roku, uroczystość przebiegała w wyjątkowej oprawie. Początkiem była tradycyjnie Msza Św. w Kościele Garnizonowym, w intencji społeczności szkolnej. Główna uroczystość miała miejsce na Pl. Jagiellońskim, w sąsiedztwie Teatru Powszechnego, gdzie zgromadzili się przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, reprezentanci władz powiatu radomskiego, gminy miasta Radom, służby mundurowe, kombatanci, kierownictwo organu prowadzącego – ZDZ w Kielcach. Jednak bohaterami tego wydarzenia byli uczniowie klas pierwszych.

27 maja 2021 r. 17 absolwentów Liceum i Technikum odebrało certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające ukończenie z sukcesem 3. edycji Programu Pilotażowego Ministerstwa Obrony Narodowej "Certyfikowane Klasy Mundurowe". Uroczystość miała miejsce w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego, z udziałem przedstawicieli MON, służb mundurowych, władz oświatowych i samorządowych. Do uczniów, grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły skierował okolicznościowy list gratulacyjny  wiceminister MON Wojciech Skurkiewicz. Odczytując list Paweł Dycht, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji,  Kultury i Dziedzictwa wyraził uznanie dla szkoły, która jako pierwsza w Radomiu podjęła trud edukacji w klasach mundurowych, dziś procentujący ogromnym zainteresowaniem radomskiej młodzieży kształceniem w tym kierunku. Szkoła otrzymała szczególny dar  - limitowaną edycję flagi biało-czerwonej, która - jak zapewniła dyrektor Katarzyna Kołodziejska - będzie bardzo dobrze służyła obecnym i przyszłym rocznikom uczniów. Ministerstwo ufundowało też nagrody rzeczowe dla uczestników 3. edycji programu pilotażowego MON. Do wyróżnionych zwrócił się Wojciech Nalberski, dyrektor Delegatury w Radomiu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, który gratulował postawy patriotyzmu, poszanowania historii. Całość zakończyła defilada z udziałem Orkiestry Wojskowej, kompanii 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego oraz Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu. Dowództwu 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu uroczystości, dzięki czemu na pewno pozostanie ona długo w pamięci wszystkich uczestników.

Patriotyczna uroczystość w rocznicę zakończenia wojny

Reprezentacja szkoły wzięła udział w oficjalnej uroczystości upamiętniającej 76 rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Obchody odbyły się 8 maja 2021 roku w Kościele Garnizonowym w Radomiu. We mszy świętej odprawionej w intencji ofiar hitleryzmu, wśród licznych delegacji władz, parlamentarzystów i przedstawicieli organizacji kombatanckich, uczestniczył poczet ze sztandarem szkoły. Na zakończenie uczniowie z dyrektor Katarzyną Kołodziejską złożyli kwiaty na Płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

 

 

26 tegorocznych maturzystów z kierunków: technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk i technik logistyk, odebrało 10 maja 2021 r. bardzo ważne dokumenty, potwierdzające nabyte kwalifikacje zawodowe w trakcie nauki w szkole. To certyfikaty EUROPASS, zaświadczające o odbytym stażu zawodowym w Dreźnie oraz Walencji, w ramach europejskiego projektu ERASMUS.

Ponad 120 uczniów szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego zakończyło naukę w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum. 30 kwietnia 2021 r. odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych abiturientów. Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia sanitarne, z konieczności spotkanie miało okrojoną formułę i wzięli w nim udział tylko reprezentanci klas. W imieniu dyrekcji oraz wychowawców i grona pedagogicznego do młodzieży zwróciła się dyrektor Katarzyna Kołodziejska, dziękując  za lata nauki, zaangażowanie w życie szkoły, okazane zaufanie. Następnie prymusi z poszczególnych klas odebrali świadectwa z biało-czerwonymi paskami i nagrody. W programie uroczystości nie zabrakło podziękowań od absolwentów i rodziców dla dyrekcji i grona pedagogicznego szkoły. Były symboliczne kwiaty, ciche chwile wzruszenia… Na zakończenie miał miejsce tradycyjny ceremoniał przekazania Sztandaru szkoły uczniom z młodszego rocznika. To jeszcze nie koniec spotkań w szkole. Kolejne za kilka dni, na egzaminie maturalnym. Już teraz trzymamy kciuki, by testy i zadania okazały się dla wszystkich tymi wymarzonymi.

 

 

 

 „CYBER.MIL Z KLASĄ” 

JEDYNA SZKOŁA NA MAZOWSZU

Technikum im.72 Pułku Piechoty w Radomiu

 Cyberbezpieczeństwo i Nowoczesne
Technologie Informatyczne

 

 

CKW logo ok 

 

 

OPW logo 

 

KP

ZDZ buton www pomoc

ZDZ buton www media

 

ZDZ buton www kronika