Uczniowie kompanii reprezentacyjnej klas policyjnych wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej.

Uczniowie towarzyszyli Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michałowi Ledzionowi w składaniu kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945, który został odsłonięty w 2019 roku przed budynkiem KWP.

Zbrodnia katyńska to czas masowych egzekucji przeprowadzonych wiosną 1940 roku na przeszło 22 tysiącach polskich obywateli - funkcjonariuszy Policji Państwowej, Policji Województwa Śląskiego, żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Służby Więziennej, Służby Leśnej czy Korpusu Ochrony Pogranicza. Funkcjonariusze więzieni byli w obozach specjalnych NKWD w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie oraz więzieniach na terenach wschodnich II RP. To właśnie w największym obozie w Ostaszkowie uwięziono ponad 6 tysięcy policjantów państwowych.

W 2019 roku przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odsłonięto pomnik poświęcony ich pamięci. Dzisiaj kwiaty przed pomnikiem złożyli uczniowie Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach, którzy na co dzień uczą się w klasach „Edukacja Policyjna”. Uczniom w składaniu kwiatów towarzyszył Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion.

Zespół Prasowy KWP z/s w Radomiu

 

 

 „CYBER.MIL Z KLASĄ” 

JEDYNA SZKOŁA NA MAZOWSZU

Technikum im.72 Pułku Piechoty w Radomiu

 Cyberbezpieczeństwo i Nowoczesne
Technologie Informatyczne

 

 

CKW logo ok 

 

 

OPW logo 

 

KP

ZDZ buton www pomoc

ZDZ buton www media

 

ZDZ buton www kronika