DRODZY UCZNIOWIE!!! 

Rozpoczęliśmy rekrutację do drugiego etapu projektu  programu Erasmus+ „MÓJ STAŻ – MÓJ SUKCES ZAWODOWY”, w ramach którego w miesiącu październiku dwudziestoosobowa grupa młodzieży Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu kształcących się w zawodzie TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH oraz TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH wyjedzie na 3-tyg. praktykę zawodową do QUARTEIRA w Portugalii.

Przyszli praktykanci będą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności zawodów w portugalskich restauracjach/lokalach gastronomicznych oraz salonach fryzjersko-kosmetycznych. W minionym tygodniu Koordynator Projektu odwiedził wszystkie klasy o wymienionych zawodach, w celu rozdania ankiet zgłoszeniowych, i omówił proces rekrutacyjny by zakwalifikować się do wyjazdu oraz przedstawił wszelkie informacje dotyczące tego tej części projektu. Poniżej zamieszczamy REGULAMIN REKRUTACJI i  ankiety zgłoszeniowe oraz formularz według którego oceniani będą kandydaci przez wychowawców i nauczycieli wchodzących w skład komisji rekrutacyjnej, (do zapoznania się i ewentualnie do pobrania, gdyby ktoś jeszcze zgłosił swoją kandydaturę, a nie otrzymał formularza). Wszystkie informacje i dokumenty będą także na bieżąco umieszczane na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej szkoły i Facebook-u.

Zespół ds. Projektów

ANKIETA ZGŁOSZENIOWA

ANKIETA PUNKTOWA NA STAŻ ZAGRANICZNY

REGULAMIN REKRUTACJI UCZNIÓW W PROGRAMIE ERASMUS+ PROJEKT: „ MÓJ STAŻ – MÓJ SUKCES ZAWODOWY ”. 

 

KILKA FAKTÓW  O NASZYM PARTNERZE  EUROPA MOVILIDAD ESTUDIANTIL

erazmusEuropa Movilidad Estudiantil (EME) to młoda i dynamiczna firma z siedzibą w Pedreguer, prowincja Alicante. EME powstała w 2010 roku na potrzeby firm szkoleniowych, placówek edukacyjnych i pracodawców hiszpańskich, które od wielu lat zajmują się działalnością w sektorze szkoleń zawodowych. To instytucja, która realizuje staże zagraniczne w ramach projektów mobilności, w takich dziedzinach jak: hotelarstwo, gastronomia, fryzjerstwo i kosmetyka, informatyka, logistyka, budownictwo, a także dla strażaków. EME dysponuje szerokim wachlarzem firm i  instytucji, w których uczestnicy projektów mobilności odbywają praktyki zawodowe. Ponadto EME zawarła porozumienia z różnymi instytucjami zajmującymi się edukacją i kształceniem zawodowym w Regionie Autonomicznym Walencji, Madrycie i Kraju Basków. To w nich uczniowie mogą wzbogacać praktyki zawodowe w zajęcia teoretyczne i ćwiczenia w szkolnych pracownia, czy warsztatach. Najlepszą jakość realizacji projektów uzyskała dzięki połączeniu  praktyki w firmach z zajęciami teoretycznymi i praktycznymi w pracowniach szkół zawodowych. EME kompleksowo realizuje staże zagraniczne dbając o wybór najlepszych firm goszczących stażystów, zapewniając komfortowe warunki zakwaterowania, organizując zajęcia językowe i kulturowe, a także zagospodarowuje czas wolny przedstawiając bogatą ofertę jego wykorzystania (podróże, zwiedzanie interesujących miast Hiszpanii: Valencia, Barcelona, Toledo, Madryt, Cuenca, poznawanie zabytków, odwiedzanie muzeów, Oceanarium, a także warsztaty tańca Flamenco), zabezpiecza zajęcia rekreacyjne na obiektach sportowych.

Instytucja partnerska za główny cel stawia sobie również stałe monitorowanie: zdobywanej wiedzy i doświadczenia, osiąganych postępów oraz bieżącą i końcową ocenę uzyskanych przez stażystów efektów.

Poza tym renoma, poziom techniczny, stosowane procedur i zakres pracy firm zawsze idealnie odpowiada kierunkom nauki i zainteresowaniom stażystów.

EME ma także znaczące doświadczenie w organizowaniu projektów Vetpro i wyjazdów turystyczno-kulturowych dla wykładowców, profesorów i kadry kierowniczo-administracyjnej. Ponadto doświadczenie w prowadzeniu zajęć języka hiszpańskiego dla Polaków, na różnym poziomie zaawansowania. Europa: Movilidad Estudiantil (EME) oferuje także pomoc i doradztwo w nawiązywaniu kontaktów z zagranicznymi (głównie w Hiszpanii, a także Portugalii) instytucjami kształcenia zawodowego i lokalną władzą administracyjną.  

Głównymi partnerami firmy Europa Movilidad Estudiantil są Kompleks Edukacyjny CeCheste, szkoła Virgen de la Paloma w Madrycie, EIBAR: Uni Eibar-Ermua, IMH Instituto Máquina-Herramienta i CEBANC w Kraju Basków; ponadto firmy logistyczne np.: Sarosa, CADE, Loginser; firmy informatyczne sieć sklepów APP, Keyto Informatica; w obszarze gastronomii restauracje uhonorowanie gwiazdkami Michelin - restauracje VuelveCarolina i El Poblet, restauracja Sucursal-Museo IVAM, L'arrosseria Hispania-Masia de las Estrellas (przy klubie golfowym); hotele - Hotel Las Arenas 5*, Hotel Albufera 4*, hotel 50Flats (o charakterze apartamentów); renomowane zakłady – akademie fryzjerskie i salony kosmetyczne; znane i cenione restauracje w Kraju Basków.

 

nauka

logo MONfr wp logo 237070a 777756

 

 

 

 

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego jako jedyna na Mazowszu placówka oświatowa zakwalifikowały się do Programu Ministerstwa Obrony Narodowej „CYBER.MIL Z KLASĄ”

cert mil maly

Szkoła im 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach w ramach realizacji: „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” otrzymała z Ministerstwa Obrony Narodowej dofinansowanie zadań szkoleniowych i inwestycyjnych placówki na rzecz realizacji przedmiotu „Edukacja Wojskowa”.

3