Kapituła popularnego konkursu „Liderzy Regionu”, organizowanego raz w roku pod auspicjami redakcji dziennika „Echo dnia” już wielokrotnie nagradzała naszą szkołę. Statuetki otrzymaliśmy w takich kategoriach, jak: Edukacja, Edukacja na rzecz obronności, Innowacje w edukacji. Tym razem Szkoły im. 72 Pułku Piechoty Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz Centrum kształcenia Zawodowego zostały docenione za całokształt dorobku w Edukacji dla dorosłych. Odbierając wyróżnienie, dyrektor Katarzyna Kołodziejska wyraziła radość i ogromną satysfakcję.

- Czynię to również w imieniu moich poprzedników, gdyż od rozwijania szkolnictwa zawodowego osób dorosłych, 20 listopada 1947 roku rozpoczął w Radomiu swoją działalność edukacyjno-szkoleniową Zakład Doskonalenia Zawodowego. Ale to już historia – powiedziała. Dziś szkoła dysponuje własną, stale unowocześnianą bazą dydaktyczno-szkoleniową oraz bardzo dobrą współpracą z lokalnymi pracodawcami. Przekłada się to na oczywiste korzyści uczniów i słuchaczy, którzy wybierają niestacjonarny tryb nauki. W obecnym roku szkolnym uczą się oni w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych, a także są słuchaczami wielu działań edukacyjnych, realizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego w formie kursów i szkoleń zawodowych, takich jak: Spawanie Mag, Tig, Mma, Operator CNC, Kierowca wózków jezdniowych, Prawo jazdy kat. B, C, C+E, Kwalifikacja wstępna przyspieszona, Wychowawca obozów i kolonii, Bezpieczeństwo i higiena pracy, Opiekunka osób starszych  i wiele innych. W imieniu Kapituły Konkursu, a także jego organizatorów gratulacje wraz z dyplomem i statuetką przekazał Sławomir Baćkowski, dyrektor radomskiego oddziału „Echa dnia”. Uroczystość odbyła się w szkolnej Sali Tradycji.

 katalog

 

nauka

logo MONfr wp logo 237070a 777756

 

 

 

 

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego jako jedyna na Mazowszu placówka oświatowa zakwalifikowały się do Programu Ministerstwa Obrony Narodowej „CYBER.MIL Z KLASĄ”

cert mil maly

Szkoła im 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach w ramach realizacji: „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” otrzymała z Ministerstwa Obrony Narodowej dofinansowanie zadań szkoleniowych i inwestycyjnych placówki na rzecz realizacji przedmiotu „Edukacja Wojskowa”.

3