Nawet w warunkach pełnego reżimu pandemicznego mogą odbyć się ciekawe lekcje. 14 grudnia 2020 r. grupa uczniów pierwszej klasy nowego kierunku: Technik żywienia i usług gastronomicznych – animator  żywienia dietetycznego w wojsku wzięła udział w warsztatach, które poprowadził finalista popularnego programu MasterChef Polska, radomianin Tomasz Skobel.

W trakcie interaktywnych, praktycznych zajęć młodzież ucząc się przygotowywać oryginalne dania, wysłuchała barwnych opowieści z zawodowego życia gościa, który jest emerytowanym wojskowym. Jednoznacznie wynika, że do gotowania potrzebna jest pasja, miłość do tego, co się robi. Wychowany przez mamę na gotowaniu pan Tomasz, obecnie szuka kulinarnych inspiracji w internecie, ale też np. gdy konsumuje posiłki w restauracjach. Technika krojenia, „dosmaczania” potraw, sztuka ich dekoracji – tego mogli nauczyć się uczniowie od finalisty popularnego telewizyjnego show. Na zakończenie odbyły się degustacje: przyrządzonej zupy – krem z selera i gruszki, a następnie wegańskiego burgera, którego podstawowymi składnikami były: kasza owsiana i marchewka, oczywiście wszystko  odpowiednio podane z kiełkami, polskimi owocami. Smakowało wybornie! Warsztaty zostały zorganizowane z inicjatywy nauczycielki zawodu, Katarzyny Grabusińskiej.

 

JEDYNA SZKOŁA NA MAZOWSZU

Technikum o profilu Cyberbezpieczeństwo

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego jako jedyna na Mazowszu placówka oświatowa zakwalifikowały się do Programu Ministerstwa Obrony Narodowej „CYBER.MIL Z KLASĄ” 

 

logo MONfr wp logo 237070a 777756

 

 

 

 

Szkoła im 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach w ramach realizacji: „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” otrzymała z Ministerstwa Obrony Narodowej dofinansowanie zadań szkoleniowych i inwestycyjnych placówki na rzecz realizacji przedmiotu „Edukacja Wojskowa”.

3