Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 rozpocznie się o godz. 12. Uczniów obowiązuje strój galowy. Do zobaczenia na ostatnim dzwonku w tym roku! 👩🏼‍🎓🧑🏻‍🎓👨🏻‍🎓👩🏻‍🏫

Zapraszamy serdecznie na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, Komendanta Głównego Policji oraz Prezesa Zarządu Głównego Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego,    
I Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych.
To będzie wyjątkowa okazja, by podziwiać perfekcyjną musztrę oraz zaangażowanie uczniów z całej Polski!
📅Data: 27-28 maja 2024 r.
🕒 Godzina: 10:00-15:00
📍 Lokalizacja: Plac Jagielloński, Radom

 
www
 

 

mail zaproszenie      Program:
     12.00 Msza święta w Kościele Garnizonowym
     13.15 Uroczysty apel na Pl. Jagiellońskim
     Odegranie Hymnu Państwowego
     Ceremonia ślubowania uczniów klas pierwszych
     Okolicznościowe wystąpienia
     Defilada pododdziałów
     Poczęstunek żołnierską grochówką

     Piknik militarny, Pl. Jagielloński, godz. 11.00 - 13.00.
     W ramach wydarzenia: wystawy sprzętu, pokazy policyjnej grupy interwencyjnej i psów, znakowanie rowerów.

 

 

 

 

5 kwietnia 2024 r. rozstrzygnięte zostały konkursy, zorganizowane w ramach Dni Patrona. W sprawdzianach wiedzy mogli wziąć udział zarówno uczniowie klas podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Jako organizatorzy zaproponowaliśmy młodym radomianom trzy kategorie: literacką, fotograficzną oraz historyczną, oczywiście każda dotycząca znajomości dziejów 72 Pułku Piechoty, patrona naszej szkoły. Nadesłane prace oceniło profesjonalne jury, złożone z zawodowych historyków i miłośników historii Oto laureaci tegorocznego konkursu: I miejsce w kategorii praca literacka zajął Mateusz Winiarski, najciekawszą fotografię miejsca upamiętniającego obecność w Radomiu 72 PP wykonali: Ida Adamska - szkoły ponadpodstawowe i Oliwier Rydel - szkoły podstawowe. Największą wiedzę historyczną w teście wykazali Chanel Połczyńska i Dawid Szepetowski. Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz miejską spółkę "Rewitalizacja". Uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy, zaś sponsorom nagród serdecznie dziękujemy. I już zapraszamy na kolejną edycję konkursu, w kwietniu przyszłego roku. Wydarzeniu towarzyszyły wystawy nadesłanych na konkurs prac oraz elementów umundurowania żołnierzy 72 PP z prywatnej kolekcji Piotra Kococika.

Zapraszamy Kandydatów do szkoły wraz z rodzicami na indywidualne DNI OTWARTEJ SZKOŁY. 

2, 16 marca;

13 kwietnia;

25 maja;

08 czerwca.

Prosimy o zapisy pod numerami: 607 123 754 lub 48 331 05 23

dni

… Hasło to przyświecało pierwszej w tym roku szkolnym akcji honorowego krwiodawstwa, zorganizowanej przez samorząd uczniowski we współpracy z Regionalną Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha w Radomiu. Chęć oddania najcenniejszego leku dla chorych wykazało 29 uczniów wszystkich typów szkół, jednak po badaniu lekarskim i wywiadzie okazało się, że krew może oddać 20 uczniów. Akcja przyniosła bardzo dobry wynik. Pozyskano 9 litrów krwi.  Co ważne, niektórzy uczniowie zadeklarowali, że z ideą honorowego dawstwa krwi chcą związać się na dłużej. Mobilny punkt poboru nie po raz pierwszy zajechał na teren Szkół im. 72 Pułku Piechoty i nigdy nie brakowało chętnych do wsparcia tej humanitarnej akcji.

Plan lekcji obowiązuję od 2 stycznia 2024 r.

Oddziały 

Nauczyciele

22 grudnia 2023 r. w rodzinnej atmosferze pożegnaliśmy się na czas świąteczno-noworocznej przerwy w nauce. Uroczyste „Spotkanie Wigilijne” było przede wszystkim okazją do złożenia sobie życzeń i obejrzenia jasełek przygotowanych przez grupę uczniów pod kierunkiem nauczycielki Katarzyny Pyzary. Przedstawienie z kolędami i pastorałkami wprowadziło wszystkich uczestników spotkania w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.  W programie uroczystości nie zabrakło wystąpienia Pani Katarzyny Kołodziejskiej, dyrektor szkoły, która dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie „Spotkania Wigilijnego” życzyła niezapomnianych, pełnych rodzinnej miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz samych tylko dobrych dni Nowego 2024 roku.

Bratysława, Wiedeń i Budapeszt to kierunki zwiedzania Europy przez 34 uczniów Szkół im. 72 Pułku Piechoty. Wycieczka autokarowa, zorganizowana w dniach 10 – 15 grudnia 2023 r., była dedykowana młodzieży z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, bez osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Program zwiedzania uwzględniał takie cele poznawcze, jak: rozwijanie zainteresowań historycznych, kulturowych i językowych uczniów poprzez kształcenie zmysłu obserwacji, świadome i aktywne zdobywanie wiedzy oraz umiejętność dostosowania się do nowych miejsc nawiązywania kontaktów społecznych i zachowania w nowym środowisku. Biorący udział w tak atrakcyjnej wyjeździe uczniowie podkreślali, że dzięki profesjonalizmowi miejscowych przewodników mieli możliwość poznania najważniejszych zabytków trzech europejskich stolic, ich historii i współczesnego oblicza. Wysokiego standardu wycieczki dopełniło zakwaterowanie w hotelach trzygwiazdkowych oraz pełne wyżywienie. Ze strony szkoły zorganizowanie takiego wyjazdu, bezpłatnego dla uczestników, było formą wyrównywania szans edukacyjnych uczniów z różnymi potrzebami kształcenia specjalnego.

Drodzy Uczniowie,

   EU flag Erasmus vect POS 1         Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach, kształcący się w zawodzie technik logistyk, technik usług fryzjerskich, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej, technik żywienia i usług gastronomicznych klas II-IV, informujemy iż rozpoczynamy proces rekrutacji kandydatów do udziału w projekcie „ZAWODOWCY PRZYSZŁOŚCI – myśl lokalnie – działaj globalnie – HISZPANIA 2024” nr projektu: 2022-1-PL01-KA121-VET-0000119166 wyjazdu na 3tyg zagraniczną praktykę zawodową do Walencji/Hiszpania w terminie 01.03 – 23.03. 2024r., w ramach programu Erasmus+ finansowanego z Europejskiego Fundusz Społecznego. wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy do I etapu – ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 18-20.12.2023r.:

I tura 18.12.2023r.- 7:10 – 10:30 sala C3 - uczniowie klas III 3TA, 3TC – zawodzie technik logistyk, technik usług fryzjerskich, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej, technik żywienia i usług gastronomicznych;

II tura 19.12.2023r. - 7:10- 10:30 sala C3 – uczniowie klas II 2TA, 2TC, 2TE, 2TF – zawodzie technik logistyk, technik usług fryzjerskich, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej, technik żywienia i usług gastronomicznych;

III tura 20.12.2023r. – 7:10 – 10:30 sala C3 - uczniowie klas IV 4TA, 4TC, 4TD – zawodzie technik logistyk, technik usług fryzjerskich, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej, technik żywienia i usług gastronomicznych;

Rozmowy rozpoczną się o godz. 7:10 i potrwają do 10:30 w sali C3.

Prosimy o przyniesienie ze sobą ankiety zgłoszeniowej ( dostępnej u wychowawcy/Koordynatora Projektu p. Justyny Makaruk oraz na stronie Szkoły, Facebook’u). Będzie ona potwierdzeniem udziału w rekrutacji!!!

Serdecznie zapraszamy!!!!    

Kolejny sukces naszej uczennicy. Anna Hnyp z klasy 2 TF na kierunku Technik hotelarstwa zajęła II miejsce na VII Międzynarodowym Festiwalu - Konkurs Sztuki " Fountain of inspiration" w Krakowie. W wydarzeniu, które odbyło się 3 grudnia 2023 r., uczestniczyło 20 wykonawców z całej Europy. Wcześniej Ania reprezentowała naszą szkołę na Międzynarodowym wieczorze ze śpiewem i tańcem w radomskiej Arce, aktywnie bierze udział w artystycznych projektach pod kierunkiem nauczycielki Alony Litwinowej. W najbliższą sobotę, 16 grudnia, Anna Hnyp wystąpi podczas Wigilii dla seniorów w Rynku, organizowanej przez Kamienicę Deskurów. Natomiast 29 grudnia będzie w gronie wykonawców kolęd.

Wśród 67 uczniów szkół średnich z Radomia i regionu, którzy otrzymali w obecnym roku szkolnym stypendia Prezesa Rady Ministrów, są uczniowie Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu. Kryteria tej prestiżowej nagrody, w tym bardzo wysoka średnia uzyskanych ocen, spełnili: Patrycja Rejczak z klasy 3 TD i Kacper Wójcicki z 4 LB. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 27 listopada 2023 roku w auli Akademii Handlowej Nauk Społecznych w Radomiu. Stypendia wręczyła Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie Aurelia Michałowska. Gratulacje stypendystom złożył poseł RP Marek Suski. Stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 5 tys. złotych. Gratulujemy Patrycji i Kacprowi tak zaszczytnego wyróżnienia, na które w pełni sobie zasłużyli.

28 listopada br. społeczność Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu i zaproszeni goście świętowali Dzień Kolejarza. W naszej placówce tej od 2014 r. młodzież kształci się na kierunku technik transportu kolejowego.

Wśród finalistów popularnego show Radomskiej Grupy Mediowej jest Oliwia Włodarczyk z klasy 2 TA, na kierunku technik logistyk. To, że Oliwia ma talent, wiadomo w szkole nie od dziś. Swoim występem nieraz uświetniała akademie, wyróżniając się zdecydowanie dobrym głosem. Teraz wszyscy trzymamy kciuki, by odniosła sukces w finale „Co za talent”, który odbędzie się 10 grudnia w Zespole Szkół Muzycznych. Nasza finalistka przygodę z wokalem zaczynała już w szkole podstawowej. Obecnie występuje z radomskim zespołem „Karabanio”, głównie w repertuarze ludowym. Jednak startując w „Co za talent” zdecydowała się na przeboje Edyty Geppert i Edyty Górniak. – Atmosfera konkursu jest bardzo fajna, ale stres duży – tak na gorąco oceniła swój udział w „Co za talent” Oliwia. Dodała, że teraz już nie ma odwrotu, będzie chciała rozwijać swój talent muzyczny. Planuje spróbować swoich sił w kultowym „The voice of Poland”. Jednak zainteresowanie muzyką nie przeszkodzi jej w zdobyciu wymarzonego zawodu na kierunku wojskowym, ze studiami włącznie.

Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 4 września o godz. 16.30 w szkole przy ul. Saskiej 4/6 w Radomiu.

Wniosek  Oświadczenie

W Ramach „Programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025” uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z tytułu:

-autyzmu, w ty zespołu Aspergera

-słabosłyszenia

-słabowidzenia

-niepełnosprawności ruchowej, w tym z afazji -niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim -niepełnosprawności sprzężonych mogą skorzystać z dofinasowania do zakupu podręczników i materiałów ćwiczeniowych.

Wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 września. Do wniosku należy dołączyć oświadczenie wraz z dowodami zakupu. Jeśli nie zostało dołączone orzeczenie na III etap kształcenia, proszę doręczyć je razem z wnioskiem.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4. 09. 2023, ul.  Saska 4/6

dla klas pierwszych o godz. 9.00, dla pozostałych oddziałów  godz. 10.30

Odbiór świadectw maturalnych w dniu 7.07.2023 :
  • Liceum ogólnokształcące godz. 12 sala b13,
  • Technikum godzina 13 sala b13
 

Testy sprawnościowe dla kandydatów do klas mundurowych odbędą się 20 czerwca 2023 r.

Dla edukacji wojskowej, strażackiej od godz. 9.00, ul. Saska 4/6

Dla edukacji policyjnej od godz. 11.00, ul. Saska 4/6

Kandydaci muszą obowiązkowo posiadać: wypełnione oświadczenie oraz strój sportowy.

OŚWIADCZENIE

Zapraszmy na letni wypoczynek, szczegółowe informacje i zapisy pod numerem 533 818 819 lub 607 123 754

plakat wypoczynekkkkkkk

 Drodzy Uczniowie!!!

Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach, kształcący się w zawodzie technik INFORMATYK, technik LOGISTYK klas II-IV, informujemy iż w dniu wczorajszym zakończyliśmy proces rekrutacji kandydatów do udziału w projekcie „EKO zawody na miarę XXI wieku” nr projektu: 2022-1-PL01-KA121-VET000063880 wyjazdu na 2tyg zagraniczną praktykę zawodową do Walencji/Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ finansowanego z Europejskiego Fundusz Społecznego. Po zebraniu wszystkich ankiet zgłoszeniowych oraz ankiet punktowych od waszych Wychowawców wszystkich zainteresowani udziałem w projekcie wzięli udział w II etapie rekrutacji – ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ. II etap – rozmowy kwalifikacyjnej odbył się w poniedziałek tj. 05.06.2023r., od godziny 09:30 w Sali Tradycji aż do przepytania wszystkich zainteresowanych. Od dzisiaj można śledzić wyniki i listę rankingową na tablicy ogłoszeń projektu.

Serdecznie gratulujemy!!!!   

Koordynator Projektu

EU flag Erasmus vect POS 1                                                                                                                                                                             log

Test sprawnościowy odbędzie się 6 czerwca 2023 r. 

Kandydaci zgłaszają się do punktu na placu szkolnym ul. Saska 4/6 z podpisanymi oświadczeniami. 

Edukacja wojskowa, strażacka godz. 9.00

Edukacja policyjna godz. 12.00

OŚWIADCZENIE

 

Obowiązuje strój sportowy oraz obuwie na zmianę z białą podeszwą.

 

20 czerwca 2023 r. o godzinie 13  w sali B13/B14 odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów zawodowych absolwentom Niepublicznego Technikum 72 Pułku Piechoty.

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują Wojskowe Targi Służby i Pracy. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej, wprowadzonych Ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w dniach 17-18 marca 2023 r. w godz. 9.00-18.00, jednocześnie w 16 miastach, w tym w Radomiu. Informacja ta powinna zainteresować wszystkich mieszkańców, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

– Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

W Radomiu miejscem Wojskowych Targów Służby i Pracy będą Szkoły im. 72 Pułku Piechoty – ul. Saska 4/6. Liczni wystawcy, którzy przyjadą do naszego miasta, poinformują zainteresowanych o rekrutacji do Sił Zbrojnych, odpowiedzą na pytania na takie pytania, jak: na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, jak zostać żołnierzem zawodowym, jakie są możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Z kolei osoby poszukujące pracy na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

Program targów wzbogacą liczne atrakcje, w tym prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. quadów, wozów dowodzenia – Jelcz, Ford Ranger, motocykli Kawasaki, Rak, przeciwlotniczego zestawu rakietowego POPRAD, czołgu Leopard 2A5, kołowego transportera opancerzonego ROSOMAK. Wystąpi orkiestra wojskowa z Warszawy, odbędą się pokazy musztry w wykonaniu uczniów. Dodatkowo będzie można skorzystać z symulatorów 3D, refleksu, dachowania jak i wirtualnej strzelnicy. Dla najmłodszych dużą atrakcją będzie wojskowe maskowania twarzy oraz sportowy tor przeszkód. Na zakończenie nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu - wojskowej grochówki.

 

Drodzy Uczniowie NT! Wyniki rekrutacji do projektu "EKOzawody na miarę XXIwieku" w ramach Akredytacji są dostępne na tablicy informacyjnej: PROJEKTY. Ponadto zakwalifikowach uczniów zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś o 11:15 na pierwszej długiej przerwie do sali B106 Obecność obowiązkowa!!

Harmonogram indywidualnych dni otwartej szkoły

Zapraszamy po wcześniejszych zapisach telefonicznych: 607 123 754 lub 48 331 0523  

MARZEC: 4, 18 ( I WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY)

KWIECIEŃ: 1

MAJ: 13, 26

CZERWIEC: 17

SPRAWDŹ JAKIE ATRAKCJE NA CIEBIE CZEKAJĄ! ↓

dni

 

   eras                                                                                               log

Drodzy Uczniowie!!!

            Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach, kształcący się W zawodzie technik hotelarstwa, technik transportu kolejowego oraz technik żywienia i usług gastronomicznych klas II-IV, informujemy iż rozpoczynamy proces rekrutacji kandydatów do udziału

 

Wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 września.

Do wniosku należy dołączyć oświadczenie wraz z dowodami zakupu. Jeśli nie zostało dołączone orzeczenie na III etap kształcenia, proszę doręczyć je razem z wnioskiem.

Wniosek

Oświadczenie

Plan dostępny jest także w dzienniku elektronicznym.

Plan zajęć od 19.09.2022 do 30.09.2022

 

OZNACZENIA SAL W PLANIE LEKCJI

oznaczenie ARKA - zajęcia dla technik usług hotelarskich - Radom  Centrum ARKA ul.Kelles Krauza 19

BUDYNEK UL.SASKA     

oznaczenie A - np. A 101,  A5, A203 A108

oznaczenie B -  np.  B 106, B108, B13, B103

 oznaczenie D -  np. D1, D8, D9

oznaczenie F 3  - SALA dla technik odnawialnych źródeł energii

oznaczenie ST – sala tradycji

 BUDYNEK UL. WIERZBICKA

Oznaczenie W –  np. W2, W3, W5, W6, W204

Zajęcia wychowania fizycznego wszystkie klasy budynek ul. Wierzbicka (oznaczenie w planie znakiem @)

 

Erasmus+

Odbiór Świadectw Maturalnych (05.07.2022)

Rozdanie świadectw maturalnych odbędzie się dnia 5 lipca 2022 (wtorek)


1.  Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. 72 Pułku Piechoty

 - klasa 3LA godzina   13.00 sala B11

 - klasa  3LB godzina  13.00 SALA B11

absolwenci Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. 72 Pułku Piechoty z lat  biegłych w godzinach pracy Sekretariatu Szkoły.

2. Niepubliczne Technikum im. 72 Pułku Piechoty


- klasa 4TA  godzina 13.00 sala B13

- klasa 4TB godzina  13.30 sala B13

- klasa 4TC, godzina 13.30 sala B13

absolwenci Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty z lat ubiegłych w godzinach pracy Sekretariatu Szkoły

3. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych i absolwenci z poprzednich lat w godzinach pracy Sekretariatu Szkoły.

Odbiór w inne dni tylko w godzinach pracy sekretariatu.

Uwaga!!! Odbiór świadectw maturalnych osobisty lub na podstawie upoważnienia.

 

OŚWIADCZENIE O ZAMIARZE PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU MATURALNEGO POPRAWKOWEGO !!!

W przypadku nie zdania egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu, można przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. W tym celu należy w macierzystej szkole złożyć oświadczenie o chęci przystąpienia do egzaminu poprawkowego (załącznik 7).

Wnioski należy złożyć osobiście do dnia 12 lipca 2022 roku w sekretariacie szkoły.

TERMIN : 01-12.08.2022 42 Baza Lotnictwa Szkolnego

  • W celu zapisania się na szkolenie, absolwent udaje się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji, z zaświadczeniem od Dyrektora szkoły o ukończeniu klasy o profilu wojskowym.
  • Absolwent może wybrać dowolną jednostkę wojskową w całej Polsce, w ramach przydzielonego limitu dla danej jednostki wojskowej.
  • Absolwenci, którzy będą ubiegać się o przyjęcie do uczelni wojskowych powinni zapisywać się na pierwszy termin ctj. 27.06-08.07 br., dzięki czemu  otrzymają dodatkowe punkty za odbycie SSP.

terminy szkolenia podstawowego 2022

Testy sprawnościowe zostaną przeprowadzone 13 czerwca 2022 r. na boisku szkolnym ul. Wierzbicka 55 o godzinie 10.00.

Na test należy zabrać:

  • oświadzcenie podpisane przez opiekuna prawnego  o braku przeciwskazań do przeprowadzenia testu
  • strój sportowy

OSWIADZCENIE DO POBRANIA 

Zbliża się Wielkanoc - najważniejsze święto nie tylko w polskiej tradycji.zycz

 

HARMONOGRAM EGZAMINÓW MATURALNYCH MAJ 2022

termin egzaminu

godzina rozpoczęcia

przedmiot/                           POZIOM

czas trwania

numer Sali

ilość zdających z podziałem na oddziały

 

04.05.2022    środa

9.00

język polski poziom podstawowy

170 min.

1

B11-B12

3LB

 
 

Absolwenci Liceum

 
 

2

B13-B14

4TA

 
 

4TB

 
   

3LA

 

3

B101

OKE

 

4

B106

4TC

 
 

5

B104

Absolwenci Technikum

 
 
   

3LOZ

 
   

Absolwenci LOZ

 

6

B10

4TB

 
 

05.05.2022     czwartek

9.00

matematyka poziom podstawowy

170 min.

1

B11-B12

3LA

 
 

OKE

 

Absolwenci Liceum

 
 

2

B13-B14

4TB

 
 

Absolwenci Technikum

 
 

B101

3LB

 

3

 
 

3LOZ

 
 

Absolwenci LOZ

 

4

B106

4TC

 
 

5

B104

4TA

 
     

6

B10

3LB

 
 

7

A201

4TA

 
   

06.05.2022   piątek

9.00

język angielski poziom podstawowy

120min.

1

B11-B12

3LB

 
 

Absolwenci LO

 
 

2

B13-B14

4TB

 

4TC

 
 

3

B101

3LA

 
 

4

B106

4TA

 
 

5

B104

4TA

 
 

7

A201

3LOZ

 
 

Absolwenci LOZ

 

Absolwenci Technikum

 

14.00

język niemiecki poziom podstawowy

120 min.

4

B106

4TA

 

3LB

 

język rosyjski poziom podstawowy

120 min.

7

A207

4TB

 

4TC

 

3LB

 

OKE

 

język włoski poziom podstawowy

120 min.

5

B104

4TB

 
 

09.05.2022      poniedziałek

9.00

język angielski poziom rozszerzony

150 min.

1

B11-B12

4TA

 

4TB

 

4TC

 

Absolwenci Technikum

 

2

B13-B14

3LA

 

3LB

 

Absolwenci Liceum

 

LOZ

 

10.05.2022 wtorek

9.00

język polski poziom rozszerzony

180 min.

1

B11-B12

4TA

 

4TB

 

3LA

 

3LB

 

Absolwenci Liceum

 

OKE

 

11.05.2022 środa

9.00

matematyka          poziom  rozszerzony

  180 min.

4

B 106

4TA

 

4TB

 

4TC

 

Absolwenci Technikum

 

3LA

 

3LB

 

12.05.2022 czwartek

9.00

biologia         poziom rozszerzony

180 min.

4

B 106

3LA

 

3LOZ

 

14.00

język rosyjski poziom rozszerzony

150 min.

4

B106

4TA

 

4TB

 

4TC

 

3LB

 

13.05.2022 piątek

9.00

wos      poziom rozszerzony

180 min.

4

B106

4TA

 

4TC

 

Absolwenci Technikum

 

3LB

 

3LOZ

 

14.00

język niemiecki poziom rozszerzony

150 min.

4

B106

3LB

 
 
 

16.05.2022 poniedziałek

09.00

chemia poziom rozszerzony

180 min.

4

B106

4TC

 

3LB

 

14.00

język włoski poziom rozszerzony

150 min.

4

B106

4TA

 
 

17.05.2022 wtorek

09.00

historia poziom rozszerzony

180min.

4

B106

4TB

 

3LB

 

Absolwenci LOZ

 

18.05.2022 środa

09.00

geografia poziom rozszerzony

180min.

2

B13-B14

4TA

 

4TB

 

4TC

 

Absolwenci Technikum

 

4

B106

3LA

 

3LB

 

Absolwenci Liceum

 

3LOZ

 

20.05.2022 piątek

9.00

informatyka          poziom rozszerzony

240 min. Część I - 60 min  Część II 150 min.

(30 minut przerwy pomiędzy częściami)

9

A207

4TB

 
 
 

 

Po raz pierwszy w tym roku w ramach Dni Otwartej Szkoły, jako jedyni w Radomiu, zapraszamy rodziców ósmoklasistów na spotkania z psychologiem. Dogodna forma warsztatów pozwoli lepiej poznać problemy młodzieży i łatwiej je rozwiązywać.

warsztaty

Jesteśmy międzynarodową, otwartą kulturowo Szkołą, w której uczy się ok 70 uczniów z Ukrainy. 

W obliczu rosyjskiej agresji kierujemy do naszych ukraińskich przyjaciół i partnerów wyrazy wsparcia i pełnej solidarności.  

Wojna jest zawsze porażką ludzkości

Jan Paweł II

LISTA AKTUALNIE PROWADZONYCH ZBIÓREK W NASZEJ SZKOLE:

1. W hostelu przy ul. Malczewskiego jest ponad 20 kobiet z dziećmi w różnym wieku. Potrzeby:

  • PAMPERSY (rozmiar 2,3,4,5,6)
  • CHUSTECZKI NAWILŻANE PASTY DO ZĘBÓW (dla dzieci i dorosłych)
  • SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW ( dla dzieci i dorosłych)
  • PODPASKI
  • PRZYBORY i ZABAWKI: KREDKI, BLOKI RYSUNKOWE/TECHNICZNE,KOLOROWANKI, PLASTELINA, MAZAKI, PUZZLE, KLOCKI- GENERALNIE WSZYSTKO CZYM DZIECI MOGŁYBY SIĘ ZAJĄĆ, POBAWIĆ.
  • ŚRODKI HIGIENY

 RZECZY MOŻNA PRZYNOSIĆ DO SALI A208 lub na ul. WIERZBICKĄ DO IZOLATKI

ZEBRANE RZECZY ZOSTANĄ OD RAZU TEGO SAMEGO DNIA PRZEKAZANE POTRZEBUJĄCYM.  


2. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach organizuje specjalną pomoc dla młodzieży z Ukrainy, która uczy się w szkołach ZDZ w Kielcach, Radomiu i Starachowicach. Podajemy rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat środków finansowych, które przeznaczone będą na pomoc.

BANK BNP PARIBAS 78 2030 0045 1110 0000 0288 4160

W opisie wpłaty prosimy wpisać:

  • pomoc dla młodzieży z Ukrainy – ZDZ Radom
    (środki zostaną skierowane na potrzeby młodzieży z Ukrainy, która uczy się w szkołach ZDZ w Radomiu)

Więcej: Pomoc dla młodzieży szkół ZDZ z Ukrainy - Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach (kielce.pl)


 

ZAKOŃCZONE

 "Radom dla winnicy"

Najpilniejsze potrzeby to:

???? leki ( z terminem ważności, nie otwarte)
???? artykuły dla dzieci (w szczególności wózki dziecięce!),
???? artykuły żywnościowe dla dzieci (najlepiej z długim terminem przydatności),
???? artykuły higieniczne dla dzieci, w tym kosmetyki dla najmłodszych.
Zbiórkę zakończylismy 01.03.2022. Zebrane rzeczy zostały już dostarczone potrzebujacym.
274733524 7190376344367890 4687551456474064065 n
 
POMOC DODATKOWA 
Rycerze Kolumba z Radomia przygotowali transport humanitarny na Ukrainę. Pakowanie 5 tysięcy żywnościowych paczek świątecznych dla Ukraińców, którzy pomimo konfliktu zbrojnego pozostali w swojej ojczyźnie odbyło się przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ulicy Wernera 57, skąd właśnie w dniu dzisiejszym wyjedzie transport. W przygotowanie darów oprócz Rycerzy zaangażowanych było kilkudziesięciu wolontariuszy. Wśród nich między innymi, młodzież ze szkół ZDZ z opiekunem samorządu Panią Eweliną Szewczyk.

276166922 7384102134995309 1318859773338125527 n 278283785 7384102131661976 5414557582609653519 n 278113066 7384102544995268 5995209122398998576 n

 

Zapraszamy na warsztaty.  Szczegóły pod nr telefonu: 48 331 05 23, 607 123 754

www

Zapraszmy na Dni Otwartej Szkoły. Szczegóły pod nr telefonu: 48 331 05 23, 607 123 754

 

plakat nowa wersja

W związku z powtarzającymi się atakami na konta uczniów i próbami przejęcia dostępu do kont przez osoby do tego nieuprawnione zgodnie z zaleceniami bezpieczeństwa zostaje wprowadzony wymóg wieloskładnikowego sposobu logowania - MFA.

Polega to na tym, że aby zalogować się do systemu Office 365 (TEAMS) oprócz hasła należy podać dodatkowy jednorazowy kod zabezpieczający.
Kod ten dostarczany jest w trakcie logowania za pomocą wiadomości SMS albo pobierany z aplikacji Microsoft Authenticator.

Dodatkowe informacje o aplikacji:
https://www.microsoft.com/en-us/security/mobile-authenticator-app

Oraz co to jest MFA:
https://www.microsoft.com/pl-pl/security/business/identity-access-management/mfa-multi-factor-authentication

Prośby o reset hasła lub reset ustawień MFA proszę przesyłać bezpośrednio do administratora lub za pośrednictwem wychowawcy przez dziennik VULCAN.

Uczeń Kacper Strzelecki (klasa 2TB) na kierunku Technik Informatyk pod opieką nauczyciela Michała Ciupaka w dniu 20 grudnia 2021 r. wziął udział w konkursie informatycznym "BAZODANOWO" zorganizowanym przez Niepubliczne Technikum Zawodowe im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach. Konkurs składał się z testu 50 pytań o tematyce: bazy danych, język PHP i język React ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce odbył się w sposób zdalny. Celem Konkursu jest umożliwianie uzdolnionym informatycznie uczniom rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Drodzy Uczniowie!!!

Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach.

Z radością informujemy, iż w dniu dzisiejszym zostały opublikowane na tablicy informacyjnej wyniki rekrutacji kandydatów do udziału w projekcie „RÓŻNI A TACY SAMI” wyjazdu zagranicznego do Szkoły Partnerskiej Liceul Technologic Gheorge Ionescu Sisesti w  Valea Calugaresca/Prahova w Rumunii w terminie od 06.02.-19.02.2022r., w ramach programu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów finansowanego z Europejskiego Fundusz Społecznego.  Po zebraniu wszystkich ankiet zgłoszeniowych, ankiet punktowych od waszych Wychowawców i przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych podane zostały listy uczestników: główna i rezerwowa, zatwierdzone przez Dyrektor Szkoły, dostępne na tablicy informacyjnej projektu w holu głównym, w części B. Prosimy o zapoznanie się z wynikami!!!

Zapraszamy również uczniów zakwalifikowanych na listę główną na spotkanie informacyjne

w dniu 05.01.2022r o godz. 10:00. Obecność obowiązkowa!!!!

Wszelkie pytania prosimy kierować do Wychowawcy i/lub do Koordynatora Projektu                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

            Koordynator Projektu

Justyna Makaruk

wyniki_rekrytascji.jpg

Centrum Kształcenia Zawodowego rekrutuje osoby do Projektu pt. „ Mam POWER”.

Projekt przewidziany jest dla osób w wieku 18-29 lat, zamieszkujących województwo mazowieckie, nieuczących się i bezrobotnych.

W ramach projektu uczestnicy otrzymają darmowe:

-doradztwo zawodowe,

-poradnictwo psychologiczne,

-pośrednictwo pracy.

-Szkolenia (Spawacz, Pracownik magazynu, operator wózka jezdniowego)

-Staże zawodowe

Istnieje możliwość otrzymania:

-zwrotu kosztów dojazdu,

-Stypendium stażowego.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w biurze Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu, ul. Saska 4/6 o

mqm2raz pod numerami telefonów 48 362 35 08 oraz 601 528 417.

 

Drodzy Uczniowie!!!

            Klas 1-3 Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ

w Kielcach.

Z radością informujemy iż rozpoczynamy II etap rekrutacji kandydatów do udziału w projekcie

„RÓŻNI A TACY SAMI” ( wyjazdu zagranicznego do Szkoły Partnerskiej Liceul Technologic Gheorge Ionescu Sisesti w Rumunii ) w ramach programu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów finansowanego

z Europejskiego Fundusz Społecznego.

Po zebraniu wszystkich ankiet zgłoszeniowych oraz ankiet punktowych od waszych Wychowawców przechodzimy do kolejnego etapu – ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ.

II etap – rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się w dniu jutrzejszym tj. 14.12.2021 od godziny 9:40 w Sali Tradycji

Rozmowa kwalifikacyjna potrwa aż do przepytania wszystkich zainteresowanych.

Serdecznie zapraszamy!!!!    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Koordynator Projektu

Justyna Makaruk

 265877143 6701766409895555 5476704400001934510 n

 

30 listopada 2021 (wtorek) o godzinie 9 w szkole odbędzie sie akcja poboru krwi. Chętne osoby, które ukończyły 18 lat prosimy o zgłoszenie do 

P. Karoliny Latoch lub do wychowacy klasy. 

Drodzy uczniowie, zachęcamy do zapoznania  się z informacjami dotyczacymi wykorzystania bezpłatnego generatora do mLegitymacji.

mlegitymacja 2

Bezpłatny Generator Zdjęć mdo mLegitymacji umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartfona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, by spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji.

 

 Zdjęcie do mLegitymacji

 

TERMIN SKŁADANIA DEKLARACJI

Absolwenci następujących typów szkół:

  • Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego
  • Szkoły Policealnej w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego
  • Szkoły Branżowej I Stopnia w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego

którzy chcą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (FORMUŁA 2012, FORMUŁA 2017 w sesji styczeń – luty 2022

zobowiązani są złożenia w Sekretariacie Szkoły deklaracji przystąpienia do egzaminu (zał. 3) 

  do dnia 15 września 2021.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące

Kl. I

Kl. II

Kl. III

Niepubliczne Technikum

Kl. I

Kl. II

Kl. III

Niepubliczna Branżowa Szkoła I Stopnia

Kl. I

Kl. II

Kl. III

INFORMACJA O EGZAMINIE POPRAWKOWYM -  MATURA 2021

Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie

z jednego przedmiotu obowiązkowego, pod warunkiem że:

  • przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony.

 Absolwent, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego (NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 12 LIPCA 2021 R.) składa w sekretariacie szkoły pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego
z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (załącznik 7), zgodnie z deklaracją ostateczną.

Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym odbędzie się
24 sierpnia 2021 r.

Zapraszamy na warsztaty informatyczne Online  dla kandydatów do Niepublicznego Technikum im.72 Pułku Piechoty w Radomiu w dniu 1 lipca 2021 roku o godz.11.00. 

ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU  607 123 754 

Chcecie zobaczyć, jak uczy się Informatyki i Cyberbezpieczeństwa w Technikum w Radomiu? 
Zapraszamy na warsztaty informatyczne Online.

Warsztaty odbędą się na platformie CyberSkiller. Osoby, które zostaną zapisane otrzymają konta dostępowe do platformy. Potrzebujemy od Was wyłącznie dostępu do Internetu w domu i komputer z przeglądarką.
Warsztaty są online, czyli łączycie na warsztaty z własnego domu lub dowolnego miejsca, gdzie jesteście. 

Zapisy odbywają się drogą telefoniczną lub przez adres e-mail
 telefon: 607 123 754
 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mamy tylko 25  miejsc 

Zapisy trwają do  30 czerwca.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Startujemy już  1  lipca o godzinie 11.00 

Plan Warsztatów

g.11.00 – 11.45: Napisz swój pierwszy program w języku Python i zdobądź pierwsze punkty w rankingu – warsztaty na platformie CyberSkiller

g.11.45 – 12.30: Napisz pierwsze zapytania SQL do baz danych i zdobądź kolejne punkty w rankingu – warsztaty na platformie CyberSkiller

g.12.30 – 13.00: Zobacz ataki na aplikacje WWW – Prezentacja

Będziemy potrzebować Twojego adresu email, na ten adres założymy Ci konta na portalu CyberSkiller.

Czekamy na Ciebie !!!

Zakład Doskonalenia Zawodowego realizuje na zlecenie i ze środków Gminy Miasta Radom zadanie publiczne:

Przeprowadzenie kampanii o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla wśród radomskich seniorów, w tym zakup czujników czadu

 Program dotyczy profilaktyki i bezpieczeństwa, jest skierowany do radomskich seniorów w wieku 65+, którzy w swoich budynkach/lokalach mieszkalnych używają urządzeń grzewczych z otwartą komora spalania.

  Cele programu:

  • Przeprowadzenie kampanii informacyjnej uświadamiającej osobom starszym czym jest czad, jakie zagrożenia i negatywne konsekwencje niesie za sobą zatrucie gazem,
  • Przekazanie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać, aby uniknąć tragedii, jak uchronić się przed zatruciem,
  • Przekazanie wiedzy na temat rozpoznawania pierwszych objawów zatrucia czadem i udzielania pierwszej pomocy osobie, która uległa zatruciu.
  • Wyposażenie max. 400 seniorów 65+ w czujniki czadu

 

W ramach programu przewidziana jest organizacja 10 prelekcji (każda dla ok. 40 uczestniczek i uczestników programu) na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą czad.

Po zakończeniu każdej prelekcji zostaną rozdane czujniki czadu.

 Zapraszamy do udziału w programie Mieszkańców Radomia, którzy ukończyli 65 lat.

Warunkiem jest wypełnienie Formularza zgłoszeniowego. Pozostałe kryteria naboru są zawarte w Regulaminie.

     

Regulamin przyznawania czujników czadu

  • Czujniki są bezpłatne dla mieszkańców Radomia w wieku 65+. Tą formą pomocy zostanie objętych 400 (słownie: czterysta) osób.
  • Warunkiem otrzymania czujnika czadu jest dostarczenie wypełnionej czytelnie Karty Zgłoszeniowej, dostępnej w Centrum Kształcenia Zawodowego Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu oraz w Urzędzie Miejskim w Radomiu.
  • Otrzymanie bezpłatnego czujnika czadu musi być poprzedzone uczestnictwem w prelekcji nt. Zagrożeń, jakie niesie za sobą czad, potwierdzonym na liście obecności.
  • W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość uczestniczenia w prelekcji osoby upoważnionej przez Seniora na podstawie dostarczonego wcześniej pełnomocnictwa.

W pierwszej kolejności czujniki będą przyznawane:

       - osobom mieszkającym samotnie,

       - osobom niepełnosprawnym po okazaniu aktualnego orzeczenia o stopniu i rodzaju niepełnosprawności,

       - osobom pozostającym we wspólnym gospodarstwie domowym ze współmałżonkiem,

       - osobom pozostającym we wspólnym gospodarstwie domowym z innymi członkami rodziny.

 

  • Czujnik przysługuje wyłącznie osobom, które w swoich budynkach/lokalach mieszkalnych używają urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania, takich jak: piecyki łazienkowe, piece gazowe, piece opalane drewnem, węglem lub olejem opałowym, kominki gazowe i naftowe ogrzewacze pomieszczeń, piece kaflowe i inne.
  • Czujnik czadu przysługuje na 1 gospodarstwo domowe.
  • Czujnik czadu wydaje się po zakończeniu w/w prelekcji, na podstawie okazanego dokumentu tożsamości, wskazanego w Karcie Zgłoszeniowej.
  • Wykonawca zadania publicznego zastrzega sobie prawo do monitoringu miejsca montażu czujnika czadu.

                               

 Udział w projekcie jest bezpłatny.

 Biuro projektu: Centrum Kształcenia Zawodowego, Radom ul. Saska 4/6

 Okres realizacji projektu:  28.06.2021 r. – 31.12.2021 r.

Wartość programu: 40 000 zł.

Dokumenty do pobrania:

Karta zgłoszeniowa 

Karta zgłoszeniowa pdf

Pełnomocnictwo 

Pełnomocnictwo pdf

Regulamin

Regulamin pdf

            ZDZ czujniki czadu seniorzy plakat A3 CAS              

 

 

Projekt pn. KOLEJ na EKOLOGIĘ – zawody przyszłości w szkole ZDZ w Radomiu realizowany jest przez Niepubliczne Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu.

Skierowany do 36 uczniów kształcących się na kierunku: technik transportu kolejowego, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz 3 nauczycieli przedmiotów zawodowych.

 Celem Projektu jest zwiększenie zdolności młodzieży do zatrudnienia oraz podniesienie, wzrost efektywności i skuteczności oferty edukacyjnej szkoły poprzez realizację grupowych warsztatów komunikacji w pracy z treningiem umysłu oraz doradztwa zawodowego z elementami pośrednictwa pracy, naukę j. obcego, szkoleń: branżowych, z obsługi zintegrowanego systemu informatycznego do obsługi przedsiębiorstw kolejowych RAILSoft, Auto Cad oraz płatnych staży uczniowskich.

Projekt podniesienie wzrost efektywności i skuteczności oferty edukacyjnej szkoły w ramach osiągnięcia następujących celów szczegółowych:

  • Wzrost umiejętności uniwersalnych 36 uczniów w zakresie kreatywności, innowacyjności, umiejętności rozumienia, rozwiązywania problemów, przedsiębiorczości i pracy zespołowej na potrzeby rynku pracy poprzez realizację grupowych warsztatów komunikacji w pracy z treningiem umysłu oraz doradztwa zawodowego z elementami pośrednictwa pracy.
  • Wzrost umiejętności porozumiewania się w języku obcym u 36 uczniów poprzez realizację kursów
    z języków obcych: język angielski (dla TTK) oraz język polski dla obcokrajowców (dla TUiSEO).
  • Wyposażenie  36 Uczniów w kompetencje zawodowe poprzez realizację profesjonalnych szkoleń branżowych. W przypadku technikum usług transportu kolejowego jest to szkolenie z obsługi zintegrowanego systemu informatycznego do obsługi przedsiębiorstw kolejowych RAILSoft, natomiast uczestnicy/ uczestniczki kształcący się na kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – AutoCad szkolenie podstawowe. Podczas realizacji Projektu przewidziane są wizyty studyjne związane  tematycznie z kierunkami kształcenia objętymi wsparciem (2 wizyty na 1 profil kształcenia).
  • Podniesienie kompetencji zawodowych i uaktualnienie posiadanych umiejętności w kontekście potrzeb pracodawców 3 nauczycieli zawodu  poprzez realizację wyżej wymienionych profesjonalnych szkoleń doskonalących.
  •  Zwiększenie szans 13 Uczniów i 23 Uczennic na rynku pracy i wyposażenie ich w pożądane przez pracodawców postawy i doświadczenie zawodowe poprzez realizację 150-godzinnych staży uczniowskich i zbudowanie relacji z pracodawcami już na etapie kształcenia.

Fotorelacja - Wśród wystawców Radomskich Targów Sztuki

galeria2021 27

Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022

galeria2021 22

Fotorelacja z uroczystego ślubowania klas pierwszych 11.06.2021r.

galeria2021 21

Fotorelacja  zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

galeria2021 16

Fotorelacja  Hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej   

link

Fotorelacja  z  Dni Otwartych  - 24.02.2021r

link

Fotorelacja z wręczenia Certyfikatów ukończenia kursu Pletwonurka P1 -  17.02.2021r  

 link

 

Zapraszamy uczniów kończących klasy ósme Szkoły Podstawowej do Naszej szkoły na Dni Otwarte, podczas, których będzie mozliwość poznania placówki oraz uczestnictwo w ciekawych zajęciach warsztatowych.

 

Dni otwarte terminy 

 

  ZDZ Cyber 2021

 

 

 

Absolwenci, którzy chcą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w formule 2012 Sesja 2. 2021 Lato (czerwiec – lipiec 2021) są zobowiązani do dostarczenia do Sekretariatu Szkoły wypełnionej deklaracji przystąpienia do egzaminu.

Termin składania deklaracji na sesję czerwiec – lipiec 2021:     do 21 lutego 2021 r.

W przypadku ponownego przystępowania do egzaminu przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji styczeń–luty  2021 – do 8 kwietnia 2021 r

 

Informujemy, że zgodnie z zasadami obowiązującymi na egzaminie maturalnym w 2021 roku zdający nie mają obowiązku przystąpienia do egzaminów ustnych oraz do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Wszystkie osoby, które złożyły już deklarację maturalną – do szkoły macierzystej lub do OKE (ze względu na likwidacje szkoły macierzystej) – mogą wprowadzić zmiany w złożonej deklaracji w zakresie dotyczącym przedmiotów dodatkowych.

  • w szkole macierzystej – do 8 lutego 2021,
  • w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej – do 15 stycznia 2021.


Wszystkie zadeklarowane przez zdających egzaminy w części ustnej są anulowane z mocy prawa.

Po terminie złożenia deklaracji ostatecznej nie ma już możliwości dokonywania zmian dotyczących wyboru przedmiotów i poziomu egzaminów.

https://oke.waw.pl//artykuly/podglad.php?id_artykulu=3517

                                   

Opłatę wnoszą:

  1. Absolwenci, którzy po raz trzeci i kolejny przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu obowiązkowego lub z tego samego przedmiotu dodatkowego;
  2. Absolwenci, którzy przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu dodatkowego, który w poprzednim roku lub w poprzednich latach zgłaszali w deklaracji, ale nie przystąpili do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.

„Kolejny raz” przystąpienia do egzaminu oznacza „kolejny rok”. Przystąpienie do egzaminu w terminie głównym / dodatkowym oraz poprawkowym jest traktowane jako przystąpienie do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu na danym poziomie jeden raz.
Opłata stanowi dochód budżetu państwa. W razie rezygnacji z przystąpienia do egzaminu bądź nieprzystąpienia do egzaminu opłata nie podlega zwrotowi.

 https://www.oke.waw.pl/files/oke_waw_3252Procedura_MATURA_2021.pdf.pdf

Sposób sprawdzenia, czy za egzamin należy wnieść opłatę

Każdy absolwent z terenu województwa mazowieckiego może sprawdzić, czy istnieje obowiązek wniesienia opłaty:

  1. W swojej szkole macierzystej,
    lub
  2. . poprzez formularz elektroniczny, dostępny na stronie internetowej OKE w Warszawie:
    https://okeoplaty.azurewebsites.net/

Ważna informacja dla maturzystów !!!

Wytyczne dla zdających maturzystów 2021

pobierz

 

TERMIN EGZAMINU MATURALNEGO  2021r  i  WYKAZ SAL   

 pobierz

 

 

Zachęcamy maturzystów do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi organizacji matur w roku szkolnym 2020/2021 znajdującymi się w dziale   Dla Ucznia -  zakładka  dla maturzystów.

 

 

Linki do stron z informacjami dotyczącymi egzaminu maturalnego:

OKE W WARSZAWIE  https://oke.waw.pl/

CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA  https://cke.gov.pl/

MEN https://www.gov.pl/web/edukacja/

INFORMATOR o egzaminie maturalnym

 https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/informatory/

DRODZY UCZNIOWIE!!! 

Rozpoczęliśmy rekrutację do drugiego etapu projektu  programu Erasmus+ „MÓJ STAŻ – MÓJ SUKCES ZAWODOWY”, w ramach którego w miesiącu październiku dwudziestoosobowa grupa młodzieży Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu kształcących się w zawodzie TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH oraz TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH wyjedzie na 3-tyg. praktykę zawodową do QUARTEIRA w Portugalii.

Przypominamy, że pisemny egzamin maturalny w terminie poprawkowym odbędzie się

8 września 2020 r. o godz. 14.00.

Język polski/matematyka – sala B13

Język angielski – sala B 104

Absolwenci, którzy przystępują do poprawkowego egzaminu maturalnego zobowiązani są do przybycia minimum 40 minut przed egzaminem. Należy posiadać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem oraz własne przybory.

Wszystkie informacje w tym procedury oraz harmonogram egzaminów w roku szkolnym 2019/2020

Znajdują się na stronie OKE w Warszawie.

Plan lekcji dla klas pierwszych na pierwszy tydzień nauki dostępne są w dziale dla Ucznia

Plan lekcji dla klas pierwszych na pierwszy tydzień nauki

INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW

Absolwenci, którzy chcą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń luty 2021  (FORMUŁA 2012 – KWALIFIKACJE JEDNOLITEROWE) zobowiązani są do dostarczenia wypełnionej deklaracji lub wypełnienia jej w Sekretariacie szkoły

do dnia  11 września 2020 r.

Wszystkie informacje w tym procedury oraz harmonogram egzaminów w roku szkolnym 2020/2021

Znajdują się na stronie OKE w Warszawie

Wykazy podręczników na rok szkolny 2020/2021 dostępne są w dziale dla Ucznia - Wykaz podręczników.

 

Mimo iż nie ma oficjalnego zakończenia roku szkolnego, Pani Dyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty pragnie złożyć Uczniom, Rodzicom i Gronu Pedagogicznemu serdeczne podziękowania za zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań, życząc jednocześnie spokojnego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

 podziekowania

Harmonogram konsultacji

Uczniowie proszeni są o wcześniejsze umawianie się na konsultacje bezpośrednio do nauczycieli prowadzących zajęcia za pośrednictwem dziennika, wiadomości e-mail, sms, telefon.

Uczniu,

- Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.

- jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.

-Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.

-W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.

-Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.

-Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

-Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.

-Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne zajecia z wyszkolenia strzeleckiego na szkolnej strzelnicy pneumatycznej. Zajęcia prowadzone przez instruktora odbywają się w dniach: wtorek - piątek (28.07-31.07) w godzinach 10-13.

 

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram tegortocznych matur. Harmonogram matur

Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potrwają do 29 czerwca, a egzaminy ósmoklasistów potrwają od 16 do 18 czerwca - powiedział na konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

terminy

 

 

Komunikat dla maturzystów w sprawie odbioru świadectw

Ze względu na sytuację  epidemiczną, bardzo prosimy o przestrzeganie harmonogramu odbioru świadectw:

Klasa 4TC, 3LA - 28.04.2020 r.

Klasa 4TA - 29.04.2020 r.

Klasa 4TB - 30.04.2020 r.

Liceum dla dorosłych 30.04.2020

Przypominamy, że dla uczniów sekretariat szkoły czynny jest  w godz.  10-14.

w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania  Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ

które polega na dalszym zawieszeniu prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej od 25 marca 2020 r. do 26 kwietnia 2020 r. nauczanie będzie realizowane  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacja dla uczniów, rodziców/prawnych opiekunów o sposobie i trybie realizacji zadań w okresie czasowego ograniczenia będzie przekazywana za pomocą dziennika elektronicznego.

Uprzejmie prosimy o systematyczne sprawdzanie wiadomości przekazywanych w Vulkcanie oraz poczcie elektronicznej.


Radom, dnia 25 marca 2020 r.

W zwiazku z decyzją Rady Ministrów z dnia 11.03.2020 roku, w celu zapobiegania rozpowszechnianiu się koronawirusa w nawiązaniu do Polecenia Prezesa Zarządu ZDZ w Kielcach z dnia 11.03.2020 roku oraz w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020  zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdzialaniem  i zwalczaniem COVID-19

polecam:

Dyrektorom Szkół ZDZ  w Kielcach,

dyrektorom/ kierownikom jednostek organiozacyjnych ZDZ w Kielcach

Zawieszenie funkcjonowania placówek oświatowych ZDZ w Kielcach na okres 26 marca 2020 roku do dnia 10 kwietnia 2020 roku.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa do nauki zdalnej z uczniami.

W załączeniu przekazuję komunikat z najważniejszymi informacjami.

Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

ZDALNE LEKCJE

Lekcje z internetu

 

Warszawa 13 marca 2020 r.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w dniach 12 – 25 marca 2020 r.

 W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem. W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:

  • dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe, kluby, itp.),
  • zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich (tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu wolnego w takiej formie,
  • przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa domowego,
  • stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,
  • śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Pobierz PDF: APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

 

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

  • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
  • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
  • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
  • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
  • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
  • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

Dyrektorze,

  • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  
  • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
  • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
  • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;
  • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy; natomiast pracownicy administracji i obsługi normalnie świadczą pracę;
  • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
  • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
  • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;
  • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
  • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
  • na wniosek rodzica ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z Twojej szkoły, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, masz obowiązek zorganizowania mu opieki;
  • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

  • dziennik elektroniczny;
  • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
  • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/410

Od grudnia trwa proces rekrutacyjno-przygotowawczy do realizacji I etapu projektu pt: MÓJ STAŻ - MÓJ SUKCES ZAWODOWY" PROGRAMU ERASMUS +, w ramach którego 20 osobowa grupa uczniów NT im 72 Pułku Piechoty w Radomiu  z klas III i  IV kształcących się na profilu technik informatyk i technik logistyk wyjedzie na praktykę zawodową do Drezna w Niemczech w terminie od 16.02 - 07.03.2020r. pod opieką 2 nauczycieli Technikum ( językowca i nauczyciela zawodu).Kandydaci wypełnili ankiety zgłoszeniowe a wychowawcy klas III i IV wypełnili ankiety  rekrutacyjne. ( dokumenty w załączniku). W tym tyg kandydaci przejdą ostatni etap rekrutacji - rozmowę kwalifikacyjną w jęz. polskim i angielskim. Najlepsza 20 uczniów z pośród kandydatów zostanie ogłoszona pod koniec tyg. Również w najbliższą niedzielę rozpoczną się pierwsze zajęcia z przygotowania językowego - język niemiecki. 

Ankieta     Ankieta punkty

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach otrzymał z Ministerstwa Obrony Narodowej dotację w wysokości 50.000 zł na realizację otwartego konkursu pn. „Wdzięczni Bohaterom – Powstańcom Warszawskim”. 

Uczniowie Niepublicznych Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach będą realizować projekt pod tytułem „Bohaterzy 1944”. Zadanie obejmie 200 uczniów w wieku 14-19 kształcących się
w szkołach na terenie trzech województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i mazowieckiego. Uczestnikami zadania będzie grupa uczniów klas mundurowych ze Szkół ZDZ w Kielcach, Końskich, Kazimierzy Wielkiej, Busku – Zdroju, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Miechowie oraz w Radomiu, Nowym Mieście nad Pilicą.

Projekt ma charakter edukacyjny, którego celem jest popularyzowanie wiedzy na temat walk wyzwoleńczych podczas powstania warszawskiego. Potrzeba realizacji projektu wynika z zainteresowań uczniów, którzy sami zgłosili chęć zbierania informacji, odszukania i udokumentowania miejsc, postaci związanych z okresem 1 sierpnia – 3 października 1944 r. Projekt ma przybliżyć uczniom sylwetki uczestników powstania warszawskiego. Młodzież odszuka miejsca, odwiedzi cmentarze - odda honory poległym powstańcom, złoży wiązanki i kwiaty. Projekt zachęca do samodzielnego poszukiwania informacji na temat ważnych wydarzeń oraz postaci, które miały istotny wpływ na kształtowanie się historii Polski. Projekt pobudza ciekawość do wyszukiwania informacji w specjalistycznej literaturze oraz oferuje uczniom osobiste doświadczenia poprzez wycieczki fakultatywne do historycznych miejsc, spotkania międzypokoleniowe z kombatantami i pasjonatami - historykami.

Regulamin i dokumenty rekrutacyjne dostępne są :

-w szkołach uczestniczących w realizacji Projektu (Punkt informacji mieszczący sie w sekretariacie)

- na stronie internetowej Projektu: https://ekospecjalisci.zdz.kielce.pl/index.php

jpg plakat

Komunikat dla absolwentów składających deklarację maturalną na egzamin w roku 2020 do dyrektora OKE

Absolwenci, którzy chcą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2020, zobowiązani są do 09.09.2019r. złożyć deklaracje wraz ze świadectwem ukończenia szkoły.

Serdecznie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkołach im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego odbędzie się w dniu 2 września 2019r., na placu szkolnym.

7:30 zbiórka na placu szkolnym i przemarsz do Kościoła.

8:00 Msza święta w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej ul. Wernera 57 w Radomiu.

9:00 – rozpoczęcie roku szkolnego na placu szkolnym i spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

  

Matury poprawkowe odbędą się 20 sierpnia 2019 r. Zdających prosimy o stawienie się najpóźniej o godz. 8.15.

Wyniki i świadectwa dojrzałości będą do odbioru w Sekretariacie Szkoły od 04.07.2019 od godziny 14.00.

Informacje o wynikach

 

 

ODBIÓR CZUJNIKÓW CZADU do 15 listopada 2019 r.

W związku  z wyczerpaniem limitu zgłoszeń na czujniki czadu (1100 szt.) i koniecznością terminowego rozliczenia tego programu z Urzędem Miejskim w Radomiu, zwracamy się z uprzejmą prośbą o pilny kontakt do dnia 15 listopada 2019 r. Osoby, które dostarczyły formularz zgłoszeniowy, lecz nie stawiły się na spotkania w wyznaczonym terminie celem odbioru czujnika.

Po tym terminie czujniki czadu trafią do osób z listy rezerwowej.

 

Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu realizuje na zlecenie Gminy Miasta Radom Zadanie publiczne POMOC SPOŁECZNA, w tym pomoc Rodzinom i Osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych Rodzin i Osób:

Przeprowadzenie kampanii o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla wśród radomskich seniorów, w tym zakup czujników czadu.

Program dotyczy profilaktyki i bezpieczeństwa, jest skierowany do radomskich seniorów w wieku 65+, którzy w swoich budynkach/lokalach mieszkalnych używają urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania.

Cele programu:

  • Przeprowadzenie kampanii informacyjnej uświadamiającej osobom starszym czym jest czad, jakie zagrożenia i negatywne konsekwencje niesie za sobą zatrucie gazem,
  • Przekazanie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać, aby uniknąć tragedii, jak uchronić się przed zatruciem,
  • Przekazanie wiedzy na temat rozpoznawania pierwszych objawów zatrucia czadem i udzielania pierwszej pomocy osobie, która uległa zatruciu,
  • Wyposażenie min. 800, a mx. 1000 seniorów 65+ w czujniki czadu.

W dniach 15 – 17 kwietnia br. uczniowie pierwszych klas z innowacją pedagogiczną wojskową, Szkół im 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ odbyli obóz szkoleniowy w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach na Bukówce.

W czasie trzech dni szkoleniowych uczniowie uczestniczyli w wojskowych ćwiczeniach praktycznych oraz zajęciach z kształcenia patriotycznego i sportowego. Pierwszego dnia uczniowie brali udział w konkursie pod hasłem „Wojna Obronna Polski 1939” oraz brali udział w zawodach sprawnościowych. Tego dnia również doskonalili swoje umiejętności z musztry zespołowej i indywidualnej.

Kolejny dzień szkoleniowy nastawiony był na doskonalenie umiejętności w zakresie szkolenia ogólnowojskowego. W czasie zajęć nasi wychowankowie brali udział w konkurencjach z: strzelania na celność na symulatorze TCW-97 Cyklop, rozkładania i składania karabinka AKMS, survivalu i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki.

W godzinach popołudniowych uczestnicy obozu mieli zajęcia rekreacyjne na ośrodku sportowym „Nowy Telegraf”. Odbyły się tam ćwiczenia z: samoobrony, mini golfa i zdrowego żywienia sportowców.

Trzeci dzień został poświęcony zwiedzaniu bazy szkoleniowej Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Uczniowie mogli zapoznać się z  różnego rodzaju bronią, wyposażeniem wojskowym oraz sprzętem specjalistycznym będącym w użytkowaniu przez Siły Zbrojne RP.

Podsumowaniem obozu był uroczysty apel, podczas którego wręczone były dyplomy dla uczniów za osiągniecia we współzawodnictwie.

Podkreślić należy, że nasza młodzież na siedem placówek uczestniczących w obozie zajęła wysokie punktowane miejsca we współzawodnictwie indywidualnym. Pierwsze miejsca zajęliśmy w zawodach z: biegu na 400 metrów dziewczęta, biegów na 1000 metrów chłopcy, przenoszenia  skrzynki z amunicją na odległość dziewczęta i w konkursie historycznym. Na przysłowiowym „pudle” znaleźliśmy się również w pozostałych 6 konkurencjach.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom obozu gratulujemy zwycięstw i wzorcowej postawy uczniowskiej, w imieniu dyrekcji i opiekunów na obozie.

 

Po odbiór świadectw i dyplomów egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie zapraszamy 30 sierpnia 2019 r. do sekretariatu szkoły od godz. 13.00.

UWAGA

Od dnia 09.05.2019 obowiązuje nowy plan lekcji.

AKTUALNY PLAN LEKCJI

 

Przypominamy, że 7 lutego 2019 r. mija termin złożenia ostatecznej deklaracji maturalnej. Po tym terminie nie ma możliwości dokonywania zmian a deklaracja wstępna stanie się deklaracją ostateczną. Wszelkie informacja dotyczące opłat na stronie: http://oke.waw.pl/artykuly/podglad.php?id_artykulu=3201

16 stycznia 2019r. uczniowie klas fryzjerskich wzięli udział w konkursie fryzjerskim "Magia Karnawału", w którym honorowy patronat objęła Izba Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości. I tym razem okazało się, że umiejętności naszych uczniów są na wysokim poziomie. I miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Sokołowska z kl. 3TC z debiutującż modelka Aleksandrą Matracką. Wyróżnienie otrzymała również nasza uczennica Martyna Niziołek z kl. 2TC z modelką Paulina Pawłowską. Gratulujemy 

Szkolenie i Staż refundowane z funduszy Unii Europejskiej

Uwaga! Mamy dla Ciebie płatne szkolenie i staż.

W dniu 8 stycznia 2019 r. w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu zrealizowany został Wojskowy Dzień Szkoleniowy (WDSz) kończący program pilotażowy dla klas ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych 1 – szej edycji. Zajęcia w jednostce patronackiej odbyły się z takich przedmiotów jak: OPBMR, taktyka, szkolenie strzeleckie, szkolenie medyczne, regulaminy, terenoznawstwo oraz OPL.

Szkolenie odbyło się w scenerii zimowej. Mimo niesprzyjającej warunków atmosferycznych  kadeci uzyskali oceny dobre, bardzo dobre i celujące, a instruktorzy z dużym uznaniem wypowiadali się o naszych uczniach za postawę, zdyscyplinowanie i zaangażowanie podczas sprawdzianu praktycznego.

Na długiej przerwie kadeci przygotowali ognisko (z pieczeniem kiełbasy), a baza zabezpieczyła gorącą herbatę.

Informujemy, że nowy plan dostępny będzie od 31 grudnia 2018 r. w dzienniku elektronicznym. 

Dzieląc się zdjęciami ze szkolnej wigilii Dyrekcja, Grono pedagogiczne oraz Uczniowie składają wszytkim Państwu życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

Dyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ pani Katarzyna Kołodziejska oraz delegacja uczniów i nauczycieli uczestniczyła 17 grudnia w spotkaniu wigilijnym u żołnierzy 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu.

Wigilijne spotkanie miało miejsce 17 grudnia 2017 r. i było okazją do połamania się opłatkiem i złożenia życzeń świątecznych i noworocznych z żołnierzami nowotworzonej jednostki w naszym mieście.

Gośćmi uroczystości byli m.in. przedstawiciele duchowieństwa z ks. Biskupem Adamem Odzimkiem, delegacje władz wojewódzkich i samorządowych, Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej na czele
z dowódcą generałem dywizji Wiesławem Kukułą, dowódcy radomskich jednostek, przedstawiciele stowarzyszeń kombatanckich oraz uczniowie klas mundurowych.

Pani Dyrektor Kołodziejska podczas składania życzeń świątecznych żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, podziękowała dowództwu za zaproszenie na Wigilię i wyraziła akces szkoły do współpracy z tym rodzajem wojsk.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) są piątym rodzajem sił zbrojnych i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Wśród zadań stawianych przed żołnierzami obrony terytorialnej znajdują się m.in.: współdziałanie z wojskami operacyjnymi, ochrona ludności lokalnych przed skutkami klęsk żywiołowych, likwidacja ich skutków, ochrona mienia, akcje poszukiwawcze oraz ratowanie lub ochrona zdrowia i życia ludzkiego, a także udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.

Uczniowie Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ, 7 grudnia 2018 r. mieli możliwość zwiedzenia wystawy pt. „Historia oręża polskiego” prezentowanej w Klubie Osiedlowym „Ustronie”.

Celem wystawy jest zainteresowanie młodzieży tematem historii polskiego oręża od czasów początków regularnego wojska w Rzeczypospolitej do czasów współczesnych. Podczas zwiedzania uczniowie naszej placówki podkreślali,  fakt bogatej kolekcji broni historycznej, jak i duży zbiór replik współczesnej broni strzeleckiej oraz szkoleniowej. Jednak największym zainteresowaniem wśród naszych wychowanków cieszył się dział broni
i wyposażenia współczesnych Wojsk Specjalnych.

Wizyta na wystawie była doskonałą lekcją historii oręża naszej Ojczyzny i możliwością zapoznania się ze współczesnym sprzętem będącym na wyposażeniu służb mundurowych.

Foto, tekst Sławomir Gąsior

Reprezentacja klas mundurowych wraz z nauczycielami i dyrektor Katarzyną Kołodziejską znaleźli się wśród gości Wieczoru Wigilijnego Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń. Uroczystość odbyła się 17 grudnia 2018 r. w Teatrze Powszechnym z udziałem parlamentarzystów, przedstawicieli władz wojewódzkich i miejskich, uczelni, placówek kulturalnych i oświatowych, duchowieństwa Diecezji Radomskiej. Była okazja, by wysłuchać koncertu kolęd, połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Podczas spotkania dyrektor Katarzyna Kołodziejska wręczyła dyplomy z podziękowaniami za całoroczną współpracę Grażynie Łubie – założycielce i prezes Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń oraz Adamowi Sulidze – prezesowi Fabryki Broni. Z kolei uczniowie zostali obdarowani świątecznymi suwenirami. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie na ten wspaniały wieczór.     

 13 grudnia w naszej szkole odbyło sie szkolenie z kwalifikowanej pierwszej pomocy, dla uczniów z klas o profilu strażackim. Wykłady przeprowadził ratownik medyczny, jednocześnie zawodowy strażak Tomasz Gębura. Uczniowie między innymi zapoznali się jak przeprowadzić rozpoznanie osoby poszkodowanej, jak prawidłowo wykonać sztuczne oddychanie u osoby dorosłej i dziecka, oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Celem szkolenia było też uświadomienie uczniów jak reagować w sytuacjach kryzysowych z poszkodowanymi. Zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna oraz przykłady z realnych zdarzeń ma pewno zaprocentują w przyszłości.

W ramach obchodu Dnia Kolejarza w dniu 26 listopada 2018 roku w godzinach 09:30 – 11:30 odbył się w naszej szkole „I Szkolny Konkurs Wiedzy Kolejowej”. Konkurs zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych kolejowych p. Renata Repeć oraz p. Andrzej Sitarski. Uroczystość obchodu Dnia Kolejarza odbywała się przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez samych uczniów.

Eliminacje do konkursu składały się z dwóch etapów. I etap dotyczył zaprojektowania znaczka, pocztówki lub koperty zawierających elementy kolejowe. Drugi etap dotyczył odpowiedzi w czasie rzeczywistym na 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru z wykorzystaniem technologii IT (Kahoot). Brało w nich udział 11 uczniów z klas 1 TB, 2 TB i 3 TB kształcących się na kierunku technik transportu kolejowego.

Organizatorzy konkursu wyłonili zwycięzców konkursu, przyznając jednocześnie dwa miejsca ex aequo oraz 9 wyróżnień. Laureaci oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk p. Dyrektor Alicji Lament dyplomy oraz upominki rzeczowe ufundowane przez PKP PLK S.A., PKP Intercity S.A., PKP Cargo S.A., PKP LHS sp. z o.o., Zakłady Automatyki KOMBUD S.A., Koleje Mazowieckie – KM sp. z o.o.

Finaliści „I Szkolnego Konkursu Wiedzy Kolejowej”

I miejsce – Wiktoria Karolik klasa 3 TB

II miejsce – Julia Drabik klasa 1 TB

Joanna Pankowska klasa 3 TB

III miejsce – Karolina Walkiewicz klasa 2 TB

Wyróżnienia w konkursie:

Sowa Sandra klasa 1 TB

Kowalski Patryk 1 TB

Dygant Kacper 1 TB

Drabik Daria klasa 2 TB

Dobrasiewicz Julia 2 TB

Kurys Dawid klasa 2 TB

Szałas Oliwia klasa 2 TB

Wręczenie upominków odbyło się 05.12.2018 na Apelu Klas Mundurowych.

Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie naszej szkoły z klas o profilu wojskowym i policyjnym  w dniu 29.11.18 r. uczestniczyli w szkoleniu z zakresu musztry i ceremoniału wojskowego dla szkół mundurowych w Pułku Reprezentacyjnym WP. Zajęcia rozpoczął płk Mariusz Mioduszewski Szef Zespołu ds. szkolenia z Biura do Spraw Proobronnych w Ministerstwie Obrony Narodowej. Celami szkoleniowymi były: przygotowanie uczniów do zabezpieczenia uroczystości o charakterze patriotycznym oraz patriotyczno – religijnym, doskonalenie umiejętności i nawyków uczniów, ujednolicenie poziomu wyszkolenia, rozwijanie sprawności fizycznej w zakresie umożliwiającym  prawidłowe wykonanie zadań oraz kształtowanie wysokiego morale i postawy zaangażowania w działalność proobronną.

Zagadnienia zrealizowane w trakcie szkolenia z zakresu  musztry indywidualnej to: przyjmowanie postawy zasadniczej i swobodnej, oddawanie honorów w miejscu i w marszu w nakryciu głowy i bez nakrycia głowy, występowanie z szyku i wstępowanie do szyku, wydawanie komend i składanie meldunków.  Z zakresu musztry zespołowej: odstępowanie  i łączenie, marsz krokiem defiladowym, chwyty sztandarem, zachowanie się pocztu flagowego, składanie wieńców i wiązanek kwiatów, powitania w czasie uroczystości oraz apel pamięci.

Mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych ( temperatura poniżej zera i przenikliwy wiatr) uczniowie z zajęć byli zadowoleni, a wszystkie cele szkoleniowe zostały osiągnięte. Osiągnięcie celów ułatwiło  przygotowanie przez pułk ogrzewanego pomieszczenia i gorącą herbatę w czasie przerw. 

27 listopada 2018 r. główną siedzibę szkoły przy ul. Saskiej 4/6 odwiedziła delegacja kierownictwa PKP Intercity na czele z dyrektor Zakładu Centralnego Ewą Gruszką. Czołowy przewoźnik kolejowy i Szkoły im. 72 Pułku Piechoty Zakładu Doskonalenia Zawodowego współpracują na mocy umowy m.in. w kształceniu kadr dla kolejnictwa. Tym razem głównym powodem wizyty gości z Warszawy było przyznanie i wręczenie finansowych stypendium dla najlepszych uczniów, którzy po skończeniu szkoły ZDZ chcą związać się  z pracą w kolejowych przewozach pasażerskich. Stypendia od PKP Intercity będą otrzymywały: Daria Drabik z klasy 2 TB i Wiktoria Sadownik z klasy 3 TB – uczennice Technikum, kierunek technik transportu kolejowego. Dyrektor Katarzyna Kołodziejska pogratulowała wyróżnionej młodzieży. Nastepnie przedstawiciele dyrekcji PKP Intercity zwiedzili pracownie szkolne oraz zapoznali się z eksponatami Sali Tradycji. 

Komenda Miejska Policji w Radomiu we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim zrealizowała ciekawy projekt plastyczny, którego pokłosiem jest ciekawy kalendarz ścienny na 2019 rok. Jego wydanie poprzedził konkurs dla uczniów radomskich szkół na ilustracje związane tematycznie z zagrożeniami, na jakie narażone jest współczesna młodzież. Pierwsze egzemplarze kalendarza wraz z nagrodzonymi pracami plastycznymi już są w obiegu. W Komendzie Miejskiej Policji odbyło się z tej okazji spotkanie, na którym uroczyście ogłoszone zostały wyniki. Wśród laureatów jest aż pięcioro uczniów Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w klas realizujących innowację pedagogiczną Edukacja Policyjna. II nagrodę zdobyła Daria Drabik, a trzy wyróżnienia: Julia Dobrasiewicz, Jacek Jabłoński i Aleksandra Jedlińska i Agata Popławska. Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, wycieczka do Muzeum Pieniądza w Warszawie i oczywiście egzemplarz kalendarza na „wieczną” pamiątkę. Gratulujemy!

"Kuchnia polska na Mazowszu” - pod takim hasłem odbył się X Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny w Warszawie. Rywalizacja była skierowana do uczniów szkół średnich o kulinarnym profilu kształcenia. - Uczniowie Technikum im. 72 Pułku Piechoty uczący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych zajęli trzecie miejsce na 12 szkół, które organizatorzy wskazali na podstawie oceny przygotowanych potraw. Należało wykonać potrawę staropolską w nowoczesnym wydaniu. Uczennice: Julia Podsiadło, Sara Jeżyna i Martyna Piwońska, postanowiły przygotować lina sous vide oraz udziec z indyka faszerowany ziołami ogrodowymi na purree dyniowym, glazurowanym warzywami korzeniowymi. Serdecznie gratulujemy zajecia 3 miejsca, i liczymy na kolejne  pyszne sukcesy!

Najważniejsze święto patriotyczne obecnego roku – 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - uroczyście było obchodzone w Szkołach im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Zobowiązuje do tego patron, ale i specjalny program wychowania patriotycznego i obywatelskiego, realizowany w naszej placówce w ramach innowacji „klasy mundurowe”. Okolicznościowy apel w dniu 9 listopada 2018 r. poprzedziło punktualnie o godz. 11.11 wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, tym samym szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dwie godziny później rozpoczęła się szkolna uroczystość z udziałem gości. Wśród nich byli m.in. Łukasz Podlewski, radny – elekt i asystent wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza, ppłk Zbigniew Adamczyk – szef Wojskowej Komendy Uzupełnień, Dariusz Wątroba – dyrektor generalny Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, a także przedstawiciele służb mundurowych z 42 Bazą Lotnictwa Szkolnego na czele, środowisk kombatanckich Radomia. Obecni byli przedstawiciele Rady Rodziców i pracodawców,    z którymi szkoła współpracuje. Po złożeniu meldunku przez dowódcę urocyzstości, zabrzmiał Hymn Państwowy. Następnie przypomniane zostały najważniejsze karty historii z lat poprzedzających odzyskanie niepodległości. Do młodzieży i gości zwróciła się w okolicznościowym wystąpieniu dyrektor Katarzyna Kołodziejska. Dla grupy uczniów był to szczególny dzień – listy gratulacyjne od dyrekcji z podziękowaniem za godną postawę, dobre wyniki w nauce  i aktywność w życiu szkoły otrzymali: Wiktoria Białkowska, Julia Dobrasiewicz, Dominik Małek, Paulina Milczarska, Natalia Nowocin, Cezary Siczek, Aleksandra Sokołowska i Karolina Walkiewicz. Uroczystość była też okazją, by podziękować panom: Andrzejowi Mędrzyckiemu i Andrzejowi Chałubińskiemu na inicjatywę renowacji grobu ppłk. Karola Chrobaczyńskiego, ostatniego dowódcy 72 Pułku Piechoty. Listy z podziękowaniami otrzymało 10 darczyńców z grona radomskich pracodawców. Apel zakończył plenerowy pokaz fryzjersko-artystyczny inspirowany Narodowym Świętem Niepodległości, a przygotowany pod kierunkiem nauczycielek: Anety Bernat i Magdaleny Suligowskiej.      W związku z rocznicą odzyskania niepodległości w 1918 r. przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej, nad którymi szkoła sprawuje patronat. Wiązanki pojawiły przed Krzyżem Wolności i pomnikiem 72 Pułku Piechoty. Szkolna kompania wzięła również udział w uroczystościach miejskich 11 listopada w Rynku, przed Pomnikiem Legionisty.

W dniu 18 października 2018 r. w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbył się Wojskowy Dzień Szkoleniowy (WDSz). Na wyznaczone miejsce zbiórki stawili się uczniowie z klas zakwalifikowanych do 1 – szej edycji (4TA, 4TC, 3L) i 2 – giej edycji (3TA) „Programu pilotażowego dla klas ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych”. Zajęcia w jednostce patronackiej odbyły się z takich przedmiotów jak: OPBMR, taktyka, szkolenie strzeleckie oraz szkolenie medyczne (w tym z meldunku MEDEVAC). Szkolenie odbyło się w pięknej słonecznej jesiennej pogodzie, a instruktorzy z dużym uznaniem wypowiadali się o naszych uczniach za postawę, zdyscyplinowanie i zaangażowanie podczas szkolenia.

  W dniu 13 października 2018 r. uczniowie naszych szkół im. 72 Pułku Piechoty z Panią Dyrektor Katarzyną Kołodziejską, z Panem Sławomirem Gąsiorem i Panem Andrzejem Wójtowiczem uczestniczyli w ślubowaniu pierwszych klas mundurowych i niemundurowych w Starachowicach. Uroczystości rozpoczęły się mszą św., a następnie w kolumnie marszowej pilotowanej przez policję wszystkie pododdziały przemaszerowały głównymi ulicami Starachowic na Rynek
w miejsce głównej części uroczystości. Nasze szkoły reprezentowali uczniowi tworzący pododdział szwoleżerów z klasy 1TA pod dowództwem ucznia Bartosza Kozery i pododdział strażaków, którego dowódcą był uczeń Sebastian Nogalski z klasy 2TA. Uczniowie zaprezentowali się wyjątkowo atrakcyjnie, pokazując w czasie uroczystości oraz podczas defilady wysoki poziom wyszkolenia. Ślubowanie uświetniła orkiestra wojskowa Sił Powietrznych z Radomia pod dowództwem st. chor. sztab. Tomasza Chwalińskiego. Po zakończonej ceremonii na uczestników czekała specjalnie przygotowana na tę okazję wojskowa grochówka.

 12 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz święta pracowników ZDZ odbyła się uroczysta akademia, podczas której Kurator Oświaty Krzysztof Szewczyk wręczył specjalnie zasłużonym dla oświaty gratulacje. Wśród nich znaleźli się Katarzyna Kołodziejska, Sławomir Gąsior oraz Urszula Grzyb.

Dodatkowo nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowania za szczególne zaangażowanie w pracę złożyła dyrektor szkoły Katarzyna Kołodziejska.  Szczególną formą podziękowania dla pedagogów była przygotowana przez podopiecznych część artystyczna. Natomiast uczniowie kształcący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych zaprosili wszytkich na pyszny tort, który przygotowali w pracowni szkolnej pod okiem nauczycielki zawodu Katarzyny Grabusińskiej.

Ślubowanie uczniów pierwszych klas mundurowych Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego jest zawsze wyjątkowym dniem w życiu naszej placówki, ale także w życiu miasta. Nie inaczej było w sobotę, 6 października 2018 r. Jeden z ważniejszych dni w kalendarzu szkolnym rozpoczął się przemarszem, pilotowanym przez funkcjonariuszy policji na motocyklach ulicami Radomia. Następnie w Kościele Garnizonowym w południe odprawione zostało nabożeństwo w intencji całej społeczności szkolnej, któremu przewodniczył ks. kan. Stanisław Sikorski. Po zakończeniu mszy na Placu Konstytucji 3 Maja rozpoczął się ceremoniał ślubowania, którego początek tradycyjnie oznajmiła Orkiestra Wojskowa radomskiego Garnizonu pod dyr. tamburmajora st. kaprala Szymona Fitucha. Tegoroczne ślubowanie było zorganizowane po raz 10., a odbyło się w obecności przedstawicieli parlamentu, władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, a także służb mundurowych, organizacji kombatanckich, pracodawców, organizacji partnerstwa społecznego oraz zaprzyjaźnionych szkół. Zaproszonych gości, młodzież oraz rodziców powitała dyrektor Katarzyna Kołodziejska. Następnie do ślubujących uczniów zwrócił się Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, życząc dobrych ocen i jak najwięcej satysfakcji z wyboru kierunku nauki. Gratulacje złożyli młodzieży również posłowie: Leszek Ruszczyk i Andrzej Kosztowniak oraz Zbigniew Gołąbek, radny Sejmiku woj. mazowieckiego. Podniosłym momentem uroczystości było uhonorowanie sztandaru szkoły Odznaką Akcji „Burza” przez ppłk Leona Etwerta ze Światowego Związku Żołnierzy AK, Oddział w Radomiu. Indywidualnie odznakę otrzymał prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Jerzy Wątroba, który w swoim wystąpieniu dziękując za wyróżnienie, zwrócił się do ślubującej młodzieży, by lata nauki były dla nich czasem zdobywania kwalifikacji zawodowych w klasach mundurowych: wojskowych, policyjnych, kolejowych, ale też młodzieńczą przygodą. Bezpośrednio po zakończeniu ślubowania i wystąpieniach, delegacje złożyły kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Podniosłą uroczystość zakończyła widowiskowa defilada z udziałem uczennic i uczniów klas pierwszych, a także kompanii honorowych w strojach historycznych z reprezentacji szkół wchodzących w skład Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Jak zawsze, uroczystość uświetnił popis umiejętności uczniów klas fryzjerskich, tym razem dedykowany 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Swój udział w barwnym widowisku mieli uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia ZDZ: chór pod kier. Marii Czarneckiej oraz uczennica Laura Orłowska, która wykonała solo na werblach. Na koniec czekał na wszystkich poczęstunek żołnierską grochówką.

W ostatnich dniach września wybrani uczniowie z klas mundurowych ukończyli szkolenie nurkowe uzyskując międzynarodowy certyfikat P1. Szkolenie rozpoczeło się zajęciami teoretycznymi, następnie zajęcia na basenie oraz kilkudniowy wyjazd nad jezioro Hańcza. Tam uczniowie pod okiem doświadczonego instruktora pana Michała Kalinowskiego z firmy Dive Serwis wykonywali ćwiczenia pod wodą. Po zaliczeniu egzaminu teoretycznego i praktycznego zmęczeni ale szczęśli wrócili do domu.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że 17 września 2018 r. przyjęta została Uchwała nr 126/2018 Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”. Celem przyjętego programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych. Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników lub materiałów edukacyjnych jest jedną z form realizacji zadania wyrównywania szans edukacyjnych, podnoszenia jakości kształcenia uczniów niepełnosprawnych, a w konsekwencji zwiększania ich szans edukacyjnych.

Ponadto informujemy że również na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/wyprawka-szkolna-2018-2019-przyjetaprzez-rade-ministrow.html została zamieszczona informacja na temat Rządowego programu „Wyprawka szkolna”

Twórcy filmu fabularnego pt. "Klecha" o księdzu Romanie Kotlarzu i wydarzeniach "Czerwca 76" w Radomiu, zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w zdjęciach w dniach 15,16 września 2018, w Radomiu. Poszukujemy epizodystów i statystów w wieku 18-80 lat, którzy podczas zdjęć będą uczestnikami protestu z dnia 25 czerwca 1976 r. W sprawie zapisów prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły.

Absolwenci chcący zdawać egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie zobowiązani są do dostarczenia deklaracji lub jej wypisania w Sekretariacie Szkoły wraz z świadectwem ukończenia szkoły do dn. 08.09.2018r.

Zbiórka na placu szkolnym w dniu 3 września (poniedziałek), ul. Saska 4/6 -  godzina 7.45.

Przejście razem z wychowawcami  do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej ul. Wernera, na mszę św. inaugurującą rok szkolny 2018/2019 - początek godz. 8.00.

Po zakończeniu nabożeństwa nastąpi powrót do szkoły i rozpoczęcie części oficjalnej. 

Uwaga wymagany strój: klasy mundurowe pełne umundurowanie, pozostali uczniowie - ubiór galowy.

21. 08. 2018 r.  o godz 9.00 odbędzie się poprawkowy pisemny egzamin maturalny. Prosimy o stawienie się min. 30 min przed czasem oraz o zabranie dowodu osobistego i potrzebnych przyborów.

  • 27 sierpnia 2018 r. o godz. 10.00 rozpocznie się test sprawnościowy dla uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Należy zabrać ze sobą strój i obuwie sportowe.
  • Również 27 sierpnia 2018 r. o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie organizacyjne w sprawie obozu integracyjnego nad Soliną.

Uroczyste rozdanie świadectw maturalnych odbędzie się 03 lipca 2018 o godz: 10:00 w sali A101.

Drodzy Uczniowie i Rodzice, 

Zakończenie roku obędzie się 22 czerwca 2018 r.

Program:

7.30 - zbiórka przed szkołą, 

8.00 - msza święta w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Wernera 57

9.30 -  uroczysta akademia 

Po części oficjalnej młodzież udaje się z wychowawcami do wyznaczonych klas.

UWAGA:

Obowiązuje strój szkolny: biała bluzka lub koszula, granatowe lub czarne spodnie w przypadku dziewcząt: spódnica o odpowiedniej długości.

Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu realizuje na zlecenie Gminy Miasta Radom Zadanie publiczne POMOC SPOŁECZNA, w tym pomoc Rodzinom i Osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych Rodzin i Osób:

Przeprowadzenie kampanii o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla wśród radomskich seniorów, w tym zakup czujników czadu – pn. CZAD – CICHY ZABÓJCA.

Program dotyczy profilaktyki i bezpieczeństwa, jest skierowany do radomskich seniorów w wieku 65+, którzy w swoich budynkach/lokalach mieszkalnych używają urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania.

Cele programu:

  • Przeprowadzenie kampanii informacyjnej uświadamiającej osobom starszym czym jest czad, jakie zagrożenia i negatywne konsekwencje niesie za sobą zatrucie gazem,
  • Przekazanie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać, aby uniknąć tragedii, jak uchronić się przed zatruciem,
  • Przekazanie wiedzy na temat rozpoznawania pierwszych objawów zatrucia czadem i udzielania pierwszej pomocy osobie, która uległa zatruciu,
  • Wyposażenie min. 800, a mx. 1000 seniorów 65+ w czujniki czadu.

W dniu 25.05.2018r., od godziny 13:00 zapraszamy absolwentów do Sekretariatu Szkoły po odbiór dyplomów egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, wydanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.

Szczegółowy harmonogram egzaminu maturalnego pisemnego jak i ustnego jest dostępny w sekretariacie i na tablicy ogłoszeń w szkole na II piętrze

harmonogram egzaminów maturalnych

Uroczysty przebieg miał informacyjny apel szkolny w dniu 26 marca 2018 r. Maturzyści, którzy zdali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, otrzymali świadectwa. – To bardzo ważny dokument, otwierający drzwi nawet do najlepszych pracodawców – zwróciła się do uczniów klas maturalnych technikum, którzy zdawali egzamin kwalifikacyjny w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik logistyk, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Gratulacje odebrały także uczennice: Ola Sokołowska i Ola Dusińska – laureatki międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Romantyczna Kobieta”, jaki odbył się pod patronatem Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Z kolei młodzież z klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum odebrała pamiątkowe albumy z bogatym serwisem zdjęciowym, dokumentującym uroczystość ślubowania w dniu 7 października ubiegłego roku.

zyczenia

Z okazji nadchodzących Świąt
życzę z całego serca obfitości łask i błogosławieństwa
od Zmartwychwstałego,
który pokonał śmierć i obdarza nas życiem.
Życzę ciepłej, pełnej nadziei
Wielkanocy
i mnóstwo rodzinnego odpoczynku.

Katarzyna Kołodziejska
wraz z pracownikami
Szkół im. 72 Pułku Piechoty
i Centrum Kształcenia Zawodowego
w Radomiu

O tym, że matura nie musi być straszna przekonali się uczniowie klas trzecich liceum i czwartych technikum, którzy 8 marca 2018 r. wzięli udział w próbnym sprawdzianie pod auspicjami redakcji „Echa Dnia”. Próbna matura na poziomie podstawowym z języka polskiego obejmowała takie zadania, jak: rozprawka, interpretacja wiersza, czytanie ze zrozumieniem i inne, które każdy otrzymał na arkuszu i należało się z nimi zmierzyć w regulaminowym czasie. Taka forma sprawdzianu, jedna z już ostatnich przed prawdziwą maturą, została zorganizowana po raz dziewiąty. Pytani przez nas uczniowie opuszczali sale egzaminacyjne raczej zadowoleni z tematów. Książka Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem” jako kanwa głównej części sprawdzianu z języka polskiego, choć mogła być zaskoczeniem, dotyczy bardzo aktualnego w Polsce problemu rozliczeń wojennych i relacji polsko – żydowskich.

Dni otwartej Szkoły
Dla Uczniów i Rodziców
"Integruj się z ZDZ"

Zapraszamy w dniach :

  • 22 i 23.03.2018 r.  godz. 9.30-11.40,
  • 21.04.2018 r. godz. 9.00-12.30

W programie :

  • Warszaty Kuchni Orientalnej,
  • Warszaty fryzjerskie,
  • Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy,
  • Zajęcia na strzelnicy,
  • Zajęcia z musztry i szkolenia wojskowego.

Na zakończenie:

Pokaz umięjętności Uczniów Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu.

 

organizatorem I Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej „Miłość ma wiele imion” są Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ ul. Saska 4, 26-601 Radom.

Konkurs jest skierowany do  uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Czas i termin konkursu:

27 lutego 2018 roku o godz. 10.00 w siedzibie Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ, ul. Wierzbicka 55, 26-600 Radom.

Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat z regionu radomskiego na zajęcia strzeleckie w ramach akcji „Rozwijamy swoje zainteresowania ”. które będą realizowane na sportowej strzelnicy naszej placówki ulica Saska 4/6 Radom. 

        W dniach: 18,19, 22, 23 stycznia, zapraszamy w godzinach 10-14 do naszej szkoły, gdzie pod opieką wykwalifikowanych instruktorów będziecie mogli spróbować swoich sił z dziedziny strzelectwa sportowego.

Nasi uczniowie w tych dniach zaprezentują również dla odwiedzających poziom wyszkolenia strzeleckiego klas mundurowych  Szkoły im 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ, którzy są medalistami ogólnopolskich zawodów.

Ferie ze Szkołą im 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ 002

Zblizające się święta to doskonała okazja dla naszego aktywnego samorządu do orgnizacji inicjatyw godnych naśladowania. Razem z Urzędem Miasta oraz Bankiem żywności i fundacją Mroza, młodzież brała udział w Mikołajkach na deptaku.  Nasi Uczniowie pamiętali także o umileniu czasu swoim koleżankom i kolegom oraz nauczucielom dnia 6 grudnia częstując wszystkich słodkościami. Na koniec samorząd zajrzał także do radomskiego schroniska. Przekazując zebraną karmę i wyprowadzając psy na spacer dał odrobinę radości takze naszym czworonożnym przyjaciołom.

Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu realizuje projekt w ramach zadania publicznego powierzonego przez Gminę Miasta Radomia w zakresie Gminnego Programu Profilaktyki 

i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:

Prowadzenie działań edukacyjnych z profilaktyki uzależnień skierowanych do seniorów

Głównym celem programu profilaktycznego jest promowanie trzeźwego i zdrowego trybu życia, a także zwrócenie uwagi na istniejący poważny problem uzależnień wśród seniorów.

Działania edukacyjne z profilaktyki uzależnień skierowane będą do 40 seniorów pretendentów DPS i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu przy ul. Wyścigowej 16

W ramach programu zaplanowano realizację następujących zadań:
• prelekcje i zajęcia praktyczne z zakresu dietetyki
• prelekcje i zajęcia praktyczne z zakresu kreowania własnego wizerunku
• prelekcje i zajęcia praktyczne z zakresu z fryzjerstwa, stylizacji, higieny
• spotkanie wigilijne
• pokaz zmiany wizerunku seniorów

Dofinansowanie programu z budżetu Gminy Miasta Radomia: 8000,00 zł

Okres realizacji programu: 15.11.2017 r. – 31.12.2017 r.

AKTUALNY PLAN ZAJĘĆ  DOSTĘPNY JEST POD LINKIEM ---> NOWY PLAN

Autorzy: Andrzej Kubacki, Andrzej Mędrzycki

Na rozkaz września, jesienią złotą        
z odwagą poszli w zażarty bój        
nieśli pieśń chwały, mocą oręża        
z honorem sztandar dzierżyli swój.

Polscy żołnierze, żołnierze września       
z radomskim herbem w słonecznym tle       
bronili ziemi nad polską Wartą       
ginąc za wolne noce i dnie.

ref. Ojczyzno nasza, umiłowana      
sztandar wolności do góry wznieś         
Okryte chwałą dni zmartwychwstania         
z rycerską dumą przez wieki nieś.

Karty kroniki historii naszej         
zapiszmy męstwem tamtych dni         
pamięcią mocną o bohaterach         
wdzięcznością  jak najlepsze sny.

Żołnierze polscy, dumo Radomia         
Czachowski nowy wyznacza szlak         
Pokoju drogą wśród gwiazd wędrujcie         
A nam wciąż będzie was bardzo brak.

ref. Ojczyzno nasza, umiłowana    
sztandar wolności do góry wznieś         
Okryte chwałą dni zmartwychwstania         
z rycerską dumą przez wieki nieś.

 

W dniu 29 września 2017 r. uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowani do programu pilotażowego z klas 2L, 3TA i 3TC uczestniczyli w zajęciach praktycznych w formie Wojskowego Dnia Szkoleniowego. Zajęcia przeprowadzono w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego. Żołnierze zawodowi prowadzili zajęcia z przedmiotów takich jak: musztra, obrona przed bronią masowego rażenia, budowa  i eksploatacja sprzętu wojskowego oraz z wychowania fizycznego. Musztra obejmowała wyszkolenie indywidualne i zespołowe,  a z OPBMR przedstawiono i omówiono najnowsze wyposażenie indywidualne chroniące przed bronią chemiczną i toksycznymi środkami przemysłowymi tj. maski przeciwgazowe oraz odzież ochronną. Zaprezentowano również środki   i sprzęt służący do odkażania chemicznego. Natomiast z przedmiotu budowa i eksploatacja sprzętu wojskowego szef techniki naziemnej przedstawił indywidualne uzbrojenie żołnierza z danymi taktyczno – technicznymi broni strzeleckiej, a z wychowania fizycznego instruktor w – f zapoznał z zakresem sprawdzianu kwalifikacyjnego sprawności fizycznej obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP (uwzględniając kobiety i mężczyzn).  W dniu 29 września 2017 r. uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowani do programu pilotażowego z klas 2L, 3TA i 3TC uczestniczyli w zajęciach praktycznych w formie Wojskowego Dnia Szkoleniowego. Zajęcia przeprowadzono w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego. Żołnierze zawodowi prowadzili zajęcia z przedmiotów takich jak: musztra, obrona przed bronią masowego rażenia, budowa  i eksploatacja sprzętu wojskowego oraz z wychowania fizycznego. Musztra obejmowała wyszkolenie indywidualne i zespołowe,  a z OPBMR przedstawiono i omówiono najnowsze wyposażenie indywidualne chroniące przed bronią chemiczną i toksycznymi środkami przemysłowymi tj. maski przeciwgazowe oraz odzież ochronną. Zaprezentowano również środki    i sprzęt służący do odkażania chemicznego. Natomiast z przedmiotu budowa i eksploatacja sprzętu wojskowego szef techniki naziemnej przedstawił indywidualne uzbrojenie żołnierza z danymi taktyczno – technicznymi broni strzeleckiej, a z wychowania fizycznego instruktor w – f zapoznał z zakresem sprawdzianu kwalifikacyjnego sprawności fizycznej obowiązującego  w Siłach Zbrojnych RP (uwzględniając kobiety i mężczyzn). 

 

Drodzy maturzyści!

Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi procedurami i terminami w zakresie egzaminu maturalnego 2017/2018.

W linkach poniżej załączone są wszystkie potrzebne informacje:

Informacje o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2017/2018.

http://oke.waw.pl/artykuly/podglad.php?id_artykulu=3023

Zasady indywidualnego zgłaszania się na egzamin maturalny w 2018 roku.

http://oke.waw.pl/artykuly/podglad.php?id_artykulu=3032

Terminy złożenia deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego.

http://oke.waw.pl/artykuly/podglad.php?id_artykulu=3035

Deklaracje dostępe w Selretaracie Szkoły.

Informacje o płatnościach za egzamin maturalny załączone są pod deklaracje w załącznikach.

Źródło informacji Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie http://oke.waw.pl/

 

 

Podczas otwarcia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach,uczniowie Szkół im. 72 Pułku Piechoty Podczas otwarcia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach,uczniowie Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu, wzięli udział w uroczystym apelu klas mundurowych z udziałem Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza.Uroczysty apel który odbył się 5 września, zainaugurował pilotażowy program Ministerstwa Obrony Narodowej dla szkół ponadgimnazjalnych prowadzących certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych. Program ma na celu wsparcie wytypowanych placówek oświatowych w zakresie spójnego i aktualnie obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP szkolenia wojskowego.Uczniowie naszej placówki po zakończeniu uroczystego apelu zwiedzili wystawę Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, zapoznali się ze sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu  Wojska Polskiego oraz spróbować swoich sił na symulatorach np: lotu, strzelania, walki w terenie itp., prezentowanych przez krajowe  i zagraniczne firmy zbrojeniowe. W czasie targów kadra dydaktyczna realizująca innowację mundurową  w naszej szkole, wzięła również udział w spotkaniu z sekretarzem stanu w MON, panem ministrem  Michałem Dworczykiem, który zapoznał zebranych z celami i założeniami programowymi ww. pilotażu.Podkreślić należy, że Szkoła  im. 72 Pułku Piechoty, jako jedna z dwóch w regionie radomskim została zakwalifikowana do realizacji tego pilotażu. To wyróżnienie nasza placówka zawdzięcza już prawie dziesięcioletniemu  zaangażowaniu szkoły w edukację uczniów klas mundurowych oraz wysokiemu poziomowi wyszkolenia naszych wychowanków. Program pilotażowy, który uruchomiony został we wrześniu 2017 roku, będzie trwał dwa lata i będzie miał formę zajęć teoretycznych  i praktycznych, w tym także w postaci szkolenia poligonowego. Powyższe zajęcia będą się odbywały przy wsparciu jednostek wojskowych i instytucji podległych MON.Opiekę merytoryczną i wsparcie szkoleniowe dla naszej placówki  w ramach pilotażu zapewniać będzie 42 Baza Lotnictwa Szkolnego  w Radomiu oraz WKU Radom.Absolwenci naszej szkoły biorący udział w programie będą mogli po zakończeniu nauki przejść kilkutygodniowe szkolenie poligonowe zakończone przysięgą wojskową. Będą mieli również pierwszeństwo  w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, jak również do Wojsk Obrony Terytorialnej. Natomiast uczniowie pragnący kontynuować naukę na wyższych uczelniach wojskowych będą mogli liczyć na dodatkowe punkty w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych.

4 września o godz 7.30 zbiórka uczniów z wychowawcami przed szkołą ul. Saska 4/6. Obowiązuje strój galowy, klasy wojskowe i policyjne - mundury.

Wyniki i dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie będą do odbioru w Sekretariacie Szkół od dnia 25.08.2017 od godziny 15:00.

Absolwenci, którzy przystępują do poprawkowych egzaminów zawodowych w sesji zimowej ( styczeń 2008 r.) proszeni są o złożenie deklaracji w nieprzekraczalnym terminie 7 IX 2017r. w sekretariacie szkoły.

Ustne egzaminy maturalne w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym i Niepublicznym Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu odbędą się 25 SIERPNIA 2017

Język polski

czas trwania egzaminu: 9 - 9.30, sala A106, ogłoszenie wyników 10.00

Język angielski

czas trwania egzaminu: 8.30  - 10.25, sala A107, ogłoszenie wyników 10.35

 

 

Testy sprawnościowe uczniów I klas mundurowych odbędą się 29 sierpnia 2017 r. o godz. 9.30. Wymagany jest strój sportowy oraz oświadczenie Rodzica o braku przeciwskazań do udziału w testach.

W dniu 27.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszych z trzech zajęć realizowanych przez 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Zajęcia te dotyczyły szkolenia strzeleckiego.
Przeprowadzono je w dwóch panelach. W panelu 1- szym omówiono: teorię strzału, budowę broni, rozkładanie i składanie broni, przyjmowanie postaw strzeleckich (w tym czynności przed, w czasie i po strzelaniu), trening celowania (zgrywanie przyrządów celowniczych i ściąganie spustu), strzelanie do celów na symulatorze strzeleckim typu ŚNIEŻNIK – na ocenę. Natomiast w panelu w 2 – gim naukę realizowano z użyciem innych symulatorów strzelania, uczono praktycznie wykonywać łączne czynności do strzelania na rubieży otwarcia ognia , zapoznano ze sprzętem (takim jak: moździerz M 98, granatnik MK 19, PPK Spike, czy USTU 1/RST GROM, a także zaprezentowano wóz dowodzenia, łódź patrolowo – rozpoznawczą, wyposażenie płetwonurka i sprzęt OPBMR). Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć, a zwłaszcza z obsługi trenażera systemu ŚNIEŻNIK (mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, tj. intensywnych opadów deszczu).

Zebrania z rodzicami uczniów szkoły ponadgimnazjalnej odbędą sie 16 maja o godz. 16.30, ul. Saska 4/6  

Wyjątek: klasa 2 L - godz. 17.00

 Zebrania z rodzicami uczniów gimnazjum  18 maja o godz. 16.30, ul. Wierzbicka 55

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty oraz Centrum Kształcenia Zawodowego miały swoje stoisko promocyjne podczas Targów Edukacji i Pracy zorganizowanych przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Radomiu. Podczas tego spotkania pracodawców, instytucji szkoleniowych oraz rynku pracy, swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z technikum usług fryzjerskich oraz klasy technik informatyk innowacja policyjna. Oferta szkół i szkoleń realizowanych pod szyldem Zakładu Doskonalenia Zawodowego spotkała się z dużym zainteresowaniem młodych ludzi poszukujących pracy. Były to pierwsze w tym roku Targi Pracy, do udziału w których jesteśmy co roku zapraszani przez organizatorów jako ceniony partner.

 

Odświętny wygląd młodzieży, trudne do ukrycia zdenerwowanie uczniów oraz ich nauczycieli. Jak w każdej szkole ponadgimnazjalnej, także u nas w dniu 4 maja 2017 r. zaczął się czas matur. Pierwsze emocje towarzyszyły już przy losowaniu numerów miejsca, potem doszedł lekki stres związany z krótkim oczekiwaniem na arkusze z tematami egzaminacyjnymi z języka polskiego. I już wszystko wiadomo. Teraz regulaminowy czas na napisanie maturalnej pracy: rozprawki lub interpretacji wiersza. Pierwsi maturzyści opuszczają salę po około 90 minutach. Pytamy: jak poszło? Trochę jestem rozczarowana, spodziewałam się tematu związanego z konkretną lekturą – mówi Klaudia Bąk z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Natalia Mortka z klasy IV TA ocenia, że poradziła sobie dobrze z rozprawą nt. „Praca – obowiązek czy pasja”. Odniosłam się do dwóch książek – „Lalki” oraz „Zbrodni i kary”. Było trochę wolnego, można było się przygotować – dodaje. Beata Kwiatkowska wybrała drugą możliwość - interpretację wiersza. Jego główne przesłanie to upływ czasu, można na ten temat sporo napisać – mówi. Wśród tegorocznych maturzystek jest Natalia Mital z klasy IV TB, finalistka eliminacji do tytułu Miss Ziemi Radomskiej. – Chyba poszło mi dobrze – ocenia. - Teraz myślami jestem przy dalszych egzaminach, między innymi do rozszerzonej biologii. Chce studiować fizjoterapię we Wrocławiu.
Do 26 maja – ciąg dalszy maturalnych zmagań z matematyki, języka angielskiego, WOS-u, geografii i innych przedmiotów. Trzymamy mocno za wszystkich kciuki!

W dniu 22 kwietnia 2016 r., pod opieką nauczyciela edukacji wojskowej mgr inż. Andrzeja Wójtowicza, uczniowie naszej szkoły (z klasy 1TA) uczestniczyli w szkoleniu z zakresu musztry i Ceremoniału Wojskowego. Współpraca z Batalionem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego szkół mundurowych przynosi wymierne korzyści związane z poprawnym wykonywaniem zagadnień szkoleniowych.
Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń fizycznych przygotowujących do treningu z musztry zespołowej i indywidualnej. Przyjmowanie postawy zasadniczej i swobodnej, zwroty w miejscu, oddawanie honorów, chwyty sztandarami, marsz, przegrupowanie do defilady i sama defilada. Nauczyciele i dowódcy jednostek proobronnych oraz uczniowie podzieleni na grupy ćwiczyli pod okiem doświadczonych podoficerów. Celem szkolenia było pogłębianie wiedzy i sprawności fizycznej w zakresie umożliwiającym prawidłowe wykonywanie zadań związanych ze specyfiką pododdziału reprezentacyjnego.

Rodziców kandydatów serdecznie zapraszamy na dzień pełen atrakcji. W progamie m.in. zwiedzanie pracowni szkolnych, rozmowy z nauczycielami zawodu, pokazy kulinarne, badanie kondycji włosów nowoczesną metodą oraz wykład "Niebezpieczne gry komputerowe".  

W dniu 29 marca 2017 roku na strzelnicy w Nowym Miescie odbyły sie zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. W zawodach uczestniczyli uczniowie Sekcji Strzeleckiej Szkół im.72 Pułku Piechoty w Radomiu. Zawody odbywały sie w konkurencjach karabin pneumatyczny , pistolet pneumatyczny dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie zwyciężyli we wszystkich konkurencjach w których startowali: I miejsce drużynowo w kategorii karabin pneumatyczny dziewcząt wywalczyły uczennice Paulina Stanios,Natalia Mital oraz Etyena Kałmykowa w tej samej konkurencji indywidualnie zwyciężyła Paulina Stanios , drugie miejsce zajęła Natalia Mital a trzecie Karolina Walkiewicz. Drugi zespół startujący w tej konkurencji zajął trzecie miejsce a reprezentowały go uczennice gimnazjum Karolina Walkiewicz, Julia Dobrasiewicz oraz Natalia Nowocin. W kategorii karabin pneumatyczny chłopców zwyciężyła drużyna w składzie Dominik Galiński,Bartłomiej Krzosek,Jakub Kiraga indywidualnie w tej konkurencji zwyciężył Dominik Galiński a drugie miejsce zajął Bartłomiej Krzosek. W ostatniej konkurencji pistolet pneumatyczny dziewcząt wystartowały dwie drużyny z naszej szkoły: I miejsce zajęła drużyna w składzie Sylwia Pękala, Wiktoria Bieńkowska, Wiktoria Sadownik a drugie miejsce drużyna w składzie Klaudia Bąk, Eliza Religa i Ewa Siczek indywidualnie nasze uczennice były bezkonkurencyjne zajmując pierwsz sześć miejsc wygrała Sylwia Pękala drugie miejsce zajęła Wiktoria Bieńkowska a na trzecim miejscu uplasowała się Eliza Religa.Całej sekcji gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

29 marca 2017 r. grupa uczestniczek i uczestników projektu z Technikum w Radomiu udała się autokarem do Kielc, by uczestniczyć w Targach Branżowych, zorganizowanych na terenie Targów Kielce SA. Na miejscu była możliwość zapoznania się z ekspozycjami takich branż, jak: informatyka, spawalnictwo, pneumatyka, logistyka, a także rozmów z pracodawcami. Działanie to było zrealizowane w ramach Zadania 3 – Dodatkowe Zajęcia Specjalistyczne. Targi zrobiły na młodzieży duże wrażenie, dostarczyły wiedzy na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy oraz trendów i szans zatrudnienia. Także można było zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami z wyżej wymienionych branż. Udział w Targach Branżowych zakończył wspólny obiad.

28 marca 2017 r. na terenie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ulicy Saskiej w Radomiu zostały przeprowadzenie ćwiczenia praktyczne inscenizujące wejście uzbrojonego napastnika na teren placówki szkolnej. Zgodnie ze scenariuszem, na teren szkoły przy ulicy Saskiej w Radomiu wtargnął uzbrojony napastnik/terrorysta, który wziął zakładników. Po zawiadomieniu właściwych służb do akcji wkroczyli policjanci Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy po krótkiej walce ujęli terrorystów i odbili zakładników wziętych do niewoli. Następnie ewakuowali młodzież ze szkoły i dokonali sprawdzenia budynków pod kątem podłożenia ładunków wybuchowych oraz przebywania osób mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów. Ćwiczenie praktyczne było podsumowaniem zajęć profilaktycznych, które prowadzone były we wszystkich szkołach ZDZ w Radomiu. Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z zasadami zachowania na miejscu zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Podczas zajęć teoretycznych młodzież została zapoznana z procedurami bezpiecznego zachowania, w przypadku znalezienia się w sytuacji zagrożenia terrorystycznego lub wręcz na miejscu takiego zamachu. Działanie miało na celu sprawdzenie umiejętności zachowania młodzieży w takiej sytuacji. Wspólne ćwiczenia, były wynikiem współpracy Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA STRONIE ----> ZOBACZ

BAZA DYDATYCZNA

  • Bezpieczny, ogrodzony, monitorowany  budynek i teren należący do szkoły

  • Przestronne sale dydaktyczne dla klas liczących do 16 uczniów.

  • Tablica multimedialna w każdej sali

  • Boisko szkolne

  • Plac zabaw

  • Basen

  • Hala sportowa

  • Świetlica szkolna

  • Sala koncertowa

  • Pedagog szkolny

  • Psycholog szkolny

  • Wyżywienie

Dodatkowe formy edukacyjne

  1. Obowiązkowe ( w czesnym)

  • Zajęcia w Szkole Muzycznej I stopnia do wyboru: gra na instrumencie, taniec, śpiew

  • Zajęcia na basenie

  • Język angielski

  • Zajęcia plastyczne:

  • Treningi kreatywności

  • Autorskie zajecia "W tajemniczym świecie sztuki"

  1. Nieobowiązkowe ( dodatkowo płatne)

  • Zajęcia sportowe

  • Piłka nożna

  • Samoobrona

  • Język włoski

  • Zajęcia w Szkole Muzycznej I stopnia 

  • Zajęcia z robotyki

 

Liczba godzin tygodniowo:

LP

Obowiązkowe zajecia edukacyjne wynikjące

z podstawy programowej

I

II

III

1

Edukacja polonistyczna, społeczna, przyrodnicza, matematyczna i zajęcia techniczne

12

12

12

2

Język obcy nowożytny ( jęz. angielski)

2

2

2

3

Edukacja muzyczna

1

1

1

4

Edukacja plastyczna

1

1

1

5

Zajęcia komputerowe

1

1

1

6

Wychowanie fizyczne

3

3

3

 

RAZEM

20

20

20

7

Religia / etyka

2

2

2

 

Dodatkowe, obowiązkowe zajęcia edukacyjne

     

8

Zajęcia w szkole Muzycznej I stopnia ( do wyboru)

2

2

2

9

Język angielski

1

2

2

10

Zajęcia na basenie

2

2

2

11

Zajęcia plastyczne

2

2

2

 

RAZEM

29

30

30

 

Dodatkowo (wg potrzeb) zajęcia edukacyjne nieobowiązkowe

     

 

o4 kwietnia 2017
Dni otwarte 2017 Szkół ZDZ w Radomiu


Program:

9.00 – 16.00 Warsztaty wyszkolenia strzeleckiego oraz instruktaż posługiwania się bronią palną, prowadzący:
Inspektor Paweł Raczyński – instruktor strzelania.

9.00 – 16.00 Pokazy i warsztaty czynne samoobrony z wykorzystaniem elementów judo, kickboxingu i
karate, Komenda Mazowiecka Policji w Radomiu – prowadzący instruktor samoobrony, taktyk i
technik interwencji. W pokazach można wziąć czynny udział, zmagając się na matach
z instruktorami oraz poznać podstawowe chwyty walki wręcz (na warsztatach obowiązuje
strój sportowy).

9.00 – 16.00 Pokazy musztry paradnej z wykorzystaniem broni białej oraz indywidualnego i grupowego
wyszkolenia w zakresie musztry, prowadzący: ppłk Witold Kalisiak, major Andrzej Wójtowicz.
10.30, 11.30, 12.30, 13.30 - Warsztaty i pokazy „Kuchnie świata”, prowadzi mistrz kulinarny
Katarzyna Grabusińska. W trakcie warsztatów zapraszamy na degustację przygotowanych dań.

9.00 – 16.00 Prezentacje pracowni: informatycznej, fryzjersko-kosmetycznej i wizażu, gastronomicznej,
salonu fryzjerskiego, Szkolnej Izby Pamięci, a także sal szkoleniowych: spawalniczej, CNC i
stanowiska kierowcy wózków jezdniowych.

11.00 – 13.00 Konkurs fryzjersko – kosmetyczny dla uczniów szkół fryzjerskich ponadgimnazjalnych oraz
Konkurs plastyczny na projekt rysunkowy dla uczniów szkół gimnazjalnych z profesjonalną
oprawą muzyczną non stop. Konkurs rozpoczyna się o godz. 11.00, czas trwania 90 min.,
ogłoszenie wyników obu konkursów oraz nagrodzenie zwycięzców ok. godz. 13.00.
Prowadzący – Wojtek Szymański z Radia Eska.
W przerwie konkursu: pokaz sztuki magicznej, występy nagrodzonych w konkursach zespołów
muzycznych i grup tanecznych.

Nauczyciele oraz uczniowie biorący czynny udział w wybranych warsztatach otrzymają zaświadczenie potwierdzające nabyte umiejętności
Na placu obok szkoły podziwiać będzie można sprzęt i wyposażenie służb mundurowych – policji i służby więziennej

Gość specjalny Dni otwartych Michał Żeromiński:
bokser zawodowy z Radomia, srebrny medalista mistrzostw Polski i turnieju im. Feliksa Stamma, brązowy medalista z Pekinu. W karierze amatorskiej stoczył 165 walk. W 2012 debiutował na zawodowym ringu.

4 stycznia 2017 r. na pierwszym w nowym roku apelu zebrali się uczniowie klas ponadgimnazjalnych. Apele odbywają się regularnie, a ich głównym celem jest przekazanie bieżących informacji ważnych dla funkcjonowania szkoły. Tym razem pani dyrektor Katarzyna Kołodziejska rozpoczęła od życzeń dla uczniów i grona pedagogicznego, by nowy rok był dla wszystkich czasem dobrych zdarzeń, radości i satysfakcji z bycia członkiem ZDZ-owskiej społeczności. Wśród przekazanych komunikatów, największe zainteresowanie, ze zrozumiałych względów, wywołały zapowiedzi wyjazdów na zimowy wypoczynek oraz zagraniczne staże, w związku z realizowanymi przez szkołę projektami europejskimi, w tym Erasmus +. Obóz narciarsko – sportowy w czasie ferii został zorganizowany w Bukowinie Tatrzańskiej. Najbliższy wyjazd zagraniczny na staż zawodowy dla uczniów kierunków: technik logistyk, technik usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, będzie miał miejsce na przełomie lutego i marca, a uczniowie udadzą do Anglii. W kwietniu przewidziana jest też kilkudniowa wycieczka do Włoch. Już teraz, w dniach 4 – 7 stycznia, piątka uczniów Niepublicznego Technikum przebywa w Wiedniu, w nagrodę za sukcesy w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej. Podczas apelu otrzymali symboliczne bilety – nagrody. Ponieważ wyjazdy są organizowane dla uczniów bezpłatnie lub na bardzo korzystnych warunkach finansowych, kryteriami kwalifikacji są dobre wyniki w nauce, dobra frekwencja, zaangażowanie w życie szkoły. Warto więc być sumiennym uczniem szkół ZDZ!

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe (egzamin w starej formule) dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej, technikum, technikum uzupełniającego i szkoły policealnej przeprowadzony zostanie w roku szkolnym 2016/2017 po raz ostatni.
(Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw [Dz.U. z 2011 r. Nr 205, poz. 1206]).
Dla osób, które ukończyły szkołę w kwietniu lub w czerwcu, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe przeprowadzony będzie po raz ostatni w okresie od czerwca do lipca 2017 roku.
(Zgodnie z §113 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych [Dz.U. Nr 83, poz.562, z późn. zm., w brzmieniu obowiązującym przed 1 września 2012 r.]).
Absolwenci, którzy chcą przystąpić do egzaminu zobowiązani są wypełnić deklarację przystąpienia do egzaminu i dostarczyć do sekretariatu szkoły w nieprzekraczalnym terminie 20 grudnia 2016r.
Druki dostępne są w sekretariacie szkoły lub na stronie http://oke.waw.pl/ w zakładce Procedury egzaminów /egzamin zawodowy

Wielkimi krokami zbliża się dzień wyjątkowy dla naszej szkolnej społeczności. Zapraszamy rodziców, dziadków, wszytkich bliskich naszych Uczniów do uczestnictwa w wyjątkowej ceremonii ślubowania.

Program:

godz. 12.00 - 13.00   -  Uroczysta msza święta w Kościele Garnizonowym – pl. Konstytucji 3 Maja

godz. 13.00 - 14.00   -  Uroczystość ślubowania na placu przed kościołem:

meldunek dowódcy uroczystości o gotowości klas do ślubowania

podniesienie flagi na maszt i odegranie Hymnu Państwowego

powitanie gości

ceremonia ślubowania uczniów klas pierwszych

złożenie kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza

przemówienia okolicznościowe

defilada

godz. 14.00              - Żołnierska grochówka   

 

Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w „NOWEJ” formule obowiązująca w roku szkolnym 2016/2017

Zasady zgłaszania się na egzamin maturalny w 2017 roku

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 9 września 2016 r.

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 9 września 2016 r. w sprawie listy systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2017 roku

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 9 września 2016 r.

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 9 września 2016 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2016/2017

Pierwszy zjazd: 17. 09. 2016 r.,  godz. 8.00

    Cały plan dostępny tu:

LOGZ Harmonogram zjazdów

Wyniki poprawkowego egzaminu maturalnego będzie można sprawdzać w sekretariacie szkół ul. Saska 4/6 od dnia 12 września, od godz. 13. Nie udzielamy informacji telefonicznej.

Nowy rok nauki 2016/2017 rozpoczął się w Szkołach w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego od uroczystości nadania imienia 72 Pułku Piechoty.

To było wyjątkowe powitanie nowego roku szkolnego. 1 września 2016 r. po krótkim spotkaniu z wychowawcami w szkole, uczniowie przeszli na Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie wicedyrektor szkoły Krzysztof Linowski odczytał akt nadania szkole imienia 72 Pułku Piechoty. W tym czasie obradowała nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Radomiu, której głównym punktem było to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Wśród gości byli: Andrzej Piłat – prezes Zarządu Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, Jerzy Wątroba – prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach oraz Katarzyna Kołodziejska - dyrektor Szkół w Radomiu. Sesję uświetniła swoją obecnością kompania honorowa uczennic i uczniów. Kolejnym punktem uroczystości był udział we mszy świętej przed kościołem garnizonowym wraz z ceremoniałem wojskowym, w związku z 77. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej. Następnie delegacje uczniów, grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły udały się pod pomnik Żołnierzy 72 Pułku Piechoty. Po odsłonięciu monumentu, grupa inicjatywna jego budowy przekazała pomnik pod stałą opiekę Szkole Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Dopełnieniem uroczystości było symboliczne otwarcie szkolnej izby pamięci patrona w budynku głównym przy ul. Saskiej 4. Uczestniczyło wielu znamienitych gości, wśród nich najserdeczniej witani członkowie rodzin żołnierzy, oficerów i podoficerów 72 Pułku Piechoty. Zapraszamy radomian do zwiedzanie naszej ekspozycji.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/2017 oraz uroczystością nadania szkole imienia 72 PP, uczniów obowiazuje następujący ubiór:

gimnazjum - klasy II i III pełne umundurowanie, klasy I  strój uroczysty ( biała bluzka/ koszula),

szkoły ponadgimnazjalne - klasy II, III, IV mundurowe pełne umundurowanie, klasy I strój uroczysty ( biała bluzka/ koszula),

klasy niemundurowe strój uroczysty ( biała bluzka/ koszula).

Ze względu na wyjątkowy, odświętny charakter uroczystości  Dyrekcja Szkoły prosi wszystkich uczniów o zastosowanie się do zaleceń.

 

Dnia 29 sierpnia 2016 roku odbęda się testy sprawnościowe dla nowo przyjętych uczniów klas mundurowych (technikum i liceum klasa pierwsza). Początek spotkania o godz. 9.30 przed salą gimnastyczną, prowadzący Paweł Raczyński.   Strój sportowy obowiązkowy!

 

Tegoroczne rozpoczęcie roku będzie wyjątkowym, historycznym wydarzeniem dla naszej społeczności szkolnej. Dnia 1 września przyjmiemy oficjalnie imię 72 PUŁKU PIECHOTY i weźmiemy udział w odsłonięciu pomnika poświęconemu tej formacji.  

Program:

10. 00 - Zbiórka uczniów w szkole z wychowawcami .

10. 20 - Wyjście klas z wychowawcami na Pl. Konstytucji 3-go Maja.

10. 45 - Zbiórka klas do uroczystego apelu na ul. Żeromskiego przed
Kościołem Garnizonowym.

11. 00 - Złożenie meldunku o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu.

11. 05 - Podniesienie Flagi Państwowej na maszt i odegranie Hymnu
Państwowego.

11. 10 - Powitanie gości. Odczytanie Decyzji o nadaniu Szkołom w Radomiu
Zakładu Doskonalenia Zawodowego imienia 72 Pułku Piechoty.

11. 30 - Odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

12. 00 - Złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu i uroczysta Masza Święta.

12. 50 - Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów na płycie Grobu
Nieznanego Żołnierza.

13. 40 - Przemarsz i odsłonięcie pomnika .

14. 10 - Przekazanie pomnika pod opiekę Szkołom w Radomiu Zakładu
Doskonalenia Zawodowego.

14. 20 - Złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca! Wolne miejsca:
Technikum:
- Technik żywienia i usług gastronomicznych
- Technik usług fryzjerskich
- Technik transportu kolejowego

W dniu 14 czerwca 2016 roku w Kazuniu Nowym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu inżynieryjno – saperskim. Zajęcia skierowano do uczniów realizujących innowacje pedagogiczne w zakresie edukacji wojskowej. Organizatorem przedsięwzięcia było Biuro ds. Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej pod bezpośrednim nadzorem Dyrektora Biura Pana Waldemara Zubek.  Szkolenie zorganizowali i przeprowadzili żołnierze zawodowi 2 Pułku Saperów. Zajęcia realizowano w dwóch blokach tematycznych: w pierwszym z podstaw szkolenia inż. – sap. (w tym: fortyfikacje, maskowanie ludzi, uzbrojenia i sprzętu wojskowego, materiały wybuchowe i środki zapalające wojsk własnych) oraz drugim    zapoznanie ze sprzętem inżynieryjnym (np. sprzęt do prac ziemnych  i fortyfikacyjnych, roboty saperskie, sprzęt minerski, a także wyposażenie i działanie grupy EOD). Nasza młodzież z bardzo dużym zainteresowaniem uczestniczyła  w działaniach praktycznych, czym wzbudzali podziw żołnierzy zawodowych. Wyjazd do Kazunia okazał się bardzo pożyteczny ponieważ pozwolił zapoznać się ze specyfiką rodzaju wojsk i sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki wojskowej.


PROCEDURA WYBORU PATRONA

Imię szkole nadaje organ prowadzący w drodze uchwały, na wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

Działania podjęte w szkole w związku z nadaniem szkole imienia:

I. Powołanie komisji do przeprowadzenia kampanii mającej na celu wybór patrona szkoły.

Zadaniem zespołu jest koordynowanie działań podjętych w szkole, mających na celu wybór patrona oraz opracowanie harmonogramu tych działań.
W skład zespołu wchodzą: przewodniczący Krzysztof Linowski oraz członkowie: Monika Pietrzyk, Ewa Pietrzykowska, Zofia Krawiec, Justyna Makaruk, Anita Olszewska-Zapłata, Sylwia Walkiewicz Carboni, Andrzej Wójtowicz, Witold Kalisiak, Kinga Kopyciok, Damina Prus, Jarosław Niestój, Paulina Leśniewska.

Regulamin wyboru patrona szkoły

Poprzez nadanie imienia szkoła:
 uzyskuje swoistą indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,
 promuje osobę patrona, jego postawę życiową i dokonania,
 w naturalny sposób pozyskuje do współpracy instytucje i osoby związane z patronem,
 wchodzi do rodziny szkół o tym samym imieniu, co może prowadzić do nawiązania wzajemnych kontaktów (np. organizacji wycieczek, wakacyjnej wymiany dzieci
i młodzieży),
 może oprzeć swoje działania wychowawcze na wartościach potwierdzonych życiem
i działalnością patrona i ogólnie uznawanych przez społeczność,
 wzbogaca swoją obrzędowość związaną z patronem.

Wybór patrona nie może być wyborem przypadkowym.
Przy wyborze społeczność szkolna (rodzice, uczniowie, nauczyciele) muszą kierować się rangą szkoły i rolą, jaką odgrywa w środowisku.
Tylko aktywny udział i poważne podejście do sprawy wyboru patrona przez społeczność szkolną gwarantuje dumę i satysfakcję, z jaką przez lata będziemy nosili imię wybrane przez nas.

ZASADY:

 W wyborach bierze udział cała społeczność szkoły (uczniowie, rodzice, nauczyciele).
 Terminy realizacji poszczególnych etapów wyboru patrona ustala zespół koordynujący
w porozumieniu z dyrekcją.
 Dyrekcja w porozumieniu z zespołem koordynującym wyznacza osoby odpowiedzialne za realizację zadań szczegółowych.
 Dyrekcja kontroluje sprawny przebieg poszczególnych etapów i rozlicza odpowiedzialnych za ich realizację.
 Wniosek z załączonym uzasadnieniem i harmonogramem działań organizacyjnych
i dydaktyczno - wychowawczych o nadanie szkole imienia zostaną skierowane do organu prowadzącego.

II. Procedura

 W procesie wyboru imienia uczestniczą nauczyciele, rodzice i uczniowie .
 Każda społeczność przedstawia swojego kandydata.
 Nad przebiegiem wyboru patrona przez rodziców czuwa dyrektor, zespół koordynujący oraz przewodniczący Rady Rodziców.
 Nad przebiegiem wyboru patrona przez nauczycieli czuwają przewodniczący zespołów przedmiotowych.
 Nad wyborem kandydatów na patrona szkoły przez uczniów czuwają wychowawcy klas.
 Propozycje zgłaszane przez rodziców gromadzi Rada Rodziców .

III. Wybory kandydata na patrona

Prezentacja kandydatów
Zespół koordynujący we współpracy z wychowawcami i Samorządem Uczniowskim przygotuje prezentacje trzech kandydatów wybranych przez rodziców(1), nauczycieli(1) oraz uczniów(1). Uczniowie pod opieką wychowawców przygotują tablice informacyjne. Nauczyciele wygłoszą prelekcje oraz przeprowadzą lekcje wychowawcze. Działania te mają przybliżyć całej społeczności szkolnej sylwetki kandydatów na patrona.

Ogólnoszkolne wybory
W dniu 24.02.2016 r. odbędą się ogólnoszkolne, tajne wybory patrona szkoły. Uczestniczyć będą uczniowie, nauczyciele i rodzice. Nad procedurą głosowania czuwać będzie Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. Moniką Pietrzyk i p. Ewa Pietrzykowską.

Wybór patrona
Drogą tajnego głosowania wybrany zostanie ten kandydat, który uzyska zdecydowaną większość głosów. Przeliczeniem głosów i sporządzeniem protokołu z wyborów zajmie się komisja w składzie: dyrekcja szkoły, przedstawiciel nauczycieli, przedstawiciel rodziców
i przedstawiciel uczniów.
Jeżeli taką samą lub zbliżoną liczbę głosów uzyska kilku kandydatów, głosowanie zostanie powtórzone. Spośród kandydatur z największą ilością głosów wybrany zostanie jeden, który uzyska najwięcej głosów.

Przygotowanie wniosku o nadanie szkole imienia do Organu Prowadzącego
Po przeprowadzeniu głosowania zostanie ogłoszony wynik wyboru patrona podczas apelu informacyjnego, następnie Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski przygotują wniosek nadania szkole imienia skierowany do Organu Prowadzącego.

Znajdzie się w nim także wyczerpujące uzasadnienie do wniosku o nadanie imienia szkole, które zostanie opracowane przez p. Monikę Pietrzyk i p. Ewę Pietrzykowską.

Poznajemy patrona szkoły
Po dokonaniu wyboru patrona w szkole zostaną podjęte działania mające na celu przybliżenie postaci patrona poprzez wydanie jednodniówki prezentującej wyniki plebiscytu i postać patrona. Na lekcjach wychowawczych uczniowie zostaną zapoznani z historią patrona. Dodatkowo zostanie utworzona zakładka na internetowej stronie szkoły, umożliwiająca wirtualną wycieczkę szlakiem patrona. W miesiącu czerwcu zostaną zaprezentowane prace uczniów (prezentacje multimedialne oraz prace plastyczne).

Uroczystość nadania imienia
Scenariusz uroczystości nadania imienia Niepublicznego Gimnazjum w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach zostanie opracowany po akceptacji naszego wniosku przez Organ Prowadzący. Dodatkowo zostaną rozpoczęte prace nad utworzeniem Izby Pamięci, poświęconej patronowi, która znajdować się będzie w naszej szkole.

Zatwierdził

 


Z życzeniami połamania piór na maturze, ale i z łezką w oku, uczniowie innych niż maturalne klas pożegnali tegorocznych absolwentów szkoły. Teraz przed nimi egzaminy maturalne, ale jeszcze 29 kwietnia 2016 r. był czas, aby ostatnie godziny pobytu w szkole spędzić na luzie. Podczas okolicznościowej akademii w imieniu dyrekcji oraz grona pedagogicznego dyrektor Katarzyna Kołodziejska podziękowała uczniom trzeciej klasy liceum i 4 technikum za lata nauki w szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego, najlepszym – pogratulowała dobrych wyników w nauce i sukcesów w konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Ponad 30 uczennic i uczniów otrzymało listy gratulacyjne, na wielu czekały nagrody rzeczowe. Wśród wyróżnionych nie brakuje uczniów, którzy bardzo chętnie angażowali się w życie szkoły, uczestnicząc w najważniejszych akacjach społeczno-charytatywnych i wydarzeniach. Wiktoria Rębiś, Ania Pałys, Paulina Kacprzyk, Patryk Czubak, Karol Kaluga, Łukasz Osowski – to tylko niektórzy z nich. Młodsi koledzy przygotowali na pożegnanie absolwentów dedykowany im program artystyczny. Z kolei od młodzieży i rodziców popłynęły serdeczne podziękowania dla grona pedagogicznego. Było bardzo miło, trochę smutno z powodu rozstania, ale taka jest kolej rzeczy… Wszystkim abolwentom życzymy samych tylko trafnych wyborów życiowych. Wcześniej – dobrych ocen na maturze!

IMG 1688podinspektor  Paweł Raczyński

główny specjalista ds. kształcenia w klasach mundurowych

Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - swoją służbę zaczynał w OP KSP Warszawa , następnie pełnił służbę w KRP Lipsko, KP Iłża pełniąc służbę na stanowisku Kierownika Referatu Prewencji . Od 2005 roku Naczelnik Wydziału Patrolowo Interwencyjnego KMP w Radomiu, od 2008 roku Komendant Komisariatu I Policji w Radomiu . Wieloletni dowódca Kompanii NOP KWP z/s w Radomiu, dowódca pocztu sztandarowego KMP w Radomiu. Instruktor strzelania oraz sędzia  strzelectwa sportowego. Instruktor pierwszej pomocy. 

 


podpułkownik rezerwy ROBERT RUDZKI

W 2002 roku ukończył Wojskową Akademię Techniczną na kierunku logistyka i jako podporucznik Wojska Polskiego został wyznaczony na stanowisko dowódcy plutonu technicznego w 75 dywizjonie rakietowym w Gliwicach. W kolejnych latach zajmował stanowiska służbowe w strukturach logistyki w 16 batalionie usuwania zniszczeń lotniskowych w Jarocinie oraz 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. W radomskich jednostkach pracował również na stanowiskach pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych oraz oficera bezpieczeństwa teleinformatycznego. Służbę wojskową zakończył na stanowisku starszego specjalisty w wydziale koordynacji transportu lądowego w Szefostwie Transportu i Ruchu Wojsk – Centrum Koordynacji Ruchu Wojsk Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP.

Podczas swojej służby poszerzał swoją wiedzę na studiach podyplomowych na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku ochrona informacji niejawnych i danych osobowych. Uczestniczył też w licznych kursach związanych z logistyką, prawem zamówień publicznych, ochroną informacji niejawnych, bezpieczeństwem teleinformatycznym oraz ochroną fizyczną i techniczną osób i mienia. W latach 2013 – 2018, podczas czterech edycji międzynarodowych pokazów lotniczych Air Show, organizowanych w Radomiu był zastępcą szefa zespołu bezpieczeństwa naziemnego pokazów. Realizował również zadania w strukturach międzynarodowej Grupy Wsparcia Logistycznego NATO - Joint Logistics Support Group (JLSG HQ). Posiada uprawnienia kierownika ds. bezpieczeństwa oraz członka służby informacyjnej imprez masowych.


podkomisarz Wojciech Okoński

Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Swoją służbę w Policji pełnił w jednostkach i komórkach organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu w Wydziale Kontroli. Realizował zadania na wielu stanowiskach w pionie kryminalnym i prewencyjnym, m.in. jako: detektyw i specjalista Wydziału Kryminalnego, asystent Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, asystent i specjalista Wydziału d/s Nieletnich, dyżurnego, specjalisty Referatu d/s Wykroczeń, specjalisty wydziału Prewencji, kierownika Policyjnej Izby Dziecka, specjalisty Wydziału-Sztab Policji.


inspektor Rafał Korczak

Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Swoją służbę w policji rozpoczął w 1991 r. w radomskim oddziale wydziału do walki z aferowymi nadużyciami gospodarczymi kieleckiej komendy wojewódzkiej. W 2001 r. objął stanowisko zastępcy naczelnika wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Następnie został naczelnikiem wydziału wywiadu kryminalnego. Od 2009 r. pełnił funkcję zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego i był odpowiedzialny za pion kryminalny. W 2015 r. został nowym Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Policji.

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

 

HISTORIA

 172 272

autor: Sebastian Konopka, nauczyciel historii

odznaka

Historia 72 Pułku Piechoty im. płk. Dionizego Czachowskiego to tylko 20 lat, ale zasługuje na naszą wdzięczną pamięć. Utworzony w dalekiej ziemi włoskiej z jeńców w mundurach obcych armii, którzy zawsze czuli się Polakami, a także z polskich ochotników z różnych stron świata - tak jak w tekście Mazurka Dąbrowskiego, z ziemi włoskiej przybył do Polski.  Jak cała „armia Hallera” był jednostką w pełni uzbrojoną, wyposażoną i gotową do działań bojowych. Po przybyciu do Polski w czerwcu 1919 roku znalazł się w grupie bojowej gen. Bonina, wyznaczonej do obrony zachodniej granicy przed możliwym  atakiem weimarskich Niemiec. Po wcieleniu armii Hallera do wojska polskiego, pułk otrzymał nazwę 145 Pułku Pieszych Strzelców Kresowych i wszedł w skład 18 Dywizji Piechoty.Historia 72 Pułku Piechoty im. płk. Dionizego Czachowskiego to tylko 20 lat, ale zasługuje na naszą wdzięczną pamięć. Utworzony w dalekiej ziemi włoskiej z jeńców w mundurach obcych armii, którzy zawsze czuli się Polakami, a także z polskich ochotników z różnych stron świata - tak jak w tekście Mazurka Dąbrowskiego, z ziemi włoskiej przybył do Polski.  Jak cała „armia Hallera” był jednostką w pełni uzbrojoną, wyposażoną i gotową do działań bojowych. Po przybyciu do Polski w czerwcu 1919 roku znalazł się w grupie bojowej gen. Bonina, wyznaczonej do obrony zachodniej granicy przed możliwym  atakiem weimarskich Niemiec. Po wcieleniu armii Hallera do wojska polskiego, pułk otrzymał nazwę 145 Pułku Pieszych Strzelców Kresowych i wszedł w skład 18 Dywizji Piechoty.W obronie granic młodego państwa polskiego przed sowietami,  pułk walczył na trzech frontach: Podolskim, Północnym w obronie Warszawy i Poleskim, od września 1919 roku do 18 października 1920 roku, czyli do chwili  podpisania rozejmu. W trakcie działań wojennych 18 Dywizja została nazwana Żelazną Dywizją, a jej 145 Pułk Pieszych Strzelców Kresowych został uznany za najbardziej waleczną jednostkę. Nieustępliwość i waleczność miały jednak wysoką cenę. Straty pułku to 19 oficerów oraz 286 podoficerów i szeregowych. 26 żołnierzy odznaczono Krzyżem Orderu Virtutii Militari, 38 oficerów i 63 szeregowych - Krzyżem Walecznych.Po powrocie do koszar w Pińsku pułk otrzymał nowy przydział do 28 Dywizji Piechoty  i nowy numer: 72 Pułk Piechoty.Od 24 kwietnia 1922 roku 72 pułk stacjonował w Radomiu, zajmując stare, porosyjskie koszary. Wielkim wysiłkiem żołnierzy koszary wyremontowano, rozbudowano i zagospodarowano tak, by służba była mniej uciążliwa. Pułk wrósł w Radom, stał się uczestnikiem uroczystości patriotycznych i państwowych. Brał udział w działalności sportowej, kulturalnej i społecznej. Od wdzięcznego społeczeństwa Radomia otrzymał  19 sierpnia 1923 roku sztandar pułkowy. Pułk uczestniczył w przeniesieniu do Radomia prochów pułkownika Dionizego Czachowskiego, obierając Go za swojego patrona. Rozkazem  ministra spraw wojskowych od roku 1937 pełna nazwa pułku brzmiała: 72 Pułk Piechoty im. płk Dionizego Czachowskiego. Szczególnie uroczyście obchodzono Święto Pułkowe w dniu 14 sierpnia, ustanowione na pamiątkę krwawego, wygranego starcia z wrogiem o Sochocin. Ostatni raz Święto Pułkowe było obchodzone w 1939 roku. Dwa tygodnie później, pułk wyruszył na stanowiska bojowe w okolicy Wielunia. 1 września o godzinie 8 rano niemieckie bomby spadły na stanowiska 72 pp, rozpoczęła się wojna obronna Polski…Borowiec, Rychłocice, Konopnica, Patoki, Rogoźno - to miejscowości zaciekłych walk i zadawanych dotkliwych strat nieprzyjacielowi. Niszczono niemiecką piechotę i czołgi, pomimo ogromnej przewagi liczebnej wroga i przewagi technicznej. Ponoszono także liczne straty. 7 września zgodnie z rozkazem pułk uderzył na przedmieścia Pabianic. Żołnierze 72 pułku walczyli przeciw zmotoryzowanemu pułkowi SS „Leibstandarte Adolf Hitler” i 23 pułkowi czołgów. Pomimo początkowych sukcesów, 72 pułk poniósł klęskę. Straty w żołnierzach, broni maszynowej  i przeciwpancernej spowodowały  utratę możliwości dalszej walki jako jednostka taktyczna. Wokół dowództwa udało się zebrać niepełną  kompanię żołnierzy. Reszta poległa, została ranna, dostała się do niewoli. Nieliczni dołączyli do innych jednostek. Zgodnie z dalszymi rozkazami, resztki pułku walczyły pod Milanówkiem, gdzie nastąpiły dalsze straty i gdzie został wzięty  do niewoli dowódca pułku ppłk Karol Chrobaczyński ze swym sztabem. W kolejnych dniach około 50 żołnierzy przebiło się do Warszawy, podobna liczebnie grupa doszła do twierdzy Modlin.W czasie walk poległo większość tych żołnierzy, którzy wyruszyli jako 72 pułk na front. Spoczywają na cmentarzach  na szlaku walk. Część poległych znamy z nazwiska, stopnia i daty śmierci, ale większość spoczywa bezimiennie w grobach zbiorowych, opatrzonych tylko liczbą pochowanych żołnierzy.To Oni - oficerowie i żołnierze pułku, którzy walczyli, polegli, odznaczyli się bohaterską postawą w boju, ale i Ci, którzy swoją służbę odbyli w czasie pokoju, wszyscy Oni - tworzący codzienność i sławę 72 Pułku Piechoty im. płk. Dionizego Czachowskiego - zasłużyli na naszą wdzięczność i pamięć.

Podpisy do zdjęć:

1. Wręczenie sztandaru ufundowanego przez burmistrza Chivaso w obozie La Mandria (14.03.1919r, przed wyjazdem do Francji).

2. Tak wyglądali żołnierze pułku w czasie walk w 1920 roku

3.   Defilada 72 PP na Placu Konstytucji 3 Maja w Radomiu                                                           

 

fot. 1fot. 2fot. 3


Harmonogram   Procedury

Wybór kandydatów: 

IMG 3875 IMG 3876 

 

 

vfcvrdr gfdgfdgdfgdf gdfg dfg df

 Najbliższe kursy:

- Spawanie metodami MAG - 135, TIG - 141, MIG – 131 i MMA – 111; 

- Operator maszyn sterowanych numerycznie;

- Prawo jazdy kat. B – początek zajęć w każdy czwartek;

- Zawodowe prawo jazdy kat. C oraz C+E .

Zapisy telefoniczne (48 36 235 08) lub osobiste – ul. Saska 4/6, budynek C, pok. 104, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Zakład Doskonalenia Zawodowego należy do wiodących instytucji szkoleniowych. 

W tej działalności ściśle współpracujemy z instytucjami rynku pracy.

• dysponujemy własną bazą dydaktyczno-lokalową, która spełnia standardy nowoczesnego nauczania w systemie szkolnym i kursowym

• gwarancją wysokiej jakości usług edukacyjnych jest profesjonalna kadra. Współpracujemy z gronem sprawdzonych nauczycieli, wykładowców i trenerów. Wielu z nich to eksperci w swoich dziedzinach, których kwalifikacje i uprawnienia potwierdzają liczne dyplomy oraz certyfikaty

• umożliwiamy zdobywanie i podnoszenie kwalifikacji nie tylko poprzez organizowane kursy, ale również dzięki aktywnemu pozyskiwaniu funduszy ze środków Unii Europejskiej, które przeznaczane są na organizowanie bezpłatnych szkoleń. Z tej formy wsparcia korzystają w skali każdego roku tysiące mieszkańców Radomia oraz subregionu radomskiego.

Centrum Kształcenia Zawodowego 
Radom, ul. Saska 4/6, tel./fax 48 331 05 23, 48 362 35 08

UWAGA: Wszyscy uczestnicy kursów muszą mieć ukończone 18 lat.

Po ukończeniu szkoleń wydajemy Uczestnikom zaświadczenia  zgodne z wzorem MEN

  • Liceum ogólnokształcące 
  • Branżowa szkoła II stopnia

HARMONOGRAM ZJAZDÓW LO DLA DOROSŁYCH

HARMONOGRAM BRANŻOWEJ SZKOŁY II STOPNIA:

Technik pojazdów samochodowych klasa 1

Technik żywienia i usług gastronomicznych klasa 1

Technik uslug fryzjerskich klasa 1

Technik transporty klasa 1

Technik technologii żywienia klasa 2

Technik żywienia i usług gastronomicznych klasa 2

Technik pojazdów samochodowych klasa 2

Posiadamy uprawnienia szkół publicznych. Nasze atuty to: stała współpraca z pracodawcami, bezpłatne szkolenia w ramach projektów unijnych, uprawnienia do nadawania kwalifikacji i certyfikatów, 70-letnia tradycja, własna, nowoczesna baza szkoleniowa, profesjonalna kadra pedagogiczna.   

Liceum Ogólnokształcące: 3-letnie na podbudowie gimnazjum lub ośmioklasowej szkoły podstawowej

 

ZAPRASZAMY również na:

- kwalifikacyjne kursy zawodowe
-  kursy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (bezpłatne lub częściowo odpłatne)

Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w budynku przy ul. Saskiej 4/6.

- kucharz
- fryzjer
- elektromechanik pojazdów samochodowych
- ślusarz
- cukiernik
- krawiec

Szkoła posiada uprawnienia szkół publicznych. Od kandydatów wymagane jest świadectwo ukończenia gimnazjum. Nauka trwa dwa lub 3 lata, w zależności od wybranego kierunku. W tym czasie stwarzamy uczniom możliwość bezpłatnego rozwijania zainteresowań artystycznych i sportowych w czasie wolnym od lekcji.

Naszym uczniom zapewniamy:
- obozy integracyjne i szkoleniowe bezpłatne lub częściowo odpłatne,
- obozy wypoczynkowe w czasie wakacji i ferii,
- praktyki i staże u pracodawców lokalnych,
- udział w konkursach z zakresu przedmiotów zawodowych.

Wszystkie lekcje odbywają się we własnym budynku przy ul. Saskiej 4/6. Do dyspozycji uczniów są nowoczesne pracownie przedmiotowe i sala do ćwiczeń gimnastycznych.

- technik informatyk (innowacja policyjna)
- technik logistyk (innowacja wojskowa)
- technik usług fryzjerskich (innowacja – elementy fotografii na lekcjach
wizażu)
- technik transportu kolejowego
- technik elektroenergetyk transportu szynowego
- technik żywienia i usług gastronomicznych (innowacja – efektowna
obsługa barmańska)

Szkoła posiada uprawnienia szkół publicznych. Od kandydatów wymagane jest świadectwo ukończenia gimnazjum. Nauka trwa 4 lata. W tym czasie stwarzamy uczniom możliwość bezpłatnego rozwijania zainteresowań artystycznych i sportowych w czasie wolnym od lekcji.

Przy szkole działają m.in.

- Warsztaty artystyczne,
- Koło bezpieczeństwa narodowego i logistyki,
- Sekcja sportowa, w ramach której odbywają się zajęcia: strzeleckie samoobrony, piłki ręcznej, szachowe i piłki siatkowej,
- Kompanie pododdziałów, w tym historyczna - szwoleżerów z czasów Księstwa Warszawskiego.

Naszym uczniom zapewniamy:
- nieodpłatne pełne umundurowanie na czas nauki w szkole,
- obozy integracyjne i szkoleniowe bezpłatne lub częściowo odpłatne,
- obozy wypoczynkowe w czasie wakacji i ferii,
- praktyki i staże u pracodawców lokalnych
- nieodpłatne wyjazdy zagraniczne w ramach współpracy z zaprzyjaźnionymi
szkołami i programów Erasmus+

Współpracujemy z renomowanymi uczelniami oraz służbami mundurowymi, w tym m.in.:
- Akademią Obrony Narodowej w Warszawie,
- 42 Bazą Lotnictwa Szkolnego w Radomiu,
- Mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu,
- Miejską Komendą Policji w Radomiu,
- Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu,
- Kolejami Mazowieckimi,
- Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej – Oddział w Radomiu

Wszystkie lekcje odbywają się we własnym budynku przy ul. Saskiej 4/6. Do dyspozycji uczniów są nowoczesne pracownie przedmiotowe, strzelnica i sala do ćwiczeń gimnastycznych.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA MŁODZIEŻY
- klasy wojskowe i strażackie z rozszerzonym językiem angielskim, geografią i WOS-em oraz dodatkowymi zajęciami z przysposobienia obronnego i wychowania fizycznego.

Szkoła posiada uprawnienia szkół publicznych. Od kandydatów wymagane jest świadectwo ukończenia gimnazjum. Nauka trwa 3 lata. W tym czasie stwarzamy uczniom możliwość bezpłatnego rozwijania zainteresowań artystycznych i sportowych po lekcjach.

Przy szkole działają m.in.

- Koło bezpieczeństwa narodowego i logistyki,
- Sekcja sportowa, w ramach której odbywają się zajęcia: strzeleckie samoobrony, piłki ręcznej, szachowe i piłki siatkowej,
- Kompanie pododdziałów, w tym historyczna - szwoleżerów z czasów Księstwa Warszawskiego

Naszym uczniom zapewniamy:
- nieodpłatne umundurowanie na czas nauki w szkole,
- obozy szkoleniowe bezpłatne lub częściowo odpłatne,
- obozy wypoczynkowe w czasie wakacji i ferii,
- nieodpłatne wyjazdy zagraniczne w ramach współpracy z zaprzyjaźnionymi szkołami i programów Erasmus+

Współpracujemy z renomowanymi uczelniami oraz służbami mundurowymi, w tym m.in.:
- Akademią Obrony Narodowej w Warszawie,
- 42 Bazą Lotnictwa Szkolnego w Radomiu,
- Mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu,
- Miejską Komendą Policji w Radomiu,
- Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu,
- Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej – Oddział w Radomiu

Wszystkie lekcje odbywają się we własnym budynku przy ul. Saskiej 4/6. Do dyspozycji uczniów są nowoczesne pracownie przedmiotowe, strzelnica i sala do ćwiczeń gimnastycznych.

GIMNAZJUM DLA MŁODZIEŻY
- klasa mundurowa
- klasa plastyczna (profil: reklama wizualna)

Szkoła powołana z dniem 1 września 2013 r., od początku posiada uprawnienia szkół publicznych. Od kandydatów wymagane jest świadectwo ukończenia szkoły podstawowej wraz z zaświadczeniem o przystąpieniu do końcowego sprawdzianu. Nauka rozpoczyna się finansowanym przez szkołę obozem integracyjnym dla wszystkich uczniów pierwszych klas. W ciągu trzech lat uczęszczania do gimnazjum stwarzamy uczniom możliwość bezpłatnego rozwijania zainteresowań artystycznych i sportowych po lekcjach. Prężnie działa koło plastyczne.

Ponadto oferujemy:
- nieodpłatne umundurowanie
- obozy szkoleniowe bezpłatne lub częściowo odpłatne

Współpracujemy z renomowanymi uczelniami oraz służbami mundurowymi, w tym m.in.:
- Akademią Obrony Narodowej w Warszawie,
- 42 Bazą Lotnictwa Szkolnego w Radomiu,
- Mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu,
- Miejską Komendą Policji w Radomiu,
- Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu,
- Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej – Oddział w Radomiu

Wszystkie lekcje odbywają się w budynku przy ul. Wierzbickiej 55 (dojazd autobusami komunikacji miejskiej linii: 1, 7, 14, 16 i 25). Na miejscu są pracownie przedmiotowe, m.in. informatyczna oraz sala do ćwiczeń gimnastycznych.

Organizacja matur w Roku Szkolnym 2024/2025

INFORMACJA  DLA RODZICÓW I UCZNIÓW 4-LETNICH LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH ORAZ 5-LETNIEGO TECHNIKUM

 1) informacja o wnioskach z wyników badań diagnostycznych przeprowadzonych w marcu i grudniu 2022 r.: Wnioski z badań diagnostycznych przeprowadzonych w marcu i grudniu 2022 r. – CKE

2) opracowany na podstawie tych wniosków materiał (17.) dla uczniów i nauczycieli zawierający rekomendacje egzaminatorów języka polskiego dla uczniów oraz 3 ocenione wypracowania na poziomie podstawowym (dobre prace „wzorcowe”): 20230315 Materiały dodatkowe 17_Rekomendacje i przykladowe ocenione wypracowania.pdf (cke.gov.pl)

INFORMATOR O EGZAMINIE MATURALNYM 2024/2025:

KOMUNIKATY:

MATERIAŁY DODATKOWE:

DODATKOWE INFORMACJE NA STRONACH:

 

Lp.

Jednostka

Typ szkoły

Nazwa zawodu w którym planowane jest kształcenia w szkołach oraz oznaczenie obszaru, w którym można kształcić

Kwalifikacja

1.

Radom

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Kucharz i z obszaru T

Sporządzanie potraw i napojów (T. 6)

Fryzjer i z obszaru A

Wykonywanie zabiegów fryzjerskich  (A.19)

Piekarz i z obszaru T

Produkcja wyrobów piekarskich (T.3)

Cukiernik i z obszaru T

Produkcja wyrobów cukierniczych (T.4)

Elektromechanik pojazdów samochodowych i z obszaru E

Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych (M.12)

Krawiec i z obszaru A

Wykonywanie usług krawieckich (A.12)

Ślusarz i z obszaru M

Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi (M.20)

Wędliniarz i z obszaru T

Produkcja przetworów mięsnych i tłuszczowych (T.5)

Technikum

Technik usług fryzjerskich

i z obszaru A

Wykonywanie zabiegów fryzjerskich (A.19)

Projektowanie fryzur (A.23)

Technik informatyk

i z obszaru E

Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych (E.12)

Projektowanie lokalnych sieci komputerowych  i administrowanie sieciami (E.13)

Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami (E.14)

Technik logistyk

i z obszaru A

Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów  i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania  (A.30)

Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych (A.31)

Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów  i  informacji w jednostkach organizacyjnych  (A.32)

Technik żywienia i usług gastronomicznych i z obszaru T

Sporządzanie potraw i napojów (T. 6)

Organizacja żywienia i usług gastronomicznych (T.15)

Technik handlowiec

i z obszaru A

Prowadzenie sprzedaży (A.18)

Prowadzenie działalności handlowej (A.22)

Technik ekonomista

i z obszaru A

Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji (A.35)

Prowadzenie rachunkowości (A.36)

Kelner i z obszaru T

Wykonywanie usług kelnerskich (T.9)

Organizacja usług gastronomicznych (T.10)

Technik organizacji reklamy

i z obszaru A

Sprzedaż produktów i usług reklamowych (A.26)

Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej (A.27)

Technik spedytor i z obszaru A

Organizacja i nadzorowanie transportu (A.28)

Obsługa klientów i kontrahentów (A.29)

Technik technologii odzieży

i z obszaru A

Wykonywanie usług krawieckich (A.12)

Projektowanie wyrobów odzieżowych  (A.48)

Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych ( A.49)

Technik mechatronik

i z obszaru E

Montaż urządzeń i systemów mechatronicznych (E.3)

Eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych (E.18)

Projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych (E.19)

Technik obsługi turystycznej

i z obszaru T

Planowanie i realizacja imprez i usług turystycznych (T.13)

Prowadzenie informacji turystycznej oraz sprzedaż usług turystycznych (T.14)

Technik agrobiznesu i z obszaru R

Prowadzenie produkcji rolniczej (R.3)

Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie (R.6)

Technik transportu kolejowego

i z obszaru A

Organizacja i prowadzenie ruchu pociągów (A.44)

Planowanie i realizacja przewozów kolejowych (A.45)

Technik technologii ceramicznej

i z obszaru A

Przygotowywanie surowców i mas ceramicznych (A.2)

Formowanie, suszenie i wypalanie półfabrykatów ceramicznych (A.3)

Organizacja i prowadzenie procesów wytwarzania wyrobów ceramicznych (A.51)

Technik elektroenergetyk transportu szynowego i z obszaru E

Montaż i eksploatacja sieci zasilających oraz trakcji elektrycznej (E.25)

Montaż i eksploatacja środków transportu szynowego (E.26)

Szkoła Policealna

Technik farmaceutyczny i z obszaru Z

Sporządzanie i wytwarzanie produktów leczniczych oraz prowadzenie obrotu środkami farmaceutycznymi i materiałami medycznymi (Z.19)

Technik administracji i z obszaru A

Obsługa klienta w jednostkach administracji (A.68)

Technik dentystyczny i z obszaru Z

Wykonywanie i naprawa wyrobów medycznych z zakresu protetyki dentystycznej, ortodoncji oraz epitez twarzy (Z.17)

Technik rachunkowości

i z obszaru A

Prowadzenie rachunkowości (A.36)

Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych (A.65)

Technik informatyk i z obszaru E

Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych (E.12)

Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami (E.13)

Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami (E.14)

Technik usług kosmetycznych

i z obszaru A

Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy (A.61)

Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp (A.62)

Szkoła Policealna dla Dorosłych

Technik usług kosmetycznych

i z obszaru A

Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy (A.61)

Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp (A.62)

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy i z obszaru Z

Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy (Z.13)

Opiekun w domu pomocy społecznej i z obszaru Z

Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie podopiecznej (Z.6)

Technik administracji i z obszaru A

Obsługa klienta w jednostkach administracji (A.68)

Technik rachunkowości

i z obszaru A

Prowadzenie rachunkowości (A.36)

Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych (A.65)

Technik informatyk i z obszaru E

Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych (E.12)

Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami (E.13)

Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami (E.14)

Technik ochrony fizycznej osób i mienia i z obszaru Z

Ochrona osób i mienia (Z.3)

Asystent kierownika produkcji filmowej/telewizyjnej i z obszaru S

Przygotowanie i organizacja produkcji filmowej/telewizyjnej (S.9)

Technik archiwista i z obszaru A

Organizacja i prowadzenie archiwum (A.63)

Opracowywanie materiałów archiwalnych (A.64)

Technik transportu drogowego

 i z obszaru A

Eksploatacja środków transportu drogowego (A.69)

Organizacja przewozu środkami transportu drogowego (A.70)

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszmy absolwentów gimnazjów do szkoł ponadgimnazjalnych ZDZ dla młodzieży w Radomiu. W roku szkolnym 2015/2016 porwadzimy rekrutację do Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowwej, które kształcą w następujących zawodach.

Technikum Zawodowe (4-letnie, dzienne, po gimnazjum)

Kliknij w wybrany kierunek i dowiedz się więcej

 

 

KFS_Mesa_de_trabajo_1.png

Kursy zawodowe w Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu dają gwarancję wysokiej jakości nauczania, wsparcia profesjonalnej kadry instruktorów i wykładowców oraz komfortu nauki w dobrze przygotowanych do tego salach i warsztatach. Umożliwiamy zdobycie zawodu lub nowych uprawnień, przekwalifikowanie oraz doskonalenie w wykonywanym już zawodzie.

Zapisz się do nas jeszcze dziś, by nie pozostać w tyle na dynamicznie zmieniającym sie rynku pracy w Polsce.

Profesjonalne podejście i świetni instruktorzy.
ZAINWESTUJ W SWOJA PRZYSZŁOŚĆ Z NAMI!
Zadzwoń i dowiedz się więcej!

Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

26-600 Radom, ul. Saska 4/6

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 tel. 48 362 35 08, 601 528 417

 

LISTA DOSTĘPNYCH KURSÓW

ZOBACZ FILM   ------------->  Jak po raz pierwszy zalogować się do dziennika elektronicznego?

ZOBACZ FILM   -------------> Jak odzyskać zapomniane hasło do dziennika elektronicznego?


 

 

-------------Zaloguj się do dziennika! ---------------

 zaloguj sie

Procedura przywracania dostępu do dziennika elektronicznego w przypadku utraty hasła lub upłynięcia terminu ważności hasła:

1. W oknie logowania do dziennika kliknąć link - Przywróć dostęp.
2. W kolejnym oknie wpisać adres e-mail używany do logowania - ten który został podany wychowawcy. Zaznaczyć - Nie jestem robotem i kliknąć w przycisk Wyślij wiadomość.
3. Odebrać pocztę z podanego adresu. Poczta musi być aktywna - rodzic/uczen musi mieć dostęp do swojej poczty.
4. Kliknać w link aktywacyjny przesłany automatycznie z dziennika na pocztę rodzica/ucznia.
5. Otworzy się strona na której należy wpisać i zatwierdzić nowe wymyślone przez siebie hasło dostępu do dziennika.
6. Wejść ponownie na stronę logowania do dziennika . Podać adres e-mail służący do logowania oraz hasło wymyślone w punkcie poprzednim.

 

przywracanie dostepu

przywracanie dostepu2

 

Szkoły w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego zapraszają wszystkich absolwentów do wypełnienia ankiety, której wyniki wpłyną na usprawnienie działalności edukacyjnej i w efekcie wpłyną na podniesienie jakości kształcenia. Wypełnienie ankiety nie zajmie wiele czasu i jest anonimowa. Dziękujemy za poświęcony czas.

ANKIETA

Po wypełnieniu proszę wysłać dokument na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualna oferta szkół dla młodzieży

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Liceum Ogólnokształcące trwa cztery lata można je uzupełnić dodatkowymi zajęciami z: 

  • Edukacji wojskowej
  • Edukacji strażackiej
  • Edukacji policyjnej + ratownictwo medyczne ZOBACZ 

Absolwenci liceum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować dalszą naukę w szkołach wyższych lub uzyskiwać dodatkowe kwalifikacje na zawodowych kursach kwalifikacyjnych.


TECHNIKUM

Technikum trwa pięć lat można je uzupełnić dodatkowymi zajęciami z:

  • Edukacji wojskowej
  • Edukacji strażackiej
  • Edukacji policyjnej + ratownictwo medyczne ZOBACZ 

Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować dalszą naukę w szkołach wyższych lub uzyskiwać dodatkowe kwalifikacje na zawodowych kursach kwalifikacyjnych.


SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

  • Elektromechanik pojazdów samochodowych
  • Magazynier logistyk
  • Ślusarz
  • Dekarz
  • Kucharz
  • Cukiernik
  • Piekarz
  • Fryzjer
  • Krawiec

SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA

  • Technik uslug fryzjerskich
  • Technik żywienia i usłyg gastronomicznych
  • Technik technologii żywienia
  • Technik logistyk
  • Technik transportu drogowego
  • Technik spawalnictwa

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

  • czteroletni cykl kształcenia dla uczniów od 10 do 16 roku życia
  • sześcioletni cykl kształcenia dla uczniów od 7 do 10 roku życia

Specjalności:

  • gitara, fortepian, akordeon, skrzypce, flet, perkusja, saksofon, klarnet

Zostań naszym uczniem i zdobądź nowe kwalifikacje dzięki dodatkowym kursom!

 

 

Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA

SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA  NOWOŚĆ

  • Na podbudowie Szkoły Branżowej I stopnia
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych
  • Technik transportu drogowego
  • Technik logistyk
  • Technik usług fryzjerskich
  • Technik technologii żywienia

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA 

  • Magazynier logistyk 
  • Fryzjer
  • Elektromechanik pojazdów samochodowych
  • Ślusarz
  • Kucharz
  • Cukiernik
  • Piekarz
  • Krawiec
  • Kierowca mechanik  
  • Dekarz

TECHNIKUM  (Edukacja wojskowa, policyjna, strażacka)

  •  Technik lotniskowych służb operacyjnych NOWOŚĆ

  • Technik eksploatacji portów i terminali NOWOŚĆ
  • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej 

  • Technik informatyk 

  • Technik logistyk

  • Technik usług fryzjerskich

  • Technik mechatronik
  • Technik transportu kolejowego
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych - kierunek rozszerzony o edukację wojskową: specjalizacja animator zdrowego i dietetycznego żywienia dla służb mundurowych (klasa mundurowa)
  • Technik ekonomista
  • Technik handlowiec
  • Technik agrobiznesu
  • Technik hotelarstwa
  • Technik spedytor
  • Technik architektury krajobrazu
  • Technik spawalnictwa
  • Technik weterynarii

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • Klasa wojskowa
  • Klasa strażacka
  • Klasa policyjna


SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA w Radomiu ul. Wierzbicka 55

czteroletni cykl kształcenia dla uczniów od 10 do 16 roku życia sześcioletni cykl kształcenia dla uczniów od 7 do 10 roku życia

Specjalności:

gitara,fortepian,akordeon,skrzypce,flet,perkusja,saksofon,klarnet

Więcej informacji tel.603 912 116


LICEUM DLA DOROSŁYCH

 

erasmus

 

Już 1 marca 2015r. 16 uczniów z Niepublicznego Technikum w Ostrowcu Św. wyjedzie na bezpłatne praktyki zagraniczne finansowane z funduszy UE w ramach Programu Erasmus+. Staże zawodowe praktykanci odbędą w renomowanych niemieckich firmach na terenie Berlina. Uczniowie odbędą praktyki w zawodach: technik informatyk oraz technik logistyk. Staż trwa 4 tygodnie.  Naszym partnerem zagranicznym jest firma BerlinK. Celem praktyk zawodowych jest nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności i kompetencji niezbędnych w pracy zawodowej, zweryfikowanie ich wiedzy wyniesionej ze szkoły oraz przygotowanie ich do zatrudnienia na rynku pracy. Dzięki uczestnictwie w Projekcie uczniowie podszlifują języki obce, zdobędą doświadczenie zawodowe oraz zwiedzą kraj naszego sąsiada.

 

A7400191_poziom.jpg

mgr inż. Katarzyna Kołodziejska
Dyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ


mgr Jadwiga Kozieł
Wicedyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ


mgr Alicja Lament
Wicedyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ


mgr Elżbieta Wójtowicz

Wicedyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ


mgr Arkadiusz Skałczyński

Wicedyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ ds. administracyjnych


mgr Ewa Kołodziejska

Wicedyrektor ds. statutowych

Od 20 września 2021 roku zmiana dzwonków:

Nr Godz.
0  7.10 - 7.55
1 8:00 – 8:45
2 8:50 – 9:35
3 9:40 – 10:25 
4 10:30 – 11:15  (DŁUGA PRZERWA)
5 11:30 – 12:15 
6 12:20 – 13:05
7 13:10 – 13:55
8 14:00 – 14:45 (DŁUGA PRZERWA)
9 15:00 – 15:45
10 15:50 – 16:35
11 16:40 – 17:25
12 17:30 - 18:15
13 18:20 - 19:05
14 19:10 - 19:55
15 20:00 - 20:45

 

Szkoły imienia 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego to dzisiaj tysiąc uczniów, kształcących się w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym, Niepublicznym Technikum i Niepublicznej Branżowej Szkole pierwszego i drugiego stopnia. Niepubliczne Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego kształcą na prawach szkoły publicznej młodzież i dorosłych od ponad 75 lat.

Jako pierwsi w Radomiu rozpoczęliśmy kształcenie w klasach mundurowych: edukacji policyjnej, wojskowej i strażackiej, do dziś realizowane z dużym powodzeniem. Jesteśmy w programie Ministra Obrony Narodowej, w ramach którego w naszej szkole funkcjonują oddziały przygotowania wojskowego w liceum ogólnokształcącym, technikum oraz branżowe oddziały wojskowe w szkole branżowej pierwszego stopnia.

Uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w kursach współfinansowanych przez szkołę: Kwalifikowana Pierwsza Pomoc, Kurs płetwonurka, Kurs spadochronowy, Kwalifikowany Pracownik Ochrony oraz mogą zdobyć Patent strzelecki. Szkoła organizuje dodatkowe, bezpłatne zajęcia, podczas których uczniowie zdobywają dodatkowe umiejętności PILOT DRONA.

Absolwenci szkół podstawowych mają do wyboru szeroką gamę kierunków: technik usług fryzjerskich, technik informatyk, technik programista, technik teleinformatyk, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik transportu kolejowego, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik hotelarstwa, technik lotniskowych służb operacyjnych oraz kucharz, piekarz, cukiernik, fryzjer, elektromechanik pojazdów samochodowych i kierowca mechanik.

W ramach projektów z programu Erasmus plus nasi uczniowie wyjeżdżają na zagraniczne praktyki zawodowe miedzy innymi do takich krajów jak Portugalia, Włochy, Hiszpania i Grecja.

OFERTA na rok szkolny 2024/2025

10 powodów dla których warto wybrać naukę w Szkołach im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego:

  1. Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego mają uprawnienia szkół publicznych, a ich absolwenci mogą kontynuować naukę w szkołach wyższego stopnia;
  2. Kształcenie jest zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej;
  3. Oferowana nauka odbywa się w wielu zawodach i specjalnościach;
  4. Atrakcyjne praktyki zawodowe, po których stażyści otrzymują certyfikat Europass-Mobilność uznawany przez pracodawców w całej UE;
  5. Udział w dodatkowych, bezpłatnych lekcjach nauki języków obcych;
  6. Kompleksowe przygotowanie do podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie;
  7. Specjalistyczne pracownie dydaktyczne (m.in.: komputerowe, multimedialne, kosmetyczne, fryzjerskie, językowe i gastronomiczne);
  8. Atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, m.in.: teatralne, taneczne, muzyczne, sportowe, informatyczne, językowe i turystyczne;
  9. Doskonalenie przez młodzież umiejętności, rozwój zainteresowań i możliwość ich prezentacji w konkursach i festiwalach (Festiwal Talentów, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, olimpiady przedmiotowei konkursy zawodowe);
  10. Możliwość bezpłatnego zdobycia dodatkowych kwalifikacji na kursach przez Uczniów i Słuchaczy.

Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach zapraszają młodzież i dorosłych do podjęcia nauki. Umożliwiają one zdobycie wykształcenia ogólnego i zawodowego. Zajęcia organizowane są w systemie dziennym, stacjonarnym (wieczorowym) i zaocznym. Wybór kształcenia w Szkołach ZDZ to szansa na uzyskanie atrakcyjnych i poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych. Potwierdzeniem najwyższej jakości usług edukacyjnych jest liczba blisko 40 tysięcy absolwentów oraz Godło Promocyjne „Teraz Polska”.Niepubliczne Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach kształcą młodzież i dorosłych od ponad dwudziestu lat. Od samego początku istnienia szkół najważniejszym celem był ich dynamiczny rozwój ukierunkowany na potrzeby edukacyjne uczniów i aktualne zapotrzebowanie na specjalizacje zawodowe na rynku pracy. Oferta kierunków oferowanych w naszej placówce jest stale wzbogacana. Obecnie kształcimy młodzież i dorosłych w Liceum Ogólnokształcącym, w Technikum Zawodowym i Zasadniczej Szkole Zawodowej z Oddziałami Integracyjnymi. Oferujemy naukę w następujących zawodach: informatyk, logistyk, technik żywienia, kucharz, mechanik technik usług fryzjerskich,

10 powodów dla których warto wybrać naukę w Szkołach ZDZ w Kielcach:

  • Szkoły ZDZ mają uprawnienia szkół publicznych, a ich absolwenci mogą kontynuować naukę w szkołach wyższego stopnia;
  • kształcenie jest zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej;
  • oferowana nauka odbywa się w wielu zawodach i specjalnościach
  • atrakcyjne praktyki zawodowe (np.: w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech), po których stażyści otrzymują certyfikat Europass-Mobilność uznawany przez pracodawców w całej UE
  • udział w dodatkowych, bezpłatnych lekcjach nauki języków obcych
  • kompleksowo przygotowanie do podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie
  • specjalistyczne pracownie dydaktyczne (m.in.: komputerowe, multimedialne, kosmetyczne, fryzjerskie, językowe i gastronomiczne)
  • atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, m.in.: teatralne, taneczne, muzyczne, sportowe, informatyczne, językowe i turystyczne
  • młodzież doskonali umiejętności, rozwija zainteresowania i ma możliwość ich prezentacji w konkursach i festiwalach (Festiwal Talentów, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, olimpiady przedmiotowei konkursy zawodowe)
  • uczniowie i słuchacze mają możliwość bezpłatnego zdobycia dodatkowych kwalifikacji na kursach
Nagrody i wyróżnienia przyznane Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach Oddział w Radomiu lider 09Nagroda „Lider Regionu 2009" w kategorii „Innowacje" - przyznana Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Oddział w Radomiu w 2009 r. w ramach III edycji radomskiego „Lidera Regionu". Decyzję podejmowała Kapituła Nagrody, składająca się z przedstawicieli redakcji „Echa Dnia" oraz honorowych członków w osobach Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Nagroda promuje firmy, które budują ekonomiczne fundamenty ziemi radomskiej, wnoszą wkład w rozwój regionu, są rzetelnymi pracodawcami, nie mają zaległości wobec Skarbu Państwa, osiągają sukcesy w kraju i za granicą oraz promują region jako dobre miejsce do inwestycji. alt Statuetka „Granitowy Tulipan” i tytuł „Przyjazny dla Biznesu 2007” - przyznane w 2008 r. w ramach XII edycji „Konkursu Gala Biznesu Ziemi Radomskiej o Nagrodę Gospodarczą „Granitowy Tulipan”” Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej pod patronatem Wojewody Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Radomia i Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej. „Granitowy Tulipan” jest uhonorowaniem najlepszych firm i ich wyrobów, najskuteczniejszych menedżerów w regionie, jak również instytucji, które wspierają rozwój gospodarki lokalnej. altNagroda „Lider Regionu 2007” w kategorii „Oświata i Edukacja - sektor niepubliczny” - przyznana Oddziałowi Kształcenia Zawodowego ZDZ w Radomiu w 2007 r. w ramach I edycji radomskiego „Lidera Regionu” przez Kapitułę Nagrody składającą się z dziennikarzy „Echa Dnia”. Nagroda promuje firmy, które budują ekonomiczne fundamenty ziemi radomskiej, są rzetelnymi pracodawcami, nie mają zaległości wobec skarbu państwa, osiągają sukcesy w kraju i za granicą oraz promują region jako dobre miejsce do inwestycji.

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego umożliwiają  zdobycie wykształcenia ogólnego i zawodowego. Zajęcia organizowane są w systemie dziennym dla młodzieży oraz  stacjonarnym (wieczorowym) i zaocznym dla dorosłych. Wybór kształcenia w Szkołach ZDZ to szansa na uzyskanie atrakcyjnych i poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych. Potwierdzeniem najwyższej jakości usług edukacyjnych jest liczba blisko 50 tysięcy absolwentów. Niepubliczne Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego kształcą na prawach szkoły publicznej młodzież i dorosłych od ponad 30 lat. Od początku istnienia szkół najważniejszym ich celem  jest  dynamiczny rozwój ukierunkowany na potrzeby edukacyjne uczniów z uwzględniem w ofercie zawodów defizytowych wskazanych w Barometrze Zawodów woj. mazowieckiego.  . Obecnie kształcimy młodzież i dorosłych w Liceum Ogólnokształcącym, w Technikum Zawodowym, Branżowej Szkole I stopnia, Branżowej Szkole II stopnia. Oferujemy naukę w następujących zawodach:  OFERTA na rok szkolny 2024/2025

10 powodów dla których warto wybrać naukę w Szkołach ZDZ w Kielcach:

  • Szkoły ZDZ mają uprawnienia szkół publicznych, a ich absolwenci mogą kontynuować naukę w szkołach wyższego stopnia;
  • kształcenie jest zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej;
  • oferowana nauka odbywa się w wielu zawodach i specjalnościach
  • atrakcyjne praktyki zawodowe (np.: w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech), po których stażyści otrzymują certyfikat Europass-Mobilność uznawany przez pracodawców w całej UE
  • udział w dodatkowych, bezpłatnych lekcjach nauki języków obcych
  • kompleksowo przygotowanie do podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie
  • specjalistyczne pracownie dydaktyczne (m.in.: komputerowe, multimedialne, kosmetyczne, fryzjerskie, językowe i gastronomiczne)
  • atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, m.in.: teatralne, taneczne, muzyczne, sportowe, informatyczne, językowe i turystyczne
  • młodzież doskonali umiejętności, rozwija zainteresowania i ma możliwość ich prezentacji w konkursach i festiwalach (Festiwal Talentów, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, olimpiady przedmiotowei konkursy zawodowe)
  • uczniowie i słuchacze mają możliwość bezpłatnego zdobycia dodatkowych kwalifikacji na kursach

Nagrody i wyróżnienia przyznane Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach Oddział w Radomiu lider 09Nagroda „Lider Regionu 2009" w kategorii „Innowacje" - przyznana Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Oddział w Radomiu w 2009 r. w ramach III edycji radomskiego „Lidera Regionu". Decyzję podejmowała Kapituła Nagrody, składająca się z przedstawicieli redakcji „Echa Dnia" oraz honorowych członków w osobach Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Nagroda promuje firmy, które budują ekonomiczne fundamenty ziemi radomskiej, wnoszą wkład w rozwój regionu, są rzetelnymi pracodawcami, nie mają zaległości wobec Skarbu Państwa, osiągają sukcesy w kraju i za granicą oraz promują region jako dobre miejsce do inwestycji. alt Statuetka „Granitowy Tulipan” i tytuł „Przyjazny dla Biznesu 2007” - przyznane w 2008 r. w ramach XII edycji „Konkursu Gala Biznesu Ziemi Radomskiej o Nagrodę Gospodarczą „Granitowy Tulipan”” Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej pod patronatem Wojewody Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Radomia i Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej. „Granitowy Tulipan” jest uhonorowaniem najlepszych firm i ich wyrobów, najskuteczniejszych menedżerów w regionie, jak również instytucji, które wspierają rozwój gospodarki lokalnej. altNagroda „Lider Regionu 2007” w kategorii „Oświata i Edukacja - sektor niepubliczny” - przyznana Oddziałowi Kształcenia Zawodowego ZDZ w Radomiu w 2007 r. w ramach I edycji radomskiego „Lidera Regionu” przez Kapitułę Nagrody składającą się z dziennikarzy „Echa Dnia”. Nagroda promuje firmy, które budują ekonomiczne fundamenty ziemi radomskiej, są rzetelnymi pracodawcami, nie mają zaległości wobec skarbu państwa, osiągają sukcesy w kraju i za granicą oraz promują region jako dobre miejsce do inwestycji.