-
PROJEKTY AKTUALNE
#ErasmusDays
Przenikanie się wielu kultur w Naszej Szkole jest możliwe dzięki obecności uczniów pochodzących z takich krajów Świata jak Ukraina i Kazachstan. To także realizacja międzynarodowych projektów programu Erasmus+, które umożliwiają naszym uczniom poznawanie kultury, tradycji i historii krajów Unii Europejskiej, wpisujące się już w bieżące kształcenie młodego człowieka. Dlatego w ramach #ErasmusDays prezentowaliśmy wielokulturowość naszej szkoły poprzez pokazy śpiewu i stroju ludowego, występy taneczne oraz deklamacje wierszy reprezentujące trzy państwa: Polskę, Kazachstan i Ukrainę oraz przedstawialiśmy film z zagranicznych mobilności łącząc przy tym kulturę Wschodu z kulturą południowej Europy.
Rok 2023 to Europejski Rok Umiejętności, w którym świętujemy różnorodność Europy. Tegoroczne #ErasmusDays obchodzone od 9-14 października na całym świecie dają możliwość pokazania korzyści płynących z programu Erasmus+: programu, który pozwala jego uczestnikom odkrywać nowe i doskonalić swoje umiejętności językowe, zwiększać swoją zdolność do zatrudnienia oraz przyjmować europejskie wartości tolerancji, szacunku i różnorodności. #ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z programu można kreować nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej. Dlatego dzisiaj pragniemy podsumować jeden z takich projektów pt.: „ Eko zawody na miarę XXI wieku”. W ramach którego młodzież kształcąca się w zawodach technik hotelarstwa, technik informatyk, technik logistyk, technik transportu kolejowego oraz technik żywienia i usług gastronomicznych odbyli praktykę zawodowa w Grecji i w Hiszpanii. Potwierdzeniem zdobytych umiejętności oraz pierwszych doświadczeń zawodowych są certyfikaty za udział w projekcie oraz dokumenty Europass Mobilność uznawane w całej Unii Europejskiej, które mamy zaszczyt wręczyć dziś uczestnikom tego projektu.
W ramach realizacji powyższego działania odbył się także konkurs na najbardziej lubianą stronę projektu tzw: FanPage. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.
Wielkie gratulacje!!!
Akredytacja dla Szkoły w programie Erasmus+
Niepubliczne Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu otrzymało Akredytację w programie Erasmus+ na lata 2021 – 2027, która umożliwia korzystanie z ułatwionej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów Akcji 1 sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe. Jej przyznanie równe jest zapewnieniu stabilnego dofinansowania na kilka kolejnych lat.
W tym roku realizujemy pierwszy akredytowany projekt zgodnie z umową Nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000063880 podpisaną z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskim Korpusem Solidarności w Warszawie w ramach programu Erasmus+ akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób, w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Na realizację przedmiotowego projektu Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie przyznała nam dotację w wysokości 55 027,00 EUR. Umowa zawarta została na okres 15 miesięcy – od 01.06.2022r. do 31.08.2023r.
Projekt „EKOzawody na miarę XXI wieku” realizowany jest z Instytucją Partnerską Olympus Education z Grecji. W projekcie uczestniczyć będą uczniowie kształcących się w zawodach: Technik hotelarstwa, Technik informatyk, Technik logistyk, Technik transportu kolejowego, Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, Technik żywienia i usług gastronomicznych.
Celem projektu jest podniesienie poziomu jakości nauczania w przedmiotach praktycznej nauki zawodu, wielojęzyczności, wyrównanie szans edukacyjnych wśród młodzieży defaworyzowanej, propagowanie idei wspólnoty i różnorodności europejskiej oraz podniesienie poziomu kultury ekologicznej i wiedzy o ochronie środowiska, podczas realizacji 14 dniowych praktyk zawodowych u pracodawców w miejscowości Leptokarya.
Projekt przewiduje mobilność czterdziestu ośmiu uczniów i czterech osób towarzyszących (nauczycieli). Udział w projekcie będzie miał długotrwały pozytywny wpływ nie tylko na samych uczestników projektu, ale również na społeczność szkolną i lokalną. Wartością dodaną projektu jest nawiązanie kontaktów z firmami i przedsiębiorcami greckimi, co w przyszłości zwiększy szansę na znalezienie pracy w krajach Unii Europejskiej.
-
PROJEKTY ZAKOŃCZONE
Erasmus+
Zapraszamy na stronę najnowszego projektu Szkoła Zawodowa - Kierunek - Praca - wzmocnienie zdolności do zatrudnienia Uczniów i Uczennic Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Nowym Mieście i Radomiu ------> PRZEJDŹ NA STRONĘ
Projekty współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Zapraszamy do udziału w kursach realizowanych w ramach projektów współfinansowanych przez Unię Europejską. Udział środków unijnych powoduje, że szkolenia organizowane przez ZDZ są bezpłatne.Aktualnie Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu realizuje projekty:ProjektLODOŁAMACZE STEREOTYPÓW II – aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznymskierowany jest do 100 kobiet i mężczyzn zagrożonych wykluczeniem społecznym. 50 spośród tych osób to bezrobotni, pozostałych 50 uczestniczek i uczestników projektu to osoby nieaktywne zawodowo.
Projekty zrealizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Projekt pn. "PI-PWP - Model Regionalnego Centrum Kompetencji Technologicznych Green-Job"jest skierowany do osób pozostających bez zatrudnieni ze szczególnym uwzględnieniem 15 kobiet i 15 mężczyzn poniżej 24 roku życia, zamieszkałych w subregionie radomskim, poprzez wdrożenie innowacyjnego modelu Regionalnego Centrum Kompetencji Technologicznych Green-Job i modułowego programu nauczania dla zawodu „Operator odpadami i recyklingu”.Projekt edukacyjny ZAWÓD STAŻ PRZEDSIĘBIORCA - wzmocnienie zdolności do zatrudnienia uczniów Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w subregionie radomskim skierowany jest do 120 uczennic i uczniów (60 K i 60 M) Szkół ZDZ -Technikum w Radomiu, Kozienicach i Nowym Mieście nad Pilicą, kształcących się w zawodach: informatyk, mechanik, kucharz, kelner, technik hotelarstwa, usług fryzjerskich, żywienia i gospodarstwa domowego.
WACHLARZ MOŻLIWOŚCI – w działaniach na rzecz aktywności zawodowej mieszkańców subregionu radomskiego - 22 kobiet i mężczyzn tj. 11 kobiet i 11 mężczyzn z terenu miasta Radomia, lub powiatów: radomskiego, przysuskiego, szydłowieckiego, lipskiego, zwoleńskiego, kozienickiego, białobrzeskiego, którzy utracili zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracownika w czasie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu lub znajdują się w okresie wypowiedzenia stosunku o pracę lub stosunku służbowego z przyczyn dotyczących zakładu pracy.Projekt „STRUMIEŃ MOŻLIWOŚCI - w działaniach na rzecz aktywności zawodowej mieszkańców subregionu radomskiego” - skierowany jest do 22 osób z subregionu radomskiego, które utraciły zatrudnienie lub znajdują się w okresie wypowiedzenia. Obejmuje szkolenia przygotowujące do prowadzenia działalności gospodarczej i dotację za założenie firmy lub szkolenia i płatne staże u pracodawcy.
Projekt: CEL PRACA - Aktywność zawodowa szansą dostępu do zatrudnienia - skierowany jest do 300 kobiet i mężczyzn pozostających bez zatrudnienia, pochodzących z Radomia oraz powiatów: radomskiego, przysuskiego i szydłowieckiego. Obejmuje cykl 19 kursów z zakresu kierowania pojazdami, spawania, elektryki, gastronomii, opieki, ogrodnictwa oraz serię warsztatów.
-
Projekt: ASY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
-
Projekt: BĄDŹMY AKTYWNI - szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii informacyjnych dla mieszkańców gminy Nowe Miasto nad Pilicą
-
Projekt:KOMUNIKACJA BEZ BARIER - szkolenia językowe i komputerowe dla mieszkańców powiatu lipskiego
-
Projekt: JESTEŚMY NA TAK - szkolenia dla mieszkańców gminy Tczów z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych
-
Projekt: LODOŁAMACZE STEREOTYPÓW - aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
-
Projekt: DOSKONALENIE KOMPETENCJI ZAWODOWYCH - wachlarz nowych możliwości
-
Projekt: Złap wiatr w żagle – Tobie też się uda!
-
Projekt: WIEDZA - ROZWÓJ - SATYSFAKCJA. Szkolenia dla pracowników podregionu radomskiego
-
Projekt: Integracja społeczności powiatu lipskiego- nowoczesne technologie informacyjno - komunikacyjne w praktyce
-
Projekt: Kompetentni na rynku pracy
-
Projekt:"Praktyka czyni mistrza - podniesienie i certyfikacja umiejętności zawodowych" realizowany w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci projekty mobilności.
-
Projekt: "LETNIE INSPIRACJE - tradycje kulinarne Włoch" realizowany w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci projekty mobilności.
-
Projekt: Wiedza - kluczem do sukcesu zawodowego.
-
Projekt:Poznaj świat z pomocą komputera.
.Projekty zrealizowaneW latach 2005-2008 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego i Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich - ZDZ w Kielcach zrealizował 6 projektów edukacyjnych.Projekty szkoleniowe umożliwiły zdobycie lub podwyższenie kwalifikacji 2 790 mieszkańcom regionu, w tym:
- osobom pracującym na pod!tawie umowy o pracę
- rolnikom, domownikom rolników i osobom zatrudnionym w rolnictwie
- kobietom bezrobotnym, poszukującym pracy i biernym zawodowo
- osobom zagrożonym utratą pracy
- osobom planującym uruchomienie własnej działalności gospodarczej
Dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę:
Dla rolników, domowników oraz osób zatrudnionych w rolnictwie:
Dla kobiet bezrobotnych, biernych zawodowo, poszukujących pracy:
Dla osób planujących uruchomienie własnej działalności gospodarczej:
-